Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni kašelj z izpljunkom

kašelj z izpljunkom

Pozdravljeni
Pozimi se mi je začelo piskanje v pljučih, kašelj in izpljunki.Zdravila Atimos in Spiriva sta mi kašelj in piskanje zelo umirila, izkašljevanje sluzi (izpljunki) pa so ostali Zanima me, ali se bo to sčasoma umirilo-izčistilo, ali mi to povzroča eno od teh zdravil ?
Še eno vprašanje: po uporabi vdihovalnika oz.prejeti dozi zdravila, je potrebno usta splakniti z vodo ali ne?
lepo pozdravljeni

Spoštovani
ne znam odgovoriti, ali se bo izkašljevanje sluzi umirilo, ker ne vem vaše diagnoze. Glede na zdravila, ki jih imate predpisana, imate zelo napredovalo obliko kronične obstruktivne pljučne bolezni (KOPB), ste kadilec oziroma ste pokadili 3o let vsaj 20 cigaret na dan. Pri KOPB ne pričakujemo, da bi se stanje povsem popravilo.
Če mi pošljete kaj več podatkov, bom pa lahko kaj bolj natančno odgovoril.
Po Atimosu je priporočljivo sprati usta

Lep pozdrav
Mitja Košnik

Medicinska fakulteta Ljubljana/Medical Faculty Ljubljana
Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

G.Mitja, najlepša hvala za hiter odgovor. Tu je malo več podatkov. Začelo se je s kašljem in močnim piskanjem v pljučih.Diagnoza je KOPB. Piskanje se je umirilo, kašelj z izpljunkom pa še kar traja.Pomislil sem na možnost posledice jemanja enega od predpisanih zdravil ? Verjetno mi tudi ne morete odgovoriti, če se bo to še nadaljevalo.Je kar malo nadležno, doma ne moti toliko kot takrat ko grem med ljudi.Mi mogoče lahko svetujete jemanje katerega drugega zdravila za blaženje mojih težav in umirjanje izkašljevanja sluzi?
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,
Zdravila niso razlog za izkašljevanje sluzi. Predlagam, da vprašanje postavite vašemu zdravnik, ki vas bo pregledal in se odločil, če je treba narediti ša kakšne preiskave, da se utrdi diagnoza. Sicer je izkašljevanje ena temeljnih značilnosti KOPB in tega ni mogoče odpraviti.

Lep pozdrav
Mitja Košnik

Medicinska fakulteta Ljubljana/Medical Faculty Ljubljana
Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close