Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katero mesto?

V katero mesto?

Imate 3 do 4 dni časa v avgustu. 2 odrasla in 1 otrok star 3.5 let. Prevozno sredstvo avto. Katero mesto bi si šli pogledat v Evropi? Obisk bo prilagojen otroku, torej tudi parki, živalski vrt, pohajkovanje po kakih vodnjakih, sladoledi, skratka umirjeno, vendar hkrati tudi ogled nečesa novega, začutit utrip,…

Odpade Praga, ker smo tam že bili. Sami razmišljamo kak Dunaj ali Salzburg, mogoče Legoland + Munchen,…kaj pa bi vi?

Salzburg in Dunaj sta super ideja.

mirablandija, firence, garadalnd,verona…

V avgustu odsvetujem Firence, Verono in sploh italijanska mesta, ker zna bit obupno vroče. Italija je sicer prekrasna, ampak ne mesta pri 35 stopinjah.
Za 3-4 dni je Dunaj idealen. Ali pa Salzburg, greste še malo naokoli, muzej na prostem, rudnik soli, ledena jama Werfen (super v poletni vročini), malce čez nemško mejo Berchtesgaden in Orlovo gnezdo… Tam okoli, v Avstriji in Nemčiji, je še kup večjih in manjših jezer…če ravno ne divjaš okoli, je 4 dni skoraj premalo za vse.
Tudi München je fajn, pa Chiemsee z enim izmed Ludwigovih gradov, lahko si splanirate pot in greste pogledat še Neuschwannstein in Linderhof.
Za par dni je fajn tudi izlet v Budimpešto, tam imaš kar nekaj za počet – parki, živalski vrt, kopanje, vožnja z ladjico… pa mimogrede še kak dan na Blatnem jezeru.

Oh, res ne razumem ljudi, ki po forumih sprašujejo, kam it. Jaz imam pa miljon idej, pa se mi žal zatakne mal pri času in mal pri financah 🙁

Budimpešta. Našim otrokom je bilo tako všeč, da stalno silijo, kdaj gremo spet. Zoo, cirkus, igrišča, mesto, vožnja z ladijco…..pa blizu je z avtom in fajn pot-sama avtocesta, pa ne predraga hrana in nastanitev.

Če že mora biti mesto, bi šel v Merano.

Vendar če bi bila odločitev moja ne bi šel v mesto, pač pa raje pogledat kaj lepega v naravo ali kam splezat, hodit, kolesarit, ipd. Tudi z otrokom se da.

New Report

Close