Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi posodili avto sestri?

Bi posodili avto sestri?

Sestrini družini se je tik preden grejo na dopust pokvaril avto, servis jim je rekel, da avto ne bo popravljen do takrat, pa me zdaj prosi, če njeni družini posodimo naš avto. Grejo pa na morje.

S partnerjem imava mešane občutke, ni nama vseeno, najbrž bi sestrina družina nam posodila avto, če bi sem nam to zgodilo. Smili se nam njihov otrok, ker bo ostal brez počitnic, mi pa smo že bili in ne bomo več šli, da bi ga mi s sabo vzeli na morje.

Kaj naj naredimo?

jaz svoji sestri bi posodila avto, kakšno sestro imaš pa ti, pa sama najbolje veš.

jaz bi ga dala brez pomislit, pa kaki prijateljici verjetno tudi…nisem navezana na pločevino, saj vedno pravim da avto mora služit meni ne jaz njemu. nimam pa nek hudo ekstra avto…dve leti staro opel astro

Kupi ji nov avto =)

Kdo ji bo pa posodil, če ne lastna familija?

Groza!!!! Ne morem verjet, da imate nekateri take odnose do lastnih bratv in sester.

In kakšen je sploh tvoj pomslek, da ne bi posodila kupa pločevine lastni sestri?

Sem ga že posodil in ga bi ponovno, ravno tako mi je že soseda posodila avto za več dni.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ja madonca, kak avto pa imate? Hm, zanimivo, da te tako muči posoja… Saj gre samo za materialno stvar, no! Za zamenljivo? In ti se še sprašuješ? Zdaj bi dala razmerje s sestrino družino na kocko zaradi tega? Se ti zdi vredno?

Si se vprašala, kje so tvoje vrednote?

Ne, ne želim moralizirati, samo zanimivo mi je, koliko date na avte.

Torej, ja, jaz definitivno ne bi niti pomišljala, sploh če avta ne rabim. Če imate pomisleke, potem jim lahko priporočate rentacar, sploh ni tako drago, rabiš pa imeti eno kreditno kartico. Samo ne vem, zakaj bi bilo to tako kritično?

Saj ni čudno, da smo v riti, ko so pa pri nas ljudje čustveno navezani na navaden avto!

Ja, se nam je že to zgodilo in ja, so nam posodili avto, mi smo pa njim pustili ključe našega, da so ga šli iskat na servis, še celo založili so za popravilo.
In ja, se je zgodilo tudi obratno.

Da živim pa življenje s čustveno navezanostjo na en avto in da sem odvisnik od tega, ma, raje da me ni…

Bi, če je finančno sposobna, da bi plačala popravilo, če bi se zaleta in bila ona kriva. Nikoli ne veš. Jaz denarja za popravilo nimam tako da če ne bi bil ta pogoj izpolnjen avta ne bi posodil. Si ne morem privoščiti, da bi bil potem brez njega.

Da. Familija je familija.

Ni bi sploh razmišljala o tem, ali da ali ne. ITAK.

Tebe pa NE BI imela za sestro.
Imam 2 meseca star avto,pa če bi rabilo-NO PROBLEM.
Ne boš verjel/a ,ampak včasih paše,če narediš kaj dobrega.

Sem že posodil in spet bi če bi bilo treba.

Kup pločevine tudi podarim, za avto je pa za premisliti :-ppp

Meni se zdi normalno, da bi sestri posodila avto. Madona komu pa, če ne svojim najbližnjim. Hvala bogu, da nisi moja sestra!

Brez pomisleka bi in tudi sem že, pa ne samo sorojencem 🙂

Kasko imam, vozimo vsi vedno trezni, tako da sploh ne vidim kakega problema.

Neumnosti govoriš. Sama pred letom bratu za nič na svetu ne bi posodila avtomobila. Zakaj? Zato, ker je z avtom delal strašno grdo, ga gnal do onemoglosti, vozil skrajno nevarno, se nalašč podajal v nevarne situacije, kjer si je za las rešil kožo, ali pa so jo bolj drugi njemu, ker je verjetno razmišljal tako kot ti, da je avto le kup pločevine, tako da…. tvoje govorenje nima nobenega smisla.
Danes je brat drugačen, mogoče mu bi posodila, mogoče ne bi. Ne vem. O tem sploh nisem razmišljala.
Ne moreš pa ti kar apriori trditi, da je avtorica zdaj oh in sploh grozna, ker sploh pomišlja ali bi ali ne bi.

Komplicirate vsi po vrsti. Če je sestra v redu voznica, zna delat z avtom in ga ne obuška kar vse povprek potem ji posodi, če pa veš da boš nazaj dobila na pol podrt avto pa pač ne. Simpl. Odnosi bodo tako ali tako skrhani če bo posodila avto ona pa ti bo obtolčenega ali pokvarjenega pripeljala nazaj.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

Mogoče pa nekdo avto nujno potrebuje, ne zdaj, ko gre v službo, mogoče je zelo težko prišel do njega, mogoče si pač ne more privoščiti drugega. Lahko je reči, da gre za zamenljivo stvar, he he, ampak za to potrebuješ denar. Zdaj ste tu sami svetniki, me zanima, kako bi bilo v resnici.

Kako smo že rekli včasih?

AVTA in ŽENE se ne posoja!!!

Spet ste čudni (kar se tu večkrat dogaja). Eno je, če rabiš avto za opravek v sosednjem mestu, drugo pa je, če rabiš avto za več dni, za na dopust, po možnosti v drugo državo.

Meni ne bi bilo kar vseeno vzeti avta od drugega, pa četudi je sestra. Saj je vendar velika odgovornost.
Avto je kup pločevine, ampak ta kup pločevine, ni poceni, v rabi je vsakodnevno in marsičemu se je treba odreči, da lahko do tega kupa pločevine sploh prideš.

Torej jaz si ga še izposodit skoraj ne bi želela. Tudi je razlika, ali gre za dve sestri, ali pa gre za dve sestri in njuni družini.
Torej obe že imata svojo družino, avto ni kar od sestre, ki bi ga posodila svoji sestri, ampak je od družine, ki bi ga posodila sestri in njeni družini.

Moti me samo, da ste vsi tako, ja takoj bi posodili. Očitno ali imate avtomobile za jurja, ali pa preveč denarja. Ker avto je le ena večja malenkost in posojati in izposojati si jo kar tako, oboje je odgovornost, ki se je je treba zavedati in če se tega zavedaš, ti ni kar samoumevno posoditi ga, pa četudi sestrini družini.

Sploh pa ne vem zakaj potem avtomatsko dopust odpade, še vedno obstajajo izposojevalnice avtomobilov, sestrin mož nima nobenega brata, ali pa tašča, tast? Če je tako samoumevno posojati avte, se bo pa že našel nekdo, ki bo brez pomisleka dal ključe.

jaz moji ne bi, ker je pač ena avša, ki s tujimi stvarmi dela grdo (za svoje pa komplicira, da joj)

Plačaj ji rentacar.

sestri bi brez problema, sem ji ga že dostikrat posojala v preteklosti, ampak njenemu možu pa ne, ker se mu dobesedno fučka za stvari. vse uniči, kar mu pride pod roke, nič ne zna pazit…. tako, da ne vem, če bi jim posodila avto za na morje.

V teoriji je to lahko rešljivo. Obema skupaj bi povedala, da jim posodiš avto pod pogojem, da ga vozi samo ona, ker on ne zna paziti na stvari.

V praksi si jaz raje odgriznem jezik. Zate ne vem.

New Report

Close