Najdi forum

MAMA ALI MOJ OTROK

Rada bi se naročila na eno izmed revij “MAMA ali MOJ OTROK”, pa ne vem na katero. Kaj menite ve, kakšna bi bila bolj primerna.

Lep pozdrav.

Naročeno imam Mamo, berem tudi Moj otrok, najbolj pa mi je všeč Moj malček. (Po inerciji še nisem zamenjala naročnine).
Nina

Meni je všeč tudi Otrok in družina, se mi zdi bolj pedagoška in tudi ne usmerjena zgolj na dojenčke. Moj malček sem imela naročeno eno leto, potem pa se mi je zdelo, da se teme kar ponavljajo.
T.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem imela od samega začetka izhajanja Mamo in Moj malček. Lani sem odjavila Mamo, letos pa Mojega malčka, kupim pa kakšno posamezno številko.

Jaz sem se pred tremi meseci naročila na revijo Otrok in družina, Mamo pa dobim od prijateljice. Otrok in družina je morda primernejša za tiste starše, ki imajo že malce starejše malčke, saj ima zraven še revijo za malčka – in prav zanimiva je. Všeč pa mi je tudi revija Moj otrok. Na internetu na njihovi strani se lahko naročite na brezplačen izvod, tako da jo lahko malce pregledate. Malce mi je žal, da se nisem naročila nanjo. No mogoče se pa še bom.
Majči

Tudi jaz sem bila kakšni dve leti naročena na Mamo, pa sem se ojavila, ker se mi je tudi zdelo, da se teme ponavljajo. Zdaj si sposodim kakšen izvod v knjižnici. Od začetka so mi bile v Mami poleg člankov všeč tiste strani v sredini: pravljice, izdelovanje kakšnih oblačil, recepti; potem pa se mi zdi, da so začeli z nekimi eksotičnimi stvarmi, ki jih pri nas sploh ne dobiš. Mojega malčka nisem imela nikoli naročenega, mi je pa nekako bolj “simpatičen”.

Na začetku prve nosečnosti mi je nenadoma ta tematika postala skoraj obsedeno zanimiva. Brala sem vse kar sem našla. Ker pa so cene tako knjig kot revij kar precejšne sem poenostavila stvar in si sposojala v knjižnici. Po 2 mesecih knjige niso bile več tako zelo nujne za kupit, kot se mi je zdelo v začetku, revije pa sem tudi sproti prebirala kar v knjižnici, stare izvode prejšnjih let pa sem si sposodila za domov. In tu res vidiš, kako se sčasoma teme ponavljajo. Pa saj ne more biti drugače – tudi mamic je vsako leto precej novih, a ne?!

LP Marija

Še sem naročena na Mamo. Moj malček preberem, ko si z svakinjo izmenjava revije. Moram priznati, da je malček dosti bolj usmerjen na dojenje in ima bolj strokovne članke kot mama. Mi je bolj všeč. Ostale preberem le občasno-niso slabe.

M.

Sama sem naročena na reviji Mama in Moj malček. Ko sem bila noseča in pa sedaj, ko imam še majhnega dojenčka, raje vzamem v roke Mamo, ker se mi zdi, da je bolj usmerjena na nosečnice in dojenčke. Moj malček pa ima po mojem mnenju več člankov namenjenih malo večjim otrokom oz. kot že naslov pove- malčkom.

Nataša

Mamo in Moj Malček prebiram od samega začetka . Kot je omenilo že nekaj predhodnic, dobiš občutek, da se teme ponavljajo. Otroci pač hitro rastejo.

Pri moji mami prihaja revija Otrok in družina že celih 25 let. Priznati moram, da se mi zdijo teme veliko bolj zanimive in aktualne.

Revijo mama lahko berete tudi na http://www.mama.si, prav tako http://www.mojmalček. -ne vem ali si ali com. Meni je všeč moj malček, tudi mama je dobra, izberite glede na vsebino, ceno in morda število strani?!

očitno vsi prebiramo oboje: mamo in malčka. tudi sama se ne bi mogla odločiti, katera mi je bila bolj všeč. Ampak zakaj je takšna literatura tako zanimiva za mlade mamice? Zato, ker je usmerjena strogo pozitivno. V njih ni direktnih nasvetov, kot na tem forumu (drži ga, saj se bo nehal dreti, pojdi na balkon, da zajameš sapo, tak in tak voziček je zanič, ipd), v reviji prebereš, da je tvoj malček krasen in da je vse, kar se dogaja, stvar normalnega razvoja. In takšno pihanje na dušo ti prija.

Kaj pa revija “Otrok in družina” – meni se zdi nekako bolj življenjska in realna, manj kičasta in predvsem manj polna reklamnih strani.
Ali

New Report

Close