Najdi forum

Med tekom sem začutila močno bolečino v levem kolenu. Takoj sem prenehala teči in je med hojo potem segala bolečina do gležnja. Od tega je teden dni, pa še vedno ni boljše. Med hojo me rahlo ‘zateguje’ na določeni točki na zadnjem in sprednjem delu stegnenice, ter od notranje strani kolena navzdol skoraj do gležnja. Danes sem se odpravila k zdravniku, ki mi je s sliko RTG postavil diagnozo distorsio genus sin, s terapijo počitek, hlajenje, ter obremenjevanje do meje bolečnosti. Pravi zdravnik, da so vezi drugače čvrste, vendar na sliki ni vidnih poškodb skeleta. Torej še lahko grem v službo, saj je malce nerodno ker sem šele začela delati in so dopusti glede na to da je stoječe delo, v trgovini? Kajti hodim lahko, vendar malo šepam, ker je noga nestabilna. Sicer sem si kupila kolenčnik da mi malce fixira koleno

Spoštovana,

za oblikovanje lastnega mnenja o poškodbi kolena, bi moral koleno pregledati. Le opis poškodbe in bolečin ne zadošča. Tudi nasvet o priporočenih obremenitvah kolena bi Vam lahko dal le na osnovi pregleda.

Sama diagnoza “distorsio genus” je splošna oznaka in pomeni “zvin kolena”. Ne pove nič o morebitnih poškodovanih strukturah. Ugotovitev teh pa je za odločitev o nadaljnjem zdravljenju ključna.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close