Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Poreč pred mano je natakar fizično napadel nemško družino…

V Poreč pred mano je natakar fizično napadel nemško družino…

Danes sem bila na izletu v Poreču s svojim fantom. Ker je začel padati dež, sva vedrila v neki slaščičarni, naročila sva kavo in tortico. Za sosednjo mizo je prisedla tudi nemška družina – starša stara okoli 45 let, z majhnimi otroci, vsi so jedli sladolet v kornetih.

Potem kar nenadoma neki starejši natakar ponori – nisem razumela zakaj – rekel je, da bo on v svojem lokalu lahko kričal, kot bo želel. Verjetno je bil lastnik lokala. Mislila sem, da ima nesporazum s kakšnim podrejenim, ker je bila gužva – turisti so prihajali v lokal zaradi dežja.

Ampak potem sem ugotovila, da kriči na družino in sosednje mize – na nemško družino – šel je blizu njih in kričal na njih, če razumejo hrvaško in da naj takoj zapustijo lokal. Družina je bila rahlo presenečena, a mirna – niso odgovorili na njegovo grobo ravnanje – natakar ni bil miren, njegov govor je bil bolj ali manj besen. Nato je žensko, ki je sedela na stolu, grobo prijel in jo vlekel iz lokala. Otroci so se začeli jokati. Potem je njegov mlajši kolega še povlekel moškega in ga pahnil iz lokala. Neverjetno grobo. Vse to so opazovali drugi gostje lokala, a smo bili seveda preveč presenečeni, da bi kaj reagirali, nismo niti vedeli, kaj sta imela med seboj. Nemška družina je bila videti mirna, ni se nam zdelo, da bi kaj narobe naredili. Potem je moj, ki je sedel bolj blizu njih, povedal, da je natakar pobesnel, ker je družina sedela v lokalu, čeprav je naročila samo kornete – kar pomeni, da niso imeli pravice sedeti v lokalu, medtem ko drugi gostje se niso imeli kje usesti. Midva sva takoj plačala in se pobrala od tam – natakar za blagajno se nama je opravičil, ker sva bila priča temu dogodku.

Je to normalno? No, samo v opomin, kaj se lahko zgodi, če naročite kornete sladoledov – tudi če pošteno plačate, nimate pravice, da se usedete za mizo….

je kdo poklical policijo ?

Ja, to je pa zato, ker ste taki skopuhi in naročite eno kepico v kornet, potem bi pa ure in ure sedeli za mizo oz, dokler ne bi nehalo deževati. In seveda zasedali prostor tistim, ki bi resnično radi pojedli kaj več. A tebi se zdi to prav, da s kornetom sediš pri mizi?

Seveda ni ker so bili preveč šokirani. Dobro da je prišla toliko k sebi da je zmogla napisat na forum. Pomagal seveda ni nihče, le zakaj bi. Babe stegujejo gobce le takrat, ko kdo napizdi njihovo presrano sonce, ki dela kažin, drugače so pa tih kot riti (ker “ne vejo kaj imajo med sabo”, vse drugo kamor porinejo surlo pa seveda točno vedo kako in kaj).

mislm katastrofa. zelo grdo res. jaz sem 2 leti nazaj doživela v enem lokalu v centru Ljubljane,smo s kolegico šle na kavo,ona je pila belo kavo jaz z mlekom,in je bila kava 2 evra voda zraven pa 60 centov. Ja točno tako,vodo so zaračunavali. In se nisve prtožvale,vedele sve pač da sve bolj na elitni strani Ljublajnice in pač temu primerne cene. Nakar nama natakar prinese naročene kave in s tem polije ko se je obrnil,tudi vodo od moje kolegice. Kozarec se je prevrnil in se je polilo. Se je opravičil,sve rekle če lahko dobive novo ker pač kava full dehidrira,je rekel ja ampak vama moram zaračunati 2 evra za Romerquelle vodo. Sve čist vn padle,ne samo 60 centov,ampak cela 2 evra za novo neko vodo ki je bila pač znamka. Glede na to da je on polil! In smo se totalno skregali,je natakar ven padel in je začel naju zmerjati da zaradi takih kot sve medve kao oni zaračunavajo vodo,ker potem naročimo eno kavico in visimo 3 ure in samo šetamo kelnarje po vodo. Sve ble totalno šokirane. Vem da to študentje počnejo ampak midve tega nisve počele. Končalo se je tako da sve plačale kavo vodo pa ne in ni za nama tekel niti naju ni lovil,pač požrl je.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

spet si ena mona zmišljuje zgodbice o grdih hrvatih.
kaj čmo, turistična sezona je.

ES VERJUNGT SIH JEDE CELE TRINKS DU TEGLIH ROMERKVELE

Glej, sem marsikaj negativnega doživela na H, zato tudi tja ne hodim – samo to pa ne kupim.

Trgovec se tako ne obnaša. Kornet gor ali dol. Naročili so ga in plačali. Torej imajo tudi pravico se vsesti in dostojno pojesti sladoled.

Vedno naročim 1 kepico, ker več ne morem pojest. Pravijo 1, dobiš dve. Tudi usedem se in v miru pojem. Pa nikjer še ni bilo problemov.

Hja, tisti Nemci, ki pridejo na dopust na hrvaško obalo so že od nekdaj znani kot taki, kot ti opisuješ 🙂 Delavske, preproste družine, ki si za tisto ceno, ki jo plačajo za marsikatero storitev, privoščijo mnogo več, kot bi si lahko. Enako velja za tlačenje narejenih sendvičev, malice, oziroma hrane že kar za celo kosilo v torbe pri zajtrkih, da bo za čez dan….Sladoled v kornet, potem pa še papirčke pustijo razmetane in scufane po mizi. Veliko Slovencev je žal tudi takih. Posedalnina in okupiranje miz in odžiranje drugim gostom namreč ni všteta v tisto ceno, ki jo odšteješ za sladoled, ki se ga postreže “za na pot ” 🙂 Ampak vsak posameznik ima pa svojo kulturo v svoji glavi.

Ne, to se je res zgodilo. Ampak nisem vedela, zakaj je bil tisti natakar (verjetno šef) tako jezen nanje. Mislila sem, da mu je družina kaj nazaj odgovarjala – ker od vsega začetka nisem bila pozorna nanje. Ampak fant mi je rekel, da je poslušal od vsega začetka, in da je šlo izključno zato, ker zaradi kepic niso imeli pravice sedet za mizo. A so jedli vsi štirje sladoled – torej so zapravili okoli 30 kun, kar pomeni npr. dve kavi….

Meni se zdi vsekakor to zelo čudno. Normalen gostilničar bi pustil družino, da poje do konca. Malo bolj nesramen gostilničar bi jim šel povedat, da ni prav, da sedijo za mizo, da kornete se ne je tako itd. Ampak da se jih loti fizično obračunavat (trdo je prijel za roko žensko, moškega pa je sunil ven), to mi je bilo pa grozno. Noben od natakarjev si ni upal nič umirit tipa, zato domnevam, da je bil tisto šef. Domnevam pa, da je nemški turist kaj grdega rekel temu glavnemu natakarju, kar pa mi nismo slišali…. Ampak vseeno to ni razlog za grozno obnašanje…

OMB! zdaj me je kap zadela skoraj!

pred desetimi minutami me kliče mami, da dobijo jutri obiske. Da jo je klical brat iz Nemcije, ko se nista videla ze 10 let. Da so v Poreču in da pridejo na obisk!!!!!!

Že tako sem polna adrenalina kaj naštimat. Zdaj pa odprem MON in vidim to temo.

Ampak ok. Stric je star čez 65 let in nimajo majhnih otrok. In tudi govorijo hrvaško.

Ampak tole opisano pa skoraj ni za verjet. 🙁

Tudi meni ni za verjet. Dopuščam domnevo, da je tisti nemški turist kaj grdega govoril lastniku. Razumela pa sem to, da mu je verjetno rekel, naj neha kričat, ker je zato lastnik kričal nazaj, da lahko v svoji hiši kriči kot želi. No, ti nemški turisti se gotovo ne bodo več vrnili v Poreč, po moje še na Hrvaško ne. Najbolj mi je bilo žal otrok, ki sta bila seveda najbolj žalostna, ko sta videla, kaj se dela z njihovimi starši – bila sta tam malo pod deset let stara.

Sem pa iskala po netu, kako se imenuje ta slaščičarna, žal si nisem zapomnila imena – moj verjetno ni vzel računa. Če kdaj zaidete v njo – je blizu ulice, kjer prodajajo Naracamicie, znotraj ima plave stene, stena je srebrne barve. Videz glavnega natakarja pa me je malo spominjal na albance (a mogoče se motim).

Nisem ne dozivela in ne videla tega ne pri nas, ne na Hrvaskem, tako da res tezko verjamem, da je slo samo zaradi sladoleda..

Slašcicarji so na Hrvaškem in tudi pri nas Šiptarji.

Hrvatarji so itak izmečki.

Tudi jaz težko verjamem, so ti ,,sladoledarji,, ponavadi že osladno prijazni.

Pomoje mu je moral z nečim orng stopiti na žulj.

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Zato pa jaz ne hodim na hrvaško, ali je ravnanje natakarja pravilno ali ne, pa naj presodijo drugi, če je že to bil problem, potem bi lahko na lepši način to rešli…

Seveda v Nemčiji se lahko ti vsedeš v lokal naročiš kavico tam sediš cele ure in ti ne bo nihče težil. Problem je edino v tem da se nemci niso zavedli da so prišli na balkan in da je balkansko razmišljanje popolnoma drugačno. Da bi bil jaz tam gost bi tudi samo plačal in odšel ker to ni noben odnos do strank.

da je imelo to kar nekaj povezave tudi s tem,d aje zunaj deževalo in d ase je lokal napolnil…šefu je zmanjkovalo prostora za potencialni zaslužek in so mu zato ti, ki so samo sladoled jedli za mislo, stopili v nos…
vsekakor pa kar je naredil nikakor ni opravičljivo…ijn si mislim,da si je pri takem polnem lokalu naredi precej več škode in slabe reklame in tudi zmanjšanja prometa, kot pa če bi namesto tega vsem, ki so prišli vedrit kaj promocijsko ponudil…ami pa naredil kakšen šov z metanjem sladolednih kepic kot so navadno včasih oni to znali…malim otrokom je to vedno zanimivo…
tako pa si je iz požrešnosti po zaslužku in direktno videnju samo cvenkov in ne gostoljubnosti zapravil še marsikaterega bodočega gosta…kratkovidno res…

Daj povej kje približno je ta slaščičarna, ne vem, kje je Nara camice…

Je na tistem trgu, kjer so zraven igrala ali bolj v notranjosti?

Je na kakšni od ozkih ulic ali je na trgu, kjer imajo mize tudi pred kavarnami in drugimi lokali?

Da ne zaidem slučajno kdaj k takšnim psihopatom… Po drugi strani te pa vabijo noter, pa čeprav se samo sprehajaš mimo. Naj gredo v rit… Itak bodo pa taki kmalu imeli v lokalu samo muhe…

Vsi ste bili preseneceni… tvoj fant pa je ves cas poslusal incident..? torej ni bil prevec presenecen?
Torej nihce vec ne pomaga nikomur… vsi skrbijo sam za svojo rit. pa predvsem Vsi se bojijo da bodo dobil po nosu ampak ne zaradi poskodbe ampak okolici ki bo videla njihov morebitni poraz.
Pa to hitro sva placala in sla. ?!?=a takrat sta bila se vedno presenecena?.
Vcasih so zenske pricakovale, da se njihovi fantje pogumno dokazejo pri taksnih reakcijah. Pac vsaj za otroke dvignes glas.

Po moje pa niso bili prvič “na tak način” v lokalu, torej s sladoledom v roki za mizo, mogoče so to počeli vsakodnevno, pa so v lokalu pop… no kakorkoli, tako se natakar NE BI SMEL OBNAŠAT!!!!!!!!!!

joj, pa kje ti živiš? Ali ne veš, da se to danes ne dela več, da je tako reagiranje in izpostavljanje v javnosti preživeto? Če ti doma delar red in pravico, ne moreš kar v enem lokalu vzet stvari v svoje roke in bit mediator, razsodnik….. To ti lahko doma za svojimi stenami delaš, v javnosti pa ne. Sediš, spiješ, poješ brez zijanja in komentiranja na glas svoje plačano, če ti ne paše, pa vmse vstaneš, in greš, z zaprtimi lapami, četudi ostane nekaj torte na krožniku in kave v šalici….

Bil priča že marsičemu na Hrvaškem, zato čisto verjamem tej zgodbi,

Delam s turisti tudi med drugim in res je – Nemci na hrvškem so low class. Škrtuhi, da ni večjih in kar razumem hrvaške lastnike, da se tako obnašajo. Edino me čudi pri tej zgodbi, da so tako hudo reagirali – verjetno je bil “Nemec” kaj pameten, pa je Hrvatu, no 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Albancu, prekipelo. Ker drugače so Albanci res prijazni in ustrežljivi natakarji.

Je pa zanimivo, ko grem na Mallorco/Ibizo na dopust in tam vidim, kako Nemci trošijo – ker tja hodi srednji razred – dobiš čisto drugo sliko o njih.

Tu na hrvaško pa res hodijo taki kmetavzarji, da smo Slovenci v primerjavi z njimi – vrhunski gostje + potrošniki…

New Report

Close