Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolniški stalež – mož / žena

Bolniški stalež – mož / žena

Zdravo,

Sem v 36 tednu in sem na bolniški, imam komisijsko potrjeno bolniško zaradi težav v nosečnosti.
Ginekologa imam 60 km daleč, ker imam težave – občutek močnega tiščanja navzdol, me bo na pregled peljal mož. (naročena sem na reden pregled).

Ali je upravičen do bolniške za teh par ur, ko bo na poti in ne v službi.

Ne ni.
A ob tiščanju navzdol ne moreš voziti avtomobila? A zraven pa lahko sediš?

Niti slučajno.

Mogoče bi bilo dobro, da bi se z ginekologom pogovorila še o tem, da si noseča ne pa na smrt bolna. Da vožnja avtomobila ne predstavlja nobene grozne nevarnosti ne zate ne za otroka. Vsaj popolnoma nič večje kot vožnja v vlogi sopotnika. In da je to, da je tvoj izbrani ginekolog od tvojega doma oddaljen 60km popolnoma tvoja volja, s katero sicer ni nič narobe, ampak posledice tega so tudi tvoje. In da če si tvoj dragi želi prost dan, da te pelje h ginekologu, bo zato pač moral koristiti svoj lastni dopust.

Pa saj ne moreš verjet, kaj vse eni naumijo?!?!?!?! Bolniško, ker te pelje k zdravniku? Si morda nepokreten onkološki bolnik?

Kje so pa zdaj vse tiste, ki ne priporočajo vožnje v zadnjih mesecih nosečnosti?

Je pa pač treba dat dopust za to.

To je odvisno najbrž tudi od zdravnika. Moj je dobil bolniško za cel dan. Prvič, ko me je peljal na pregled v Kranj, da preverijo izgled plodovnice…že ob roku. Ter drugič, ko me je peljal rodit, pa smo tisti dan samo čakali in je šel nato čez nekaj ur domov. Obakrat so mu v porodnišnici dali potrdilo, da me je spremljal in na podlagi tega je dobil bolniško za tisti dan. Pa nisva poročena in tudi imam svoj avto in izpit. Sem imela pa zadnji mesec hud išias v kolku in brez pomoči nisem mogla hoditi, kaj šele sestopiti iz avta. Poleg tega sem majhna in sem imela tako velik trebuh, da se niti za volan nisem stisnila, ker imam sedež čisto naprej. Pa tega ni rabil nič zdravniku govoriti. Tega je sedaj dve leti. Ne vem zakaj se te stvari sprašujejo na forumu. Pač naj tvoj pokliče svojega zdravnika in ga povpraša. Tako je storil tudi moj in dobil odgovor.

Glupača! Če ima človek bolniški stalež, potem ej zdravnik ocenil, da nosečnost ni normalna, sicer bi še vedno hodila v službo. Na odločbi celo piše, da en smem zapuščat stanovanja, razen za obisk zdravnika. Tiščanje navzdol pa pomeni lahko odpiranje in ker sem v 36. tednu (35 1/7) bi rada še vsaj kak teden nosila otroka, da bi bil donošen. Ker že imam doma enega nedonošenčka. Poleg tega pa imam tudi krče, če dlje časa sedim, tako da avtomobila nisem vozila že od 18 tedna dalje.

Glupača! Če ima človek bolniški stalež, potem ej zdravnik ocenil, da nosečnost ni normalna, sicer bi še vedno hodila v službo. Na odločbi celo piše, da en smem zapuščat stanovanja, razen za obisk zdravnika. Tiščanje navzdol pa pomeni lahko odpiranje in ker sem v 36. tednu (35 1/7) bi rada še vsaj kak teden nosila otroka, da bi bil donošen. Ker že imam doma enega nedonošenčka. Poleg tega pa imam tudi krče, če dlje časa sedim, tako da avtomobila nisem vozila že od 18 tedna dalje.[/quote]

Aja, na sopotnikovem sedežu jih pa nimaš? :)))))))))))))
Ti je Jalur popolnoma lepo odgovorila, če pa tebi ni všeč, pa tvoj problem.

Glupača! Če ima človek bolniški stalež, potem ej zdravnik ocenil, da nosečnost ni normalna, sicer bi še vedno hodila v službo. Na odločbi celo piše, da en smem zapuščat stanovanja, razen za obisk zdravnika. Tiščanje navzdol pa pomeni lahko odpiranje in ker sem v 36. tednu (35 1/7) bi rada še vsaj kak teden nosila otroka, da bi bil donošen. Ker že imam doma enega nedonošenčka. Poleg tega pa imam tudi krče, če dlje časa sedim, tako da avtomobila nisem vozila že od 18 tedna dalje.[/quote]

Aja, na sopotnikovem sedežu jih pa nimaš? :)))))))))))))
Ti je Jalur popolnoma lepo odgovorila, če pa tebi ni všeč, pa tvoj problem.[/quote]

No, ker si ga dam leže. A si kdaj vozila s krči? A želiš, da dobim krče in na cesti srečam tebe s polnim avtom otrok in se zaletim vate? a ti veš kako se vozi avto? Tko da si skoraj pravokotno s hrbtom na stol in v tem položaju ne morem bit. Očitno pa ti nisi imela težav v nosečnosti. Mogoče jih boš imela kdaj drugič v življenju – težave z zdravjem mislim, takrat upam, da te ne bo nihče razumel.

Tista, ki v nosečnosti ni doživljala krčev, ne bo razumela. Sploh pa ne, če je že na splošno butasta.
Jaz sem bila zaradi krčev hospitalizirana in sem cel zadnji mesec preležala. Še na kraj pameti mi ni prišlo, da bi vozila avto, ali sedela na stolu več kot pol ure.

V bistvu so krči popadki. Lahko odprejo maternični vrat.

Ampak ne moreš pričakovat, da bo ena mona, ki možganov ni uporabljala od osnovne šole dalje razumela kaj več kot svojo primitivno pamet.

Bolniška za moža, bi seveda morala v takem primeru pripadati, jaz pa bi to vprašala Pušenjaka.

PA če je na bolniški, žene no! A vam to nič ne pove, da morate odgovarjati v smislu – nosečnost ni bolezen? A ste res tko neinteligentne, da vam to ne potegne?

Zdaj pa že nehaj pretiravat in se smilit sama sebi. Z vsakim postom, ki ga napišeš, tvoje “težave” rastejo. Če napišeš še odgovor ali dva, boš imela že otroka med koleni.
Če ti je uspelo moža prepričat kako uboga in komaj še napol živa si in kako ti je treba streči od spredaj in zadaj, prav. Bravo zate. Ostalim nam pa prizanesi.
Bolniška med nosečnostjo ni samo in zgolj znak “nenormalne” nosečnosti, kot si se izrazila. Nenormalne? Resno?
Je lahko tudi znak vztrajnosti in igralskih sposobnosti nosečnice, je lahko znak neprimernega delovnega mesta in še česa. V kolikor bi bila v resni in hudi nevarnosti, bi bila v bolnišnici.

Moje stanej lahko ocenjuje zdravnik in ne ti. Svojih diagnoz ne bom razlagala na tem forumu. Dejstvo je, da me boli. In si ne upam vozit avta. Navsezadnje lahko povzročim nesrečo.

Pustmo ob strani, da dejansko krči pripeljejo do poroda. Nikogar v nič ne prepričujem.

Zdravnik je končal ohoho let šolanja, videl 1000 nosečnic in mislim, da zna ločit med igralskimi sposobnostmi ženske in težavami med nosečnostjo.

Podpis!

Če bi bila količkaj inteligentna, bi vedela, da ležanje in mirovanje popadkov ne prepreči. To je le placebo, ki naj bi dal nosečnici vedeti, da se zdravstveni delavci blazno trudijo zanjo. V resnici pa poroda, ki se ima namen zgoditi, ni mogoče preprečiti.
Ker se že ravno sklicuješ na Pušenjaka: kar sem ti napisala, sem se naučila od njega.

Bolniška zaradi tiščanja navzdol? A je takšna ženska sploh sposobna skrbeti za otroka, če jo že neko tiščanje tako zvije, da ne more več normalno funkcionirati?

A to iz vas fovšija veje? Sem bila kako naj rečem zadnji mesec, torej od 30tedna v porodnišnici, prej pa skoz doma, preventivno zaradi enega nedonošenčka že doma, pa je tud v drugo blo enako. Sigurno ni glih vsaka kar za na oddelek, celih devet mesecev po vaše, šparanje je povsod. Pa če verjamete al ne, rajši bi hodila v službo in uživala vsak dan posebej, pa pač ne gre zmer tako. Sigurno pišete same take, ki ste prežurale in prelaufale celo nosečnost, obstajamo pa tud drugačne. Ampak men je važno, da tud po začetnih zapletih, sta otroka ok in smo zdravi. Tule pa pride do izraza rek ženska ženski volk.

Pripada mu spremstvo. Placa zzzzs in sicer 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Skoraj zagotovo ti pripada spremstvo, pokliči k zdravniku, ker tu bo 100 nasvetov

Tudi jaz nisem imela nosečnosti brez težav, na koncu sem bila tudi hospitalizirana… Ker sem imela prav tako krče in sem v avtu običajno ležala, si je mož pač vzel dopust tisti dan, ko sem imela pregled in šel z mano, brez težav in kompliciranja.

Te razumem, da ti ni do tega, da sama voziš, ampak če je res tako kot pišeš, bo mož pač vzel dopust in te peljal.

Ne bolniška ampak spremstvo. Uredi pri svojem zdravniku, naj pokliče kaj rabi preden te pelje. Ostali pa brez komentarja! Kaj pa je z vami drugače, da vidite eno nosečnico, hujše kot državnega sovražnika #1?? Niste dobile včeraj? Ali raje niste dobile že dve leti, kdo bi le nategnil tako stvorenje privoščljivo pfuj. Res postaja vedno bolj zblojen, zloben in privoščljiv folk ni kaj! Nekateri si kar drznejo brez pregleda, brez anamneze in z tremi podatki o njej kar postavljat diagnozo in govorit, da njene težave niso za bolniško :)))) Neverjetno kako ste nekateri pametni! Zakaj sploh imamo ginekologe, bomo vas zaposlili, da boste takole presojale za vse, kaj pravite? Ne bo več stroškov pregledov in plač zdravnikov tudi ne, ker ste sposobne z 100€ cel mesec prehranit svojo familijo in z minimalcem celo prešparate, bo tam okoli 300€ vrh glave za 8ur dela! In ve ste ženske drugače al kaj? Pa rodile tudi nekatere izmed vas? Nimam besed! Jih je tudi škoda za takšno stvorenje od frigidnih babnic! Huje kot trop podivjanih volkov! Podn!

Ne morem verjeti, kakšni nesramni odgovori. Podn od podna.

Avtorica, svetujem, da pokličeš svojega zdravnika in tam vprašaš, če možu pripada spremstvo ali pa bolniška. Če čutiš, da nisi za volan, potem nikakor ne vozi.

Natanko tako! Za razliko od tebe in (pre)mnogih nosečnic sem se v nosečnosti obnašala, kot da sem popolnoma normalna. Nosečnosti nisem videla kot bolezen, temveč kot naravno stanje. Za vsak krček posebej nisem nadlegovala svoje zdravnice. Ko sem v prvem trimestru enkrat na kratko zakrvavela, sem počakala 3 dni do rednega pregleda in nisem šla morit zdravnikov po urgencah.
Pa ne govorite mi, kako ste bile vse po vrsti upravičene do bolniške. V naši službi vidim, kako se dela. Takoj ko se pokaže plusek, ste nesposobne za delo. Čudi me, da ste pozneje sposobne skrbeti za otroke. Meni je to namreč bistveno večji napor.

Natanko tako! Za razliko od tebe in (pre)mnogih nosečnic sem se v nosečnosti obnašala, kot da sem popolnoma normalna. Nosečnosti nisem videla kot bolezen, temveč kot naravno stanje. Za vsak krček posebej nisem nadlegovala svoje zdravnice. Ko sem v prvem trimestru enkrat na kratko zakrvavela, sem počakala 3 dni do rednega pregleda in nisem šla morit zdravnikov po urgencah.
Pa ne govorite mi, kako ste bile vse po vrsti upravičene do bolniške. V naši službi vidim, kako se dela. Takoj ko se pokaže plusek, ste nesposobne za delo. Čudi me, da ste pozneje sposobne skrbeti za otroke. Meni je to namreč bistveno večji napor.[/quote]

Ma če bi ti imela krče… ne bi meni zdaj govorila o “vsakem krčku”. Imet krče je nekaj čisto drugega. Ko te zaboli, da se spotiš in ti sapo vzame. Ja, to je krček.

Lej ni važno, ker razumejo tiste, ki hočejo razumet, ostale pa itak ne…. Ostale pametne ženščure tudi niso razumele, da se je moj prvi nedonošenček lahko dojil le 5 minut, medtem, ko so se njihovi popolni dojenčki dojili pol ure. Vem kaj pomeni imet nedonošenčka, vem kaj pomeni prezgodnji porod in vem, da bi tega otroka zelo rada donosila.

Kakorkoli, pri 36t otrok ne bo nedonošen, saj se od 37t dalje steje, kot da je donošen.

Mislim, da je nosečk s pravo rizočno nosečnostjo res malo. Večina je takih, ki jim je fino doma in ki dramatizirajo za vsako figo.

Ti kompliciraš in to 100/h. Kaj sploh sorašuješ tu gor. Mož naj pokliče zdravnika in vpraša, če sama ne zmoreš vožnje.

New Report

Close