Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

poškodba na parkirišču

Default avatar

škoda

Včeraj se je razvila debata v kateri si nismo bili enotni. Če imaša avto kasko zavarovan in ti ga poškodujejo na parkirišču, je potrebno poklicati policijo ali ne? Je dovolj, da greš samo k cenilcu in poveš, da so ti ga poškodovali na parkirišču.
Default avatar

Jeba42

Moja izkušnja...Avto mi popraskajo z ključem na organiziranem parkirišču 2x...pokličem policijo in rečejo da naj grem kar na zavarovalnico. Na zavarovalnici mi pa rečejo da se vandalizem ne krije iz kaska (avto je zavarovan z full kaskom drgač) ...tko da mi je šla odbitna..

Kličem lastnika parkirišča in ga vprašam če lahko pogledajo posnetek in se mi skoraj smeji v telefon da sem lahko vesela da je "samo" popraskan...

Pri nas v Sloveniji pač lahko počne folk kar hoče, brez da je kaznovan...
Default avatar

jst...

škoda je napisal/a:
Včeraj se je razvila debata v kateri si nismo bili enotni. Če imaša avto kasko zavarovan in ti ga poškodujejo na parkirišču, je potrebno poklicati policijo ali ne? Je dovolj, da greš samo k cenilcu in poveš, da so ti ga poškodovali na parkirišču.
Jaz do sedaj še nikoli nisem klicala policije, ko sem uveljavljala svoj kasko.

Policijo moraš poklicat, če nekega konkretnega voznika obtožuješ, da je on poškodoval tvoj avto (recimo, da ga je kdo videl). Takrat to prijaviš policiji in oni obiščejo tistega človeka in pogledajo, fotografirajo in premerijo sledi na njegovem avtomobilu če se ujemajo s sledmi na tvojem avtomobilu in potem ti mora on (ali njegova zavarovalnica) povrnit škodo na tvojem avtomobilu.
Default avatar

dafdijj

Letošnja izkušnja: avto so mi s ključem popraskali kar pred domačo hišo. Polni kasko. Doplačala nisem nič, so mi pa na koncu rekli, da naj drugič, če se mi še zgodi kaj takega, pokličem policijo.
Default avatar

ni treba

Preverjeno ni treba klicat policije, samo k cenilcu greš. Kar se tiče škode na parkirišču - to pomeni, da ti avto poškoduje drug avto. Glede vandalizma pa ne vem, kako se to krije iz polnega kaska, če imaš delne kasko kombinacije, je treba imet pa zavarovano parkirišče + vandalizem, če hočeš, da se oboje krije brez tvojih stroškov.
Default avatar

simpl

Kup "pametnih" bab na kupu, ki tu pametuje kaj se krije iz česa, kaj je polni kasko, kaj ni... in klamfate neumnosti.
Splošnih pogojev pa še nobena ni prebrala.
Default avatar

razdeljevalka

Imam delni kasko, torej parkirišče (pa stekla in divjad), in doslej še nikoli nisem klicala policije - za tiste vdrtinice, ki jih naredijo šlampasti šoferji in sopotniki, ki se ne znajo zbasat v avto, a se hecate. Počakam, da se jih nekaj nabere in grem nato k cenilcu.

Ampak pozor, na parkingu gre za škodo zaradi drugega vozila, ne zaradi vandalizma ali kaj podobnega. Kolegu so škodo naredili z nekim tovorom, ki so ga pretovarjali na parkingu in je moral uveljavljati iz kaska, zaradi velikega zneska so tudi zahtevali zapisnik policije.
Default avatar

Barca

Poškodba na parkirišču, samo cenilec, policije ni treba.
Pogoj pa je, da ne veš, kdo je to storil - če veš, potem ti mora dati svoj kupon. In seveda ris s ključem ni vključen v to, to zavarovalnica smatra kot vandalizem.
Default avatar

mislm

A ti "Simpl" se ne znaš normalno pogovarjat?? Če nimaš nič pametnega za povedat se vzdrži komentarjev in svoj kmetavzarski odnos odnesi kam drugam...
Default avatar

simpl

mislm je napisal/a:
A ti "Simpl" se ne znaš normalno pogovarjat?? Če nimaš nič pametnega za povedat se vzdrži komentarjev in svoj kmetavzarski odnos odnesi kam drugam...
Te resnica boli? Očitno tudi ti še v življenju nisi prebrala splošnih pogojev, sicer bi vedela, da tiste nad mano stresajo neumnosti in nesmisle.
In kaj je lahko bolj pametnega kot nasvet, da preberite pogoje?
Default avatar

kasko, kasko

Parkirišče, pač poškodba drugega vozila ... le cenilec, nič policije.
Poskus vloma, vlom, vandalizem (namerna poškodba) ...policija.
Default avatar

Mislm

Ti Simpl...nisi najbl brihtna ane??

Prvič je letel to na tvoj odnos..sej lahk normalno napišeš ane, brez žalitev?? Aja ti ne znaš to...

Pa tud očitno nimaš lih izkušnj z zavarovalnico..neki so splošni pogoji drugo pa kako se ti z njimi zdilaš...sam ti s takim odnosom k ga maš se itak ne boš ..ha ha!!