Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Vprašanje glede zadostne zaščite z zdravili po infarktu

Vprašanje glede zadostne zaščite z zdravili po infarktu

Spoštovani,

na vas se vljudno obračam s prošnjo za nasvet.
Pred 15 dnevi je moj mož doživel akutni transmuralni miokardni infarkt sprednje stene (obenem je imel še srčni zastoj, akutno respiratorno odpoved ter naknadno pnevmonitis zaradi vdihnjenja hrane).V UKC Ljubljana so opravili perkutan koronarni poseg (PCI) v arteriji LAD (zožitev v LAD je bila predilatirana ter nato vstavljen stent DE Promus Element Plus 3.5x16mm (16 atm)).

Pred odpustom iz bolnišnice dne 3.7.2014 so bile opravljene preiskave (RTG ter UZ srca), ki so pokazale relativno ugodno stanje, od 3.7.2014 pa je mož na terapiji z Aspirinom Protect 100, Brilique 90 mg 2×1 (1 leto), Sorvasta 20 mg, Coryol 6.25 mg 2×1. Bioprexanil 2.5 mg 1×1 ter Nolpaza 40mg. 10 dni je prejemal Amoxiklav zaradi pnevmonitisa.

Včeraj je pri svojem zdravniku opravil lab. preiskavo krvi, ki je pokazala povišane vrednosti SR (17), MCHC (354), RDW (10.6), trombocitov (430) , levkocitov (11.8). Diferencialna krvna slika je v mejah normale, vrednost CRP je 3. Na podlagi izvidov mu je bila uvedena terapija z antibiotikom AVELOX 400 za 5 dni.
Včeraj opravljeni RTG pljuč je pokazal “manjše, najbrž postvnetne spremembe nad levo hemifragmo ob srčni konici, diafragma je sicer gladka, FCS sta prosta, srce normalne velikosti”.

Na pregled v kardiološki ambulanti je naročen šele čez 6 mesecev, kar se mi zdi dolga doba, sama bi rada da opravi temeljit pregled že pred odhodom na rehabilitacijo v zdravilišče (čez pribl. 14 -21 dni). Predvsem me skrbi povišanje vrednosti trombocitov oz. skrbi me, da morda zaščita z Aspirinom, Brilique in ostalimi zdravili ni zadostna.

Počuti se še kar redu, čeprav je še zelo utrujen. Boli ga prsni koš (to naj bi bila posledica oživljanja), dnevno opravi 3×10 minut hoje, po nasvetu fizioterapevta iz UKC (danes bomo čas hoje podaljšali na 3x 15 min) včeraj je omenjal, da ga boli v žlički. Ostalih težav ne omenja.

Vljudno vas prosim za vaše mnenje oz. nasvet.

Lepo vas pozdravljam.

Razumem vašo skrb za soproga, vendar nimam občutka, da bi potreboval še kakšne bolj natančne preglede pred ohodom na rehabilitacijo v zdravilišču. Pomemben je izvid CRP, ki je v normalnih mejah. SR je blago podaljšana zaradi bolezenskih procesov, ki so v fazi dokončnega ozdravljenja. MCHC je izvid, ki pove, da je v rdečih krvničkah koncentracija hemoglobina velika oziroma, da so krvničke pretežno majhne. RDW je podatek, da ni velikih razlik med majhnimi in velikimi rdečimi krvničkami. Upam, da so bolniku povedali, da se lahko vrne na kontrolo kadarkoli, če se mu bo stanje poslabšalo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close