Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako imate na morju

kako imate na morju

Na dopust grem avgusta in vem da bo toplo:)). me pa zanima če imate na morju trenutno tudi mrzlo?

lp vsem na morju

Glih prav je. Ni vročine in ni toliko zastoja na cestah. Se da normalno živeti.

Sem že prej pisala da sem v dolgih rokavih doma.

Živim pa na obali in bo morje tukaj jutri, pojutrišnjem, avgusta, septembra………………….tako da mi je čisto vseeno kakšno vreme je.

Si pa zelo nesramna do drugih, ki so pač letos naleteli na slabše vreme.

Pa tudi tega ne vem, ali imaš kake veze ” tam gor ” da veš da bo avgusta toplo.

Kaj pa če bo nenormalna invazija meduz? Nisi slišala da se je ena velikanka zatekla v piranski mandrač. Ena orjaška, ki so jo zasledili v zadnjih 100 letih menda samo 20x v celem Jadranu.

kaj če …………………..ne bom več, ker nisem nevoščljiva, še najmanj pa privoščljiva.

nova
Uredništvo priporoča

Mi smo se včeraj predčasno vrnili s Paga ravno zaradi zanič vremena. Dež in neurja ponoči, dež dopoldan, veter, mrzla voda. Čista žalost.

Vsaj en konkreten odgovor. A je kje na Hrvaškem bolje ali je povsod takšno?

Žalostno.
Upam, da vam letos uspe še ujeti nekaj žarkov in soli.
Tudi mene je strah, ker nič kaj dobrega ni napovedano na najino rezervacijo.
Ma pa zanima, ker naši vedno rezervirajo že cca pol leta vnaprej. Kaj se loterijo igrajo? Jaz sem včeraj rezervirala, pa so me vremenarji že danes zahebali s spremembo napovedi.

Oprosti, zakaj meniš da sem nesramna, če vprašam po vremenu???

Nič slabega nisem mislila s tem, ko sem pisala ta post!

Sicer pa veš kako pravijo: “Slab človek, slabo misli”!

Pa lepo poletje ti želim!

Oprosti, zakaj meniš da sem nesramna, če vprašam po vremenu???

Nič slabega nisem mislila s tem, ko sem pisala ta post!

Sicer pa veš kako pravijo: “Slab človek, slabo misli”!

Pa lepo poletje ti želim![/quote]

Na dopust grem avgusta in vem da bo toplo:)). me pa zanima če imate na morju trenutno tudi mrzlo?

lp vsem na morju

Oprosti. To je zame prav žaljivo. Ker vsi mediji poročajo o ekstremnih ohladitvah, ti pa spašuješ – kaj? in sploh nisi mislila nič slabega, ne, ne

Sploh pa kaj te zanima vreme danes, če greš na dopust avgusta ( ko bo toplo )

Pa še nekaj vam povem, da se vreme ne spreminja glede na državno mejo. Tako da je v Portorožu in S delu Savudrije enaka temperatura morja

Na samem rtu pa zna bit kar hladnejša zaradi tokov.

Na Lošinju dvakrat dopoldne dež, popolne normalno za kopat, ostalih 14 dni lepo vreme. Voda primerno topla, gužve pa še nobene. Skratka uživancija.

Bila na morju, grem na morje in bom šla.
Imamo prikolico in sem zelo zadovoljna.Stroške in počitnice si delimo , nato pa v uživamo z družbo.Ob kitari.Grem brenkat spet…da se naučim še kakšno novo..aja, pa besedila moram še razmnožit,za pevce.

Meni je tole sveže poletje prav super.

Če hočete toplo vodo, morate na zahodno stran istre. Ker gredo takole pač morski tokovi. Slovenska Obala ima toplo morje, pa mislim, da je tako vse do Poreča, Umaga, Rovinja… Temperature si poglej na net, držijo. Zjutraj 18 stopinj, čez dan nekaj čez 20 do 25. tako je bilo sedaj 2 dni. Seveda ne živimo v tropih in tudi na Obali ni vedno vreme za se kopat. Tudi sonce ne sije 7 dni v tednu in tudi dolge rokave poznamo.

Temperatura morja piše, da je še vedno 25. Po moje je okrog 23 – po taki ohladitvi, kot je bila sedaj.
http://po-sloveniji.com/vreme/temperatura-morja/

Temperatura zraka trenutno: 20 stopinj, na mojem termometru na balkonu.

Pričakujem, da bo danes topel dan.

Mora biti bolj švoh. Sosedi so se vrnili predčasno, ker so samo zrak mešali in so se počasi naveličali (bili so v Kvarnerju). Sestrična je bila na Sardiniji. Dejala je, da so imeli čist ok vreme, ne pa prav tisto pravo poletno, domačini pa so tarnali, da tako slabega vremena pa že dooolgo ni bilo.

Oprosti, zakaj meniš da sem nesramna, če vprašam po vremenu???

Nič slabega nisem mislila s tem, ko sem pisala ta post!

Sicer pa veš kako pravijo: “Slab človek, slabo misli”!

Pa lepo poletje ti želim![/quote]

Na dopust grem avgusta in vem da bo toplo:)). me pa zanima če imate na morju trenutno tudi mrzlo?

lp vsem na morju

Oprosti. To je zame prav žaljivo. Ker vsi mediji poročajo o ekstremnih ohladitvah, ti pa spašuješ – kaj? in sploh nisi mislila nič slabega, ne, ne

Sploh pa kaj te zanima vreme danes, če greš na dopust avgusta ( ko bo toplo )

Pa še nekaj vam povem, da se vreme ne spreminja glede na državno mejo. Tako da je v Portorožu in S delu Savudrije enaka temperatura morja

Na samem rtu pa zna bit kar hladnejša zaradi tokov.[/quote]

Tudi meni se ta post ne zdi sporten, je pa seveda odvisno kakšna oseba ga bere in kako si predstavlja vsebino.
Meni se zdi da je prav lepo vprašala in pozdravila vse, ki živijo na morju.

Če koga zanima. Tukaj so podatki iz Boje v Piranu:

http://buoy.mbss.org/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=27/{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}22{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3C!a

Tukaj je pa morje na Punti v živo:

http://buoy.mbss.org/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=89

Tu pa različni pogledi na obalo v živo:
http://www.hribi.net/spletna_kamera/portoroz/1001

Sedaj v Kopru sončno z oblaki.

Lep vikend !

…bi se kar k vam preselila s celine…z okolice Ljubljane…Sem vam kar malo fouš…
Ko se peljemo v Istro (tam imamo prikolico) in ko pridemo do Kopra , zagledamo morje.
In potem vsi vpijemo: morje, morje, kot majhni otroci..
No, upam, da se ne bo zdaj kdo zgražal nad zgornjim stavkom, ampak, kar je res, je res….
Tista modrina, pa ladjice, pa drugačno rastje..lepo je, ja.

Tole je malo za lase privlečeno, nikomur ni vseeno kakšno je vreme. Sama sem tudi cca 6 mesecev na morju, pa mi niti malo ni vseeno kakšno je vreme. Sicer ne vidim nič nesramnega v prvem postu, pač normalno vprašanje.
No, govorim za hrvaško, kjer sem sama. Ni mrzlo, je prav prijetno. In vsak dan bo še nekaj stopinj več 🙂
Za sončenje idealno :)))

Tudi Obala ima svoje pomanjkljivosti… morje ni vse… probaj imet ponoči 28 stopinj in nobene sapice. 3 mesece. Ne morem met klime prižgane 3 mesece celo noč….
Živim v bloku.

Klima je res blaga, ampak pozimi tko piha, da tiste + stopinje takoj občutiš kot – 20.

Na splošno pa ni slabo tu živet.

Ne pa se selit sem, samo zato, da bi gledala morje. Ker, če boš tu živela, ga boš bolj malo videla. Zadnja stvar na katero pomislim, ko pridem iz službe, je morje. Živimo čisto tako, kot vsi vi na celini. Služba, trgovina, domov pucat, otroke peljat na igrala… pa … dokaj onesnažen zrak imamo. Sicer ne tko kot v kakem Zasavju… vendar je blizu Trst, ki zelo onesnažuje in tudi naša Luka je kr velik onesnaževalec.

Vi vidite samo romantično morje… Če bi pa tu živeli, bi pa poleti čakali, da skliznete nekeam, kjer se da dihat.. v kak gozd.


tud na celini je poleti vroče in nevzdržno v vročih stanovanjih, kadar so tem. prekomerno visoke – to je prav enako nevzdžno kot pri vas…
samo razlika je,d a morje pa naredi prenašanje vročine npr. v senci tudi znosnejše…vsaka voda, ki hlapi…
pri nas se to takoj že opazi v parku ob reki…če je vroče, prideš v tist park takoj začutiš, spremembo…to je od reke, ki teče zraven…zdaj če je ful huda vročina in dolgotrajna suša…tu od tega potem ostane žal bolj malo, ker reko hitro pobira…
pri morju je pa to veliko lažje vse…količina vode tam naredi svoje in nedvomno je tudi vročino v npr. gozdni senci lažje prenašati kot na celini, kjer ni vode zraven…hlapenje tako velike količine vode, naredi prenašanje vročine znosnejše…kot na celini, kjer morja ni

Kako pa veš, da bo toplo? Pravijo, da letos ne bo.

New Report

Close