Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najem z odkupom

Najem z odkupom

Zanima me, če bi šli, če bi imeli možnost v najem z odkupom.
Razmišljam, da bi prodala stanovanje. Ker vem kakšni so časi in ker denarja nujno nujno ne potrebujem, bi ga prodala po principu najem z odkupom.
Kaj mislite o tem ?

Jaz ga kupim na ta način 🙂 kje pa je to stanovanje?

Predlagam da se v tem primeru obrneš na notarja, ki naj ti naredi najemno pogodbo z odkupom npr. v roku enega leta, predvidevam da bodo kupci želeli da se najemnina že vštejeje v kupnino. Skratka dobra ideja, le potrebno se je dobro zaščitite.

nova
Uredništvo priporoča

jaz bi tudi kupil na tak način.
iz avstrije mi je osebno poznan primer: najemnik/kupec je položil 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gotovine od dogovorjene kupnine + 3 leta plačeval najemnino ki se je vštevala v kupnino, po treh letih sledil dokončen odkup oz. polog preostale kupnine.

obvezno z notarjem!


Narobe razumeš
Ona bi oddala stanovanje kot leasing.
Ne da ga po enem letu najema pa potem odkupijo

Jaz bi bla takoj za. A je v Lj?

Ne, stanovanje ni v Ljubljani, ampak v Mozirju, kar pa dandanes predstavlja samo plus in ne minus.
Stanovanje bi oddala in najemnino štela v kupnino. Kdaj bi se prodalo, je stvar dogovora. Kot sem se pozanimala, se ponavadi odkupi po 5 letih, z možnostjo enkrat podaljšat.Dejstvo je, da danes mladi težko dobijo kredit. Če pa že, ga odplačajpo skoraj 15o {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali še več, odvisno od dobe odplačevanja.

Kako veliko je stanovanje? Kakšna bi bila cena?

Stanovanje je veliko 72 kv.metrov, cena 69.000, obnovljeno 2009

New Report

Close