Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Registracija vozila

Registracija vozila

Zanima me sledeče, dedek je lastnik avta dopolnil je 80 let in je ored kratkim postal nepokreten je v domu za ostarele. Problem pa imamo z avtom katerega lastnik je on. In sicer brez njegovega podpisa in prisotnosti vozila ni mogoče registrirat ne more pa naredit prepisa oz. prodajne pogodbe. Babica avto rabi, ker je avto skupen in sedaj ne vemo kaj naj naredimo. Je imel že kdo takšen primer, da je žena lahko na svoje ime registrirala avto? Na koga se naj obrnemo?

lastnik se mora podpisati vsaj na pogodbo o zavarovanju.
Naročite zavarovalnega agenta k dedku in naj se podpiše.
Pa čimpreje naredite prepis na mlajšo osebo.
Btw: avto je “skupna” lastnina samo na sodišču ob dedovanju … pri registraciji in zavarovanju pa je lastnik – podpisnik samo eden.

Plačajte notarju, da pride v dom in overi prepis avta

Najbolj enostavno narediti prepis avtomobila, lahko pa se babica vpise kot uporabnik, dedek pa se vseeno ostane lastnik vozila.

Problem je ker dedek je v domu na Hrvaški in notar tega ne more opravit, ker pravi da dedek več ni prišteven.Ne more več odpret oči dvignit roke niti govorit…:(

In kako se naj vpiše kot uporabnik?To bi šlo skozi, če bi bil star manj kot 80 et.Sedaj ker pa je več pa so rekli, da rabijo potrdilo oz podaljšano vozniško, ki je itak da ne moremo dobit ker dedek več v življenju ne bo vozil. Babi pa avto rabi…

Registrirate ga lahko tako, da sami v dedovem imenu napišete pooblastilo. Ni treba, da je overjeno.

Dedek ostaja lastnik avtomobila, babica pa je vpisana kot uporabnik..

Ja ampak kako ga naj registritramo na njegovo ime če je star že 80 let in nima podaljšanega vozniškega dovoljenja?Lahko avto vseeno registriramo čeprav ne bo prisotn?

Ja, ceprav dedek nima vec veljavnega vozniskega dovoljenja, je se vedno lahko lastnik avtomobila, kot uporabnik pa mora biti vpisan nekdo z veljavnim vozniskim dovoljenjem.
Verjetno zadostuje navadno pooblastilo.

Vozniško dovoljenje nima nobene zveze z registracijo vozila.

In ja, za podaljšanje registracije zadostuje pooblastilo, prijateljica je tako podaljšala registracijo, ko je bil mož v bolnici. Sicer pa ne vem, zakaj ne pokličeš na UE ali kam drugam, kjer opravljajo registracije in obrazložiš situacijo, pa dobiš takoj točen in merodajen odgovor. Ker tule bo en kup variant in pol spet ne veš, katera je prava.

Vozniško dovoljenje nima nobene zveze z registracijo vozila.

In ja, za podaljšanje registracije zadostuje pooblastilo, prijateljica je tako podaljšala registracijo, ko je bil mož v bolnici. Sicer pa ne vem, zakaj ne pokličeš na UE ali kam drugam, kjer opravljajo registracije in obrazložiš situacijo, pa dobiš takoj točen in merodajen odgovor. Ker tule bo en kup variant in pol spet ne veš, katera je prava.[/quote]

Ne delit nasvetov, če nimate pojma. Za registracijo RABIŠ vozniško uporabnika vozila.

Vozniško dovoljenje nima nobene zveze z registracijo vozila.

In ja, za podaljšanje registracije zadostuje pooblastilo, prijateljica je tako podaljšala registracijo, ko je bil mož v bolnici. Sicer pa ne vem, zakaj ne pokličeš na UE ali kam drugam, kjer opravljajo registracije in obrazložiš situacijo, pa dobiš takoj točen in merodajen odgovor. Ker tule bo en kup variant in pol spet ne veš, katera je prava.[/quote]

Ne delit nasvetov, če nimate pojma. Za registracijo RABIŠ vozniško uporabnika vozila.[/quote]

A če svoj avto registriraš, pa ne? Ker sem že več kot 20x registrirala avto, pa nikoli nisem rabila vozniškega dovoljenje za to. Prometno dovoljenje in osebno izkaznico. A če registriraš tuj avto, s pooblastilom, rabiš pa še vozniško dovoljenje lastnika avta? Zakaj le? Nobene logike. Saj človek ima lahko tudi avto, pa nima vozniškega izpita…

Ne delit nasvetov, če nimate pojma. Za registracijo RABIŠ vozniško uporabnika vozila.[/quote]

A če svoj avto registriraš, pa ne? Ker sem že več kot 20x registrirala avto, pa nikoli nisem rabila vozniškega dovoljenje za to. Prometno dovoljenje in osebno izkaznico. A če registriraš tuj avto, s pooblastilom, rabiš pa še vozniško dovoljenje lastnika avta? Zakaj le? Nobene logike. Saj človek ima lahko tudi avto, pa nima vozniškega izpita…[/quote]

No kot sem že zgoraj napisala, odgovor je treba poiskat tam, kjer se ukvarjajo z registracijami vozil. Recimo na AMZS:

Za podaljšanje registracije morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji:
•da je za vozilo, za katerega se mora opraviti tehnični pregled, po opravljenem takem pregledu, izdan potrjen zapisnik, ki ni starejši od 30 dni,
•da je za registrirano vozilo ugotovljeno, da se njegovi podatki, vpisani v prometno dovoljenje in listino o homologaciji vozila, ujemajo z dejanskim stanjem,
•če je vozilo registrirano, da ni preteklo več kot 30 dni od dneva poteka veljavnosti prometnega dovoljenja.
Predložiti morate tudi:
•fizične osebe osebni dokument (če opravljate registracijo za drugo osebo, poleg svojega osebnega dokumenta potrebujete še pooblastilo lastnika in svoj osebni dokument)

Pa res me zanima, kakšno zvezo ima vozniško dovoljenje z lastništvom oziroma registracijo avtomobila, ko se eni tako zelo spoznate (bolj kot recimo AMZS)?

Kako ne gre registirati avtomobila? Moj oče vozi vozilo od svoje mame, avto je pisan na njo, registrirat ga hodi on, trikrat sem ga šla registrirat tudi jaz, ki z vozilom nimam nič, edino da imamo babica (očetova mama), oče in jaz isti priimek. Še nikoli me niso nič vprašali ne na tehničnem pregledu, ne pri agentu, ki je vozilo zavaroval, niti na okencu, kjer sem plačala dajatve za cestnino itd. Tudi babica nima podaljšanega vozniškega dovoljenja že kar nekaj let- vsaj 10 let ne. Enkrat sem celo naslov napisala narobe, ko sem izpolnjevala nevem več kakšne pole, sem jo “preselila” na naslov od njenega bivšega moža (mojega dedeka), saj sem pozabila, da si je stalno prebivališče spremenila. Tudi tukaj nihče ni kompliciral, sem “napačen” naslov kar pustila napisan.

New Report

Close