Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 17letna hci se je zaljubila v nasega delavca

17letna hci se je zaljubila v nasega delavca

Evo, pa je fuzbala konec in koncno pridem na net tudi jaz! 🙂

Imamo druzinsko podjetje, moz vodi delavce, jaz delam v racunovodstvu. Nedavno smo zaposlili novega delavca, okoli 50 let. Kot se je do sedaj zelo dobro izkazal, vesten, tocen, drzi se dogovorov – z njim smo zadovoljni. Je pa to tudi moski, ki veliko sporta, realno izgleda 10 let mlajsi, skrbi za telo, je fit, pa tudi lepo izgleda. Povedal je, da je porocen, ima otroke.
Vse lepo in prav, dokler ni zraven nase 17 letne hcere, ki se je vanj mocno zacoprala (je tudi ze naglas rekla da so ji usec “starejsi moski”). Jo opazujem ze nekaj casa in mislim, da so stvari postale ze malo bolj resne. Kadar se srecata se pogovarjata, opazila sem tudi, kako se “urihta” takrat, ko ve, da ga bo srecala. Zanj sicer ne vem, ce za to ve, sem ga pa tudi ze dobila, da jo gleda v joske in rit (hci je telesno razvita, simpaticna mlada punca) in vedno jo ogovarja v smislu, kako pa kaj fantje.
Razumem jo v toliko, da se ji zdi gospod lep, zanimiv, in oh in sploh, vendar nocem, da se karkoli zaplete z njim. Ne bom razglabljala o posledicah, ker so vsem jasne. Kaj naj sedaj? Cakam, da jo mine? Se pogovorim z njo? Kaj pa on? Cisto realno: verjamem, da mu je dekle vsec, kljub vsemu pa sem glede na moje izkusnje z njim kot zelo doslednim delavcem prepricana, da ne bo izgubil glave. Ali pac, saj ga sploh ne poznam dobro. Kaksen nasvet?

Pa kaj te to briga? Kaj vtikaš faflo v zadeve, ki se te ne tičejo? Kaj bi rada?

Se spomniš svojih mladih let? Za kom vse si gledala? Komu vse si dala? Smrkavcem svojih let?

Daj pustu živet lastno hči!! Bolj boš težila in oprezala, večjo štalo boš naredila! Brigaj se zase! Nimaš svojega lajfa? Do kdaj boš vohljala za otrokom?

In kdaj boš zadovoljna?
Ko bo hči stara 23 let in se bo okoli nje smukal en curakl, ki študira arhitekturo?

Ali takrat, ko bo stara 34 let in še vedno visela doma, pekla piškote in se na dvorišču igrala s sosedovo mularijo?

Ali boš zaprla to firmo zdaj, in odprla eno drugo, kjer bodo zaposlene same čarovnice?

Pa ja tvoja hči ne videva samo teh delavcev? Živite v Rovtah? Ne gre nikoli v mesto? Ima družbo?

Daj, lepo te prosim!! Daj tace stran od nje.

Poklepetaj kdaj z njo – zdaj v teh letih kot je, sta lahko že ISKRENI prijateljici. Mislim….naj počasi izginja odnos ‘vsevedna mama – nebogljena hči’!

Če jo bo kdaj kaj bolelo – tega ti ne boš preprečila! Prej povzročila!

Lažje ti bo, če boš imela svoj lajf izpopolnjen. Nič ne omenjaš moža! Si ti OK?

nova
Uredništvo priporoča


Še vedno se je slabo končalo,ko se je bilo kdo vtikal v ljubezen.nikakor ,pa tudi ,če gre za še tako nenavadne primere,ne moreš spremenit toka,kvečjemu ga pospešiš z vtikanjem v vezo.
Pa tudi pravice nima nihče manipulirat z občutji drugih.

A je hčerka študentka? Je sedaj fraj? Kaj ko bi ji predlagala študijske počitnice v nekem drugem kraju/državi? Ako se malo razgleda “po svetu” bo morda videla še kaj drugega, dihala drugačen utrip dogajanja, spoznala nove ljudi in situacije … Ko se bo vrnila v domači ambient, se ji bo vse zdelo navadno / majhno / brezvezno …

Prav si napisal-a – ZA OTROKOM !!
Tako da je vse tvoje zgornje klobasanje odveč!

pa taki, da dol padeš! Vsaka mati naj se postavi v ta položaj, pa verjetno ne bo mirno gledala kot tudi mama in družinskega podjetja ne.Še polnoletna ni in zna moćno izgubiti glavo -pravzaprav en ali drugi…Zaenkrat je najbolje opazovati, če bo šla zadeva predaleč. pa pogovor , razgovor s hčero ali z delavcem… Dekle se zna zatreskati in delavec bo moral imeti konjske živce, da bo vzdržal, ali pa bo popustil…in zna biti zelo neprijetno..Ja in potem bo mama tukaj pojamrala in vsi udarno po njejm, kakšna mama je, kje je imela oči??
Mama, malo še opazuj, pa ne predolgo. Potem ukrepaj!

Ne morem verjeti kako primitivni odgovori.
Me prav zanima, če bi šlo za vašega otroka. Potem bi pa za 180 stopinj obrnili ploščo. Da vas ni sram!!!

Ne bi se mogla bolj strinjat. Kakšni primitivci odgovarjajo zaskrbljeni mami. Pa kaj je vam? Vsak normalen starš bi odreagiral enako in bil zaskrbljen za svojega otroka. Očitno je vsem tistim, ki ji dajete odgovore v stilu “kaj te briga”, malo mar za svoje otroke, ali pa ste v podobni situaciji ravnali enako primitivno, kot enako primitivno svetujete tej mami, zato pa sedaj privoščljivo želite, da se tudi tej mami in njeni hčeri zgodi samo slabo in nič dobrega.

Zaskrbljena mama, tudi jaz sem bila v njenih letih v podobnem položaju, pa me je potem to minilo. Ko sedaj pomislim, da sem bila ravno tako zaljubljena v bistveno starejšega človeka, si ne morem predstavljati, da bi s tem človekom živela. No, ta moški, v katerega sem bila zaljubljena jaz, je bil tudi samski, tako da bi ga lahko “naskočila”, vendar je obvladala zdrava pamet.

Vi ki zagovarjate vtikanje v ljubezen,niste normalne,zato imate doma može,ki vas ne šmirglajo.poročile ste se plansko.kk so eni glupi.če nekdo brani zvezo,potem se bo ljubezen zelo razplamtela.
Primitivke ene pojma nimate o občutjih in zato ne veste,da se lahko na glavo postavite z svojimi komandami,ne bodo zalegle.

..ali pišeš že iz Polja?

Avtorica, pogovori se s hčerjo.Najprej z njo.

Povej ji, da z njim nima prihodnosti.In da lahko on zaradi tega zgubi službo.Kje bo iskal drugo pri teh letih.Da so to lahko nevarne in usodne stvari.
Predvsem za njega.Ki ni več tako mlad.Naj se tega zaveda tudi ona.Prestraši jo.To je igranje z ognjem.

Kaj bo pa hči imela od starega dedca? Samo govorice in opravljanja…
Povej ji…
Upam, da ima vsaj on toliko pameti, da ve, kje je meja.
Drugače ga bo treba opozoriti.Tudi njega…Da je služba služba in družba družba.Če ne bo razumel, pa še to, da nekatere stvari ne spadajo v sklop službe.Naj se tega drži.Drugače bodo posledice.

Kaj pa če hčerka zaradi mamine manipulacije naredi samomof.potem bo uf kdo b si mislil.pustite otroke vsaj na tem področju fraj

..ali pišeš že iz Polja?

Avtorica, pogovori se s hčerjo.Najprej z njo.

Povej ji, da z njim nima prihodnosti.In da lahko on zaradi tega zgubi službo.Kje bo iskal drugo pri teh letih.Da so to lahko nevarne in usodne stvari.
Predvsem za njega.Ki ni več tako mlad.Naj se tega zaveda tudi ona.Prestraši jo.To je igranje z ognjem.

Kaj bo pa hči imela od starega dedca? Samo govorice in opravljanja…
Povej ji…
Upam, da ima vsaj on toliko pameti, da ve, kje je meja.
Drugače ga bo treba opozoriti.Tudi njega…Da je služba služba in družba družba.Če ne bo razumel, pa še to, da nekatere stvari ne spadajo v sklop službe.Naj se tega drži.Drugače bodo posledice.[/quote]

A, bejž ga srat! Tamala se je malo najstniško zagledala v starejšega dedca, zdaj pa paranoiki že vidite poroko in uničena življenja. Mlade frklje so pri teh letih tako nestanovitne, da jo bo tip samo enkrat malo narobe pogledal in bo že konec “nesmrtne ljubezni.”

Hm…če se boste pogovorili in izbirala napačne besede – npr. da ni on zanjo, bo še slabše, ker vam bo očitala, da ste ljubosumni. Ja pogovorite se o ljubezni, spolnosti, odgovornosti, družini in vrednotah. Glede na to, da je gospod poročen bo ta vaš govor neposredno prebudil v njej realno sliko, da je tip poročen, ter da po vsej verjetnosti spoštuje svojo ženo in je ne misli prevarati, pa se bo punca počasi umaknila.

Vi samo opazujte…ker njemu kaj govoriti – ste le njegova delodajalka in lahko ima on svojo zgodbo pri tem.

Ponavadi take zadeve zvodenijo, trajajo kakšne pol leta pol pa je mir.

To ni manipulacija!!!

Hči je mladoletna.
On pa star dec z družino! Ni star za svojo ženo , star je za sedemnajstletnico. DOLŽNOST staršev je, da jo opozorita , kaj lahko vse sledi.
Pri sedemnajstih letih je ona še neizdeferencirana osebnost, ne pozna vseh pasti življenja, zato jo je potrebno opozoriti.

Swinger, imaš hčerko pri sedemnajstih? NIMAŠ? Torej ne klobasaj o samomoru in manipulacijah!

Moja hči je stara osemnajst let in jaz bi seveda posegla vmes!

Odločno! Ker bi mi lahko nekoč očitala, da je bila mlada in neizkušena in da ji nismo dali nasveta, da smo gledali stran, ko je delala neumnosti.

To, da ne narediš ničesar je zelo narobe. Otroke vzgajamo (saj ima le 17) in tudi glede tega ji moraš nekaj stvari povedati. Eno je sigurno ta, da so ji lahko všeč starejši moški, vendar da ni prav, da osvaja moške, ki so poročeni. Najlažje bi ji to razložila tako, da bi rekla kako bi se ti zdelo, če bi tvojega očeta in mojega moža osvajala tvoja sošolka. Bi se ji zdelo zabavno, če bi bila njegova ljubica in bi se vidva razšla?

Iz te zgodbe nikoli ne bo kaj resnega, lahko je le resno “s*a*je! Če ne opraviš svojega dela mame in oče očeta!

Če starši nismo tisti, ki jih bomo spodbujali k poštenju in nekim vrednotam, potem se ne čudim, da je svet tam kjer je.

Se popolnoma strinjam! Dobro napisano!


A tu ste, me je že včeraj zaskrbelo kam ste šle.

Kaj ko bi še tebe delodajalec vrgel iz službe, zato ker mu ni všeč tvoj fant, s kateri se družiš zvečer po službi???? Bi ga tožila?

Saj najbolje da hčeri kar mama najde fanta, takega s katerim ima prihodnost zagotovljeno vsaj za naslednjih 80 let. Bo šlo?

A s kakšnim đankijem njenih let, pa potetoviranim neznancem, mladoletnim delikventom, pa jebačem ki ga pozna en teden, pa tistim ki jim je za eno črtico …. to je ša uredu, v teh primerih pa celo dovolite da prespi pri vas doma, da se dajeta dol? hehhe (beri par postov nižje.

Jaz bo vsekakor raje videl, da 17-letno hčero poseksa kak urejen 50 letnik, kot pa kdo od prej naštetih.
Od prvega se bo hči naučula kaj pozitivnega, (zrel pogled na življenje, delovne navade….) drugi jo samo potegnejo v slabo družbo in kriminal.
Kakšne bodočnosti pa ljubezen pri 17-nima v nobenem primeru. Me prav zanima, ali si ti še danes skupaj s tistim, s katerim si pri 17-tih, kako je bilo s tisto tako opevano bodočnostjo? Ga danes vsaj na cesti prepoznaš?

Jaz bi ji rekla tako: da se sicer v njeno ljubezensko življenje ne moreš in ne boš vtikovala, da pa je nesprejemljivo, da se spogleduje in mota okoli delavca, ki dela v družinskem biznisu. Od tega biznisa je odvisno vaše ekonomsko blagostanje, da ne omenjam družin, ki prav tako dobivaj pri vas plačo in da ne samo od vaju z možem, ampak tudi od vajinih otrok se pričakuje profesionalen in korekten odnos do vseh zaposlenih v firmi. Če tega ne zmore, naj se pač ne pojavlja v poslovnih prostorih.
Kaj pa počne, ko je zunaj (ven od doma in firem), ji pač ne moreš sugerirati, ji prepovaedati, itd. Da pa naj malo vklopi razum in pogleda človeka iz realne situacije: 50-letni moški, poročen z otroki. Kaj si želi od njega, kaj vidi na njem, kaj pričakuje in kaj počne z njim… postavljaj ji vprašanja in ko si bo začela odgovarjati, bo tudi razum naredil svoje.

Mama, ne piši po forumih, ampak se pogovori z hčerjo. Je tvoj otrok, ampak NIKAKOR je ne tretiraj kot otroka, ampak kot punco v odraščanju. To so občutljiva leta. Ti pa povem podoben primer, naj ti bo v razmislek. Moja hčera je imela sošolko, ki je od osnovne šole gledala za starejšimi. Tudi po osnovni šoli sta obdržali stike, zato je bila ogromno pri nas. Slučajno smo izvedeli zakaj – zaljubljena je bila v moža, torej očeta svoje prijateljice. Seveda ji je kar hčera rekla prste proč, še danes po ohoho letih se obiskujemo, srečujemo, ima partnerja, ki pa je “SAMO” 20 let starejši od nje, razumeta se, doma jo pa samo obsojajo. Zakaj? Punca je odrasla, zaposlena, sama skrbi zase, samo to hibo ima, da so ji všeč starejši. Kaj zdaj? Jo utopit zato?
Torej pogovori se, pojasni da ima možak družino, če pa bo preskočila iskra med njima, pa jima bo dol viselo za tebe, firmo ter njegovo družino. Bolj kot za delavca te naj skrbi, da ne bo izigral hčere, ker takim “frajerjem” paše, da jih frkle zapeljujejo. Saj veš – frišno meso!


A tu ste, me je že včeraj zaskrbelo kam ste šle.

Kaj ko bi še tebe delodajalec vrgel iz službe, zato ker mu ni všeč tvoj fant, s kateri se družiš zvečer po službi???? Bi ga tožila?

Saj najbolje da hčeri kar mama najde fanta, takega s katerim ima prihodnost zagotovljeno vsaj za naslednjih 80 let. Bo šlo?

A s kakšnim đankijem njenih let, pa potetoviranim neznancem, mladoletnim delikventom, pa jebačem ki ga pozna en teden, pa tistim ki jim je za eno črtico …. to je ša uredu, v teh primerih pa celo dovolite da prespi pri vas doma, da se dajeta dol? hehhe (beri par postov nižje.

Jaz bo vsekakor raje videl, da 17-letno hčero poseksa kak urejen 50 letnik, kot pa kdo od prej naštetih.
Od prvega se bo hči naučula kaj pozitivnega, (zrel pogled na življenje, delovne navade….) drugi jo samo potegnejo v slabo družbo in kriminal.
Kakšne bodočnosti pa ljubezen pri 17-nima v nobenem primeru. Me prav zanima, ali si ti še danes skupaj s tistim, s katerim si pri 17-tih, kako je bilo s tisto tako opevano bodočnostjo? Ga danes vsaj na cesti prepoznaš?[/quote]

..preberi si prosim JAZ BI ZARAPOTOLA. Ima popolnoma prav!

TI, ti ga pa biksaš! Tole kar pišeš, je malo mimo!

Edino zadnji trije stavki so še kar.

od ….SADNI VRT…

Jst pa ne štekam, kako v večini primerov izpostavljenih “problemov” to jemljete kot problem, ne pa posledico nečesa???

Pa saj iz avtoričine zgodbe je jasno, da je punca odraščala ob odsotnem očetu (čustveno ne fizično), ker pač družinsko podjetje je način bivanja kjer je posel prvi, vsaj nekaj let doker ne zalaufa. In to so ponavad prav tista leta ko otrok, sploh pa hčere, najbolj rabijo očeta. Zakaj že?- beri 5JL

Hja, ste zamudili tankanje ob pravem času, zdej pa drugo pumpo išče… Čist logično… Torej je čas da se ji opravičite in razložite napako ki ste jo naredili. Ter nujno tudi poveste da zato, da bo vedela kdo je, ter se bo posledično v lajfu imela možnost (pravilno) odločiti. Ter izključno ona nositi posledice.

Za začetek pa, če misli da je že toliko stara, da si lahko izbira moške, pa kar na svoje, kjer bojo veljala izključno njena pravila.

Dokler pa še ni na svojem, ji bodo moške izbirali starši!


Niti najmanj ni mimo, samo brat je treba znat.

Katastrofo delate, če se punca zagleda v nekoga precej starejšega, (bog ne daj obratno) četudi je urejen, ima službo, denar, izgled… (s 50-letnim luzerjem itak ne bo nobena šla),
Sprejemljivo vam pa je, da gre punca z enako starim đankijem, potetoviranem delikventom, neznancem, kurbirjem… no tem še nudite prenočišča berem v spodnji temi…

Ajd bodočnosti pri 17-tih ni v nobenem primeru, (ne samo zaradi moškega), medtem ko se od prvega lahko marsikaj nauči, začne bolj zrelo gledat, drugi jo po pa prejkone spravil v kriminal, mamila, slabo družbo…

Pa hudiča ali ste ve pri 17-tih same izbirale fante, al ste vedno vprašale mamico za dovoljenje?

New Report

Close