Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Piknik – prigrizek-mali prepečenci -s čim?

Piknik – prigrizek-mali prepečenci -s čim?

imamo piknik in bi za prigrizek namazala take luštne mini prepečence s kakšno zadevico – ampak s čim – kaka lososova ne pride v upoštev – hmmm kaj bi svetovali?

Piknik? Ni žara? Prepečenci? Resno?? Pusti prepečenec, lepo te prosim :)) Nabavi kakšen res dober kruh!
Kar se namazov tiče, pri 30ih stopinjah ne bodo ravno fajn. Recimo tunin, tatarc ipd. Zakaj ne bi raje naredila nekaj dobrih solat, npr z rižem, makaroni ipd?

zadnjič je bil en dober recept za namaz z beluši… Poišči recept na spletni strani RTVSLO MMC

Humus, guakamole – nekaj postov stran je recept.

največ škode se naredi z dobrimi nameni …. piknik z nekimi eksotičnimi čudnimi zadevami bo v obup ali ogorčenost spravil vsakega povprečnega moškega predstavnika tega naroda, ki bo na poti grede zahteval, da se familija ustavi pri šiptarju na kebabu

To smo morali mi narediti ko smo odhajali s piknika, kjer si je gostiteljica zamislila fensi zadevce na žaru, vse je bilo sladko, v medu, javorjevem sirupu (meso in zelenjava marinirana) … in nikjer niti enega nemariniranega navadnega kosa piščančjega bedrca ali čevapa

od nas bodo šli siti kot baloni – klasične jedi na žaru, zelenjava na žaru, tri vste solat ..sam tko sem mislila za azčetek še kaj – k bo, najprej tud šampanjc z hibisk. cvetovi pa bi tole zraven… rada zmer vse sorte pripravim 😉

od nas bodo šli siti kot baloni – klasične jedi na žaru, zelenjava na žaru, tri vste solat ..sam tko sem mislila za azčetek še kaj – k bo, najprej tud šampanjc z hibisk. cvetovi pa bi tole zraven… rada zmer vse sorte pripravim ;)[/quote]

ok, potem pa fino :))
kaj če narediš sirova ali sadna nabodalca?

Bolje kot prepečenec bodo po mojem bruskete (popečeni kruhki), gor lahko naložiš hm, zdaj ne vem, kako se temu reče, ampak moj mož čisto na drobno nasecka paradižnike, na drobno čebulo, malo soli, popra, in začimbe po želji, lahko tudi malo olivca in daš to na kruhke. Nam je božansko…

Po pravici povedano, ne vem, komu bo na pikniku v vročini teknil prepečenec. Zelenjavna nabodala se mi zdijo veliko boljša ideja.


Mmmm, kar sline se mi cedijo.

Super osvežilno je kar je že napisala “za piknik”. Samo jaz prepečene kruhke namažem s česnom
in dam gor mešanico nasekljanega paradižnika in svežo baziliko, ter malo posolim in pokapam z olivnim oljem,

Druga zadeva pa je avokadov namaz. Avakodovo meso zmešaš z limoninim sokom in malo posoliš.
Lahko ga namažeš na prepečenec, ali popečeš kruhke.

Ma jaz kar domač kruh narežem na kocke in zraven dobro ( DOBRO ) olivno olje.

Če imam pa še oljkin ” namaz ” pa itak piščanc ostane.

New Report

Close