Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darovanje krvi 2

Darovanje krvi 2

Sprašujem če lahko kljub manjšemu prehladu darujem kri in ne kaj lahko jem, ni se treba norčevat o zenfu in majonezi tako kot se na temo darovanje krvi? Če kdo ve mi naj odgovori?

Najbrž lahko. Mi pa ni jasno, zakaj ne moreš počakati, da se ti prehlad pozdravi. Mislim, da bodo par dni lahko preživeli brez tvoje krvi.

Ker je v našem kraju krvodajalska akcija zato sprašujem ne gre zato da ne bi zdržali brez moje krvi!

Torej lahko počakaš na naslednjo krvodajalsko akcijo. Kot vidim, se strinjaš, da bodo to pot preživeli tudi brez tvoje krvi. V čem je problem?

1.počakaj in se pozdravi.

2. zberi še nekaj drugih znancev, ki so pripravljeni dati kri.

3. Zapeljite se v Avstrijo, kjer dobite darovano kri dobro plačano, ter si porazdelite stroške prevoza.

Tista o majonezi morda sploh ni tako neumna…. Pred darovanjem krvi se namreč odsvetuje mastna hrana.

Če imaš malce prehlada, po mojem ne bo tako hudo. Saj bodo na testu videli, kako živahne take in onake krvničke imaš…

Če se pa zaradi prehlada počutiš slabotno, pa le ne hodi na akcijo, da ne zlezeš na stolu skupaj….

Pri pregledu krvi “živahnosti” krvničk ni mogoče videti. Le preštejejo jih.
Prehlad, se pravi virusno obolenje, se od bakterijskega loči tako, da na krvi ni popolnoma nobenih sprememb in so vse številke v mejah normale.

Se pa strinjam s tvojim mnenjem, da tale tečna “darovalka” zaradi prehlada lahko zleze skupaj.

ko jo boš rabi/a, jo prosim plačljivo naroči tam in ne porabljaj zastonj poklonjene krvi svojih rojakov

ko jo boš rabi/a, jo prosim plačljivo naroči tam in ne porabljaj zastonj poklonjene krvi svojih rojakov[/quote]

Priznam, da je tole o oddaji krvi za plačilo tudi mene precej zbodlo. Prav v posmeh vsem, ki smo kdaj darovali kri…

ko jo boš rabi/a, jo prosim plačljivo naroči tam in ne porabljaj zastonj poklonjene krvi svojih rojakov[/quote]

Priznam, da je tole o oddaji krvi za plačilo tudi mene precej zbodlo. Prav v posmeh vsem, ki smo kdaj darovali kri…[/quote]

Spoštujem darovalce, ampak že leta ne dajem krvi več. Ker vem, da darovalci darujejo v najboljši veri, da pomagajo, naprej je pa sama trgovina. In eni na račun darovanja mastno služijo.

Priznam, da je tole o oddaji krvi za plačilo tudi mene precej zbodlo. Prav v posmeh vsem, ki smo kdaj darovali kri…[/quote]

Spoštujem darovalce, ampak že leta ne dajem krvi več. Ker vem, da darovalci darujejo v najboljši veri, da pomagajo, naprej je pa sama trgovina. In eni na račun darovanja mastno služijo.[/quote]

Deli informacije še z nami.

Krvoajalec je lahko vsak POLNOLETEN in ZDRAV človek.


Ne, ne moreš. Za odvzem krvi moraš biti POPOLNOMA zdrava.

LP

New Report

Close