Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razjede v ustih zaradi kemoterapije

razjede v ustih zaradi kemoterapije

Sprašujem za sina, ki se zdravi s kemoterapijo. Eden stranskih učinkov je tudi ta, da so se mu v ustih naredila afte, ki so seveda zelo moteče. Daktarin gel, ki ga je dobil na recept učinkuje le proti glivicam, zoper afte pa ne.

Vsak dan mu naredim žajbljev čaj, s katerim si spira usta in grgra, vendar pravi, da se mu zdi, da ni kakega extra učinka.

Moram reči, da fant kemoterapijo zelo dobro prenaša, najhujši problem mu predstavljajo te zoprne razjede.

Zato me zanima, če je kdo imel tako izkušnjo z aftami ob kemoterapiji, kako je reševal ta problem?

Z vsak nasvet vam bom zelo hvaležna.

Pred mnogimi leti, ko je bil bolan moj tata, se spomnim, da je imel vse zažgano po ustih in si je izpiral s Hexoralom. To je bila ena taka rdeča tekočina. Kdove, če še obstaja. Vprašaj v lekarni, saj ti bodo svetovali, kaj je najboljše. Fantu želim veliko zdravja, tebi pa veliko moči in poguma. Srečno!

Naj poskusi Gengigel. Je raztopina za grgranje in gel, ki se namaže na razjede. Pa mislim, da se dobi tudi v spreju in se našprica razjede, nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Je v prosti prodaji. Meni super pomaga, če se mi kdaj kakšna afta pojavi. Drugače pa tudi Cikoflago gel, isto se dobi v prosti prodaji. To dvoje preverjeno pomaga, če ne bo boljše pa naj zdravnik predpiše še kaj. Daktarin pa naj vseeno maže še zjutraj in zvečer, da ne bo glivic, ker potem bo še slabše. Pa glicerinske palčke se dobijo za ustno higieno, s tistim naj osveži ustno votlino preden namaže z gelom. Veliko sreče sinu 🙂

Pravi domač propolis pomaga. Dobiš ga pri praktično vsakem čebelarju.
Pomaga tudi kombinacija Tantum verde in Cikaflogo. Predvsem močno zmanjša bolečino.
Celjenje pospeši Aloe vera. Jaz imam kar lončnico in po potrebi tržem listke. Dosti bolj učinkovito od vsakega kupljenega pripravka.

Imajo pa v lekarni še nekaj pripravkov prav za afte, ki jih pa ne poznam.
Vse dobro vam želim.

Kot so nekateri napisali, je zelo dober propolis. Tudi žajbljev čaj mora biti dober (samo mora pa biti res močan).

Tu je nekaj izdelakov za proti aftam iz lekarne:

zdravila proti aftam

Tvojemu sinu pa želim čim prejšnje okrevanje, tebi pa veliko poguma in moči!

Najboljši je propolis. Hudo speče ko pošpricaš a to je znak,da čisti in zdravi ranice (razjede) . Preverjeno.

Premalokrat grgra žajbljev čaj, zato ni učinka. Ti imej kontrolo nad grgranjem, samo 3x na dan ni nič. Skuhaj mu ga večkrat na dan, ker če stoji par ur ima zanič okus. Ob kemoterapiji je vse zanič in vse smrdi-vsaj meni.Jaz sem ga imela pozimi precejenega na radiatorju, poleti pa v termoski. Na začetku sem uporabljala tudi mazilo, ampak sem ugotovila, da je najbolj enostaven žajblov čaj, ker doseže VSE kotičke ust. S pasto pa sigurno kak del spustiš in ga ne namažeš. Po vsakem zaužitju hrane obvezno zobe umit in žajbelj grgrat, grgrat, grgrat.
Sem videla gospoda, ki je imel usta zatečena tako, da kaj takega še nisem videla. Res je bil revež. Na srečo sem ga videla na začetku mojega zdravljenja, tako da me je dovolj pretreslo in sem grgrala kot nora.Na OI imaš vrče žajbljevega čaja ravno s tem namenom. Nobena kemija ni tako uspešna kot žajblov čaj.
Če pomislim, sem velikokrat grgrala tudi na 15-20 min..
Jaz sem upoštevala samo tisto, kar so predlagali na IO. Verjemi, da imajo veliko prakse. Srečno sinku!

Čisto vsem…najlepša hvala za vse nasvete. Tako so dobrodošli, ko več ne veš, kaj bi naredil.

Hvala tudi vsem za lepe želje…ne moreš verjeti, kako te napolni z energijo, ko ti nekdo zaželi vse dobro, pa čeprav ga ne poznaš. HVALA!

Zelo dobre izkušnje pri zdravljenju ran in razjed v ustih imam z že omenjenim Cikaflogo gelom, ki je na bazi naravnih sestavin (čajevec itd.) in ga dobiš prosto v lekarni.

Mi je pa znanka pred časom povedala, da je njej dobro pomagalo arganovo olje, s katerim si je mazala sluznice, prav tako pa tudi brazgotino po operaciji.

Sinu želim čim hitrejše okrevanje!

Imel sem točno enako situacijo, verjetno še hujšo. Pri meni so te afte eskalirale tako daleč, da nisem bil sposoben niti piti, niti govorit par dni do dobrega tedna, dokler se ni stanje boljšalo.

Žal so po mojih izkušnjah skoraj vsa zgoraj predlagana zdravila daleč premočna in preagresivna, da bi jih v takem stanju lahko uporabljal in tako ostane le spiranje z žajbljevim čajem.
Sam sem ugotavljal da deluje bolje, če je res pogosto – npr. vsakih 15 min, ko si buden.

Malce pomaga nek gel, ki sem ga dobil na recept in ti omrtviči čute – se pa ne spomnim zdajle imena. Gre za neko zadevo, ki jo zobozdravniki uporabljajo pri otrocih – namažejo zob in dlesen in nekaj časa zadeve ne čutiš.

Sicer pa – za tiste dni, ko so pri meni vnetja ipd zašla v skrajnost, sem dobil morfij oz. morfinske kapljice. Pri skrajnostih je to edino kar pomaga, pa čeprav ne rešuje problema ampak samo omili bolečino.

Meni so na OI svetovali preventivno tudi lizanje Septolet, poleg spiranja z žajbljevim čajem.
Pomagalo očitno je, ker aft ni bilo na spregled, čeprav so se mi zdele Septolete takrat zelo “močne” :))) in me je malo peklo po ustih.
Poskusita.

Rok-1, če se prav spomnim, si imel limfom, a ne? Tudi moj sin ga ima.

A si ti imel afte ves čas zdravljenja, ali pa samo po kemoterapiji? koliko KT si pa imel, če ni skrivnost?

Točno, na septolete sem pa pozabila, ker je že par let nazaj. Jaz sem jih dobila na OI še zastonj v času hospitalizacije. Kako je sedaj bo moral pa kdo drug napisat.

Ja, septolete so OK, ampak samo na začetku. Ko so ranice že prisotne, so premočne.

Res je. Probleme s sluznicami sem dobil po vsaki kemi… začelo se je cca 5 dni po koncu prejemanja kemoterapije in se začelo boljšati v cca 14 dnevih – tik preden sem dobil naslednjo.
4. runde.

Zadeva ni kakšna posebna skrivnost, ampak če želiš podrobnejše mi pa raje piši na ZS.

Jaz sem tudi na kemi in prvo rundo se mi je naredila taka afta, bolelo, da je bilo joj….ene 8 dni me je bolelo. Sem pa že tako ali tako vedela, da jo bom dobila, ker jih imam na vsake kvatre.

Propolis je preveč močen, zajbelj mi smrdi in uporabljam koloidno srebro..vsak dan spiram in spricam v usta zelo pogosto in pomaga :), se je naredila kaka mala vmes, ampak me ni bolelo in je šlo hitro mimo.

Spiram pa prve dni res ogromno tudi z samo vodo in vodo s sodo bikarbono..vsake 15 minut…po parih dneh pa malo manj. Imam stalno zraven posodico.

Uporabljam nežno specialno pasto za zobe in sprej gengigel, ker imam suha usta in za zaščito zob, dlesni….pa recite, da vam da na recept Panthol za spiranje.

Če rabiš koloidno srebro in si iz ljubljane se javi…jaz ga dobim zelo poceni.

Res je. Probleme s sluznicami sem dobil po vsaki kemi… začelo se je cca 5 dni po koncu prejemanja kemoterapije in se začelo boljšati v cca 14 dnevih – tik preden sem dobil naslednjo.
4. runde.

Zadeva ni kakšna posebna skrivnost, ampak če želiš podrobnejše mi pa raje piši na ZS.[/quote]

Se bom oglasila, samo da ugotovim, kako gre to preko ZS (priznam, da ne vem). Če ne prej, te kontaktiram v ponedeljek.

LP

Žal nisem iz LJ…me pa zanima, ali so ti koloidno srebro priporočali zdravniki? Veš, se bojim karkoli uporabiti (kol.srebra pa sploh ne poznam), ker me je strah, da bi nastopila sedaj med zdravljenjem kaka reakcija oz. da bi šlo karkoli narobe. Sicer me ne gane preveč, koliko stane…samo da pomaga.

LP

Žal nisem iz LJ…me pa zanima, ali so ti koloidno srebro priporočali zdravniki? Veš, se bojim karkoli uporabiti (kol.srebra pa sploh ne poznam), ker me je strah, da bi nastopila sedaj med zdravljenjem kaka reakcija oz. da bi šlo karkoli narobe. Sicer me ne gane preveč, koliko stane…samo da pomaga.

LP[/quote]

Jaz sem bila ravno tisti teden, ko me je bolelo pri moji znanki, ki se tudi zdravi s kemo in ji pojamrala
za težavo…no pa mi je omenila, da njen sosed (raziskovalec) dela to doma in naj probam. Evo sem kupila liter in ni težav….ampak sem res tudi pridna pri spiranje in spricanju ( v sanolaborju sem kupila razsprsilko, ki je stalno z mano), pa popijem tudi kakšen požirek. Ta gospod je edino zelo vesel, če se mu poroča ali so težave odpravljene in katere.

Je kot voda, nima nobenega okusa. Sem omenila moji internistki in ni nič komentirala.

Res sem kot majhen otrok imela velikokrat polna usta aft in sem se prav bala kako bo.

KOLOIDNO SREBRO je univerzalen ANTIBIOTIK narave; Ubija bakterije, viruse, glivice in še več, je najmočnejši antibiotik brez stranskih učinkov.
Pravzaprav je bilo dokazano, da koloidno srebro učinkuje pri več kot 650 različnih nalezljivih mikroorganizmov.
Uporaba koloidnega srebra glede na bolezni
sinusi, oči ušesa: kapljice si dajemo vsakih 15 minut do izboljšanja, nato vsako uro do popolnega izboljšanja stanja. Ko damo kapljice v oči, jih držimo zaprte približno 5 minut.
prehlad, gripa, boleče grlo: grgramo eno veliko žlico pripravka vsako uro, nato pogoltnemo. Uporabljamo, dokler se stanje ne izboljša.
koža: nanašamo ga direktno na odprte rane in poškodbe, da preprečimo površinske infekcije. Koloidno srebro ne povzroča pekočega občutka na ranah in opeklinah. Antiseptiki ob stiku s poškodovanim tkivom uničujejo tudi celice tkiv.
akne: obraz si temeljito umijte in štirikrat dnevno sperite obraz z majhno količino koloidnega srebra. V obdobju nastajanja aken se s tem prepreči izbruh aken in koža ostane stalno čista.
ekcemi in izpuščaji: koloidno srebro z vato rahlo vtrite v prizadeto površino. Ponovite lahko večkrat, da ostane površina vlažna. Obolelo površino lahko pokrijete tudi z gazo, namočeno v koloidno srebro in jo pustite na koži dlje.
bradavice: pokrijte bradavico z majhnim samolepljivim obližem, nasičenim z nekaj kapljicami koloidnega srebra. Poskrbite, da je obliž stalno navlažen. Pri večjih bradavicah lahko traja teden dni ali več, da izginejo.
ureznine in odrgnine: nanesite koloidno srebro direktno na odprto poškodbo ob uporabi gaze alo obveze. Koloidno srebro se lahko uporabi samostojno ali skupaj z drugimi medicinskimi sredstvi.
želodčne in črevesne težave: zaužijte 3 x po eno čajno žličko koloidnega srebra, tako v primeru slabe prebave, parazitov, diareje ali drugih črevesnih težav. V primeru hušjih težav se lahko uporabi s čisto vodo razredčeno koloidno v večjih količinah (15 ml koloidnega srebra razredčino na 2 dl vode).
Dezinfekcija vode: za dezinfekcijo vode se v liter vode vlije ena čajna žlička koloidnega srebra, dobro zmeša in počaka vsaj šest minut.
Uporaba za živali: v vodo za pitje damo eno žlico pripravka ob vsaki menjavi vode. Ob resni bolezni s kapalko doziramo po eno žličko 3 krat dnevno v gobček, dokler se stanje ne izboljša.
Konzerviranje hrane: polovico čajne žličke koloidnega srebra na liter izdelka v doma konzervirani hrani prepreči rast bakterij, virusov in glivic.

Nekaj tradicionalnih uporab koloidnega srebra:
Dodatek k pitni vodi med potovanjem in taborjenjem. Za dezinfekcijo vode na liter damo eno plastično čajno žličko, dobro zmešamo in počakamo šest minut.
Dodatek k vodi za kuhanje.
Opekline, poškropljene s koloidnim srebrom, se pozdravijo hitro in brez brazgotin.
Varno sterilizira vse od zobne krtačke do kirurškega instrumenta.
Lokalna uporaba na vreznine, odrgnine, rane, izpuščaje, sončne opekline, pike insektov.
Koloidno srebro napršiti na odpadke, da preprečimo slab vonj.
Napršiti hišne gobice, brisače in rezalne deske, da se uničijo bakterije (E.Coli, Salmonela…) in s tem preprečiti zastrupitev hrane.
Dodati pri konzerviranju, vkuhavanju in stekleničenju.
Dodati sokovom in mleku, da se prepreči kvarjenje, fermentiranje, zasirjenje.
Napršiti v čevlje in med prste, da uniči večina glivic.
Koloidno srebro zmanjša prhljaj, luskavico, kožne srbečice itd. Odlično sredstvo po britju.
Dodatek k vodi za kopanje, grgranje, prhanje, izpiranje črevesja, spreju za nos in vodicam za zobe.
Izjemno skrajša čas okrevanja pri prehladih, gripi, pljučnici, dihalnih infekcijah in pri rino virusih.
Kožna srbečica, očesno vnetje ali infekcija (razredči manjšo količino koloidnega srebra z enako količino destilirane vode iz lekarne za očesno uporabo) in ušesne infekcije (pred uporabo rahlo ogreti).
Za odstranjevanje bradavic preko noči namazati in obvezati.
Lahko zaustavi propadanje zob in prepreči slab zadah…
Za zmanjševanje zobobolov, ustnih vnetij, infekcij…
Za razkužitev zobnih protez.
Za razkužitev in odstranjevanje vonjav v hladilnikih, zamrzovalnikih in posodah za shranjevanje hrane.
Dodatek k vodi hišnih ljubljenčkov, ptičjim posodicam, vazam za rezano cvetje.
Vlažna obleka, brisače in perilo ne bodo postali plesnivi.
Za odstranitev neželenih mikroorganizmov iz zemlje in vodovodnih sistemov.
Za uničenje glivic, plesni, gnitju in proti večini boleznih pri rastlinah.
Je izvrsten stimulator rasti rastlin.
Koloidno srebro je razkužilo za bazene, vodnjake, vlažilce, jacuzzije, vroče banje, pomivalne stroje, predpražnike za kopalnice.
Zelo koristno je napršiti nekaj koloidnega srebra na sadje in zelenjavo pred skladiščenjem ali uporabo.
Razkužilno sredstvo za telefonske slušalke, slušne aparate, glavnike, pipe itd.
Je čudovit čistilec vode. Voda shranjena z dodatkom ene ali dveh jedilnih žlic koloidnega srebra na 5 litrov bo varna in dobrega okusa zelo dolgo časa. Voda, ki je onesnažena z mikrobi lahko postane pitna z dodatkom dveh ali treh jedilnih žlic koloidnega srebra na vsakih 5 litrov vode.

mici2014, če si še kje tukaj, veš bi se jaz kar potrudila in bi nekako stopila v stik s tabo. Moj mož je kar velikokrat v LJ, pa bi lahko on prevzel zadevo, če mi lahko zrihtaš. Priznam, da niti ne vem, kje bi lahko koloidno srebro sama nabavila.
Verjetno tule ne želiš dajati svojih podatkov, predlagaj, kako lahko stopiva v kontakt.

Hvala in vse dobro ti želim.

Pozdravljeni, minilo je že nekaj časa od teh objav, pa vseeno, če ste se prisotni, me zanima nabava koloidnega srebra. Lp Nataša

New Report

Close