Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj pride do varanja?

Zakaj pride do varanja?

Zadnjič smo v družbi razvili debato, zakaj pride do varanja. Ženske smo bile skoraj enotne da zato, ker od veze ne dobimo tega kar pričakujemo ( ne govorim o seksu, materialnih dobrinah, pač pa o pogovoru, zaupanju, “sorodni duši”,….), moški pa so bili vsi do zadnjega mnenja, da tisti, ki varajo, varajo izključno zato, ker doma dobijo premalo (beri nič) seksa in ga zato poiščejo drugje. Da če bi dovolj seksali doma, ga ne bi iskali drugje. O kakšni duhovnosti in sorodnih dušah torej ne duha ne sluha :))))

Kaj pa vi mislite?

varam zato ker zanič kuha

…ki imajo to v genih in ki so ene reve.
Ostali končajo odnos , nato grejo v drugega.

tukaj nekega pravila ni, ne moremo posploševati oz. enačiti vse moške. Eni iščejo pogovor, drugi toplino, tretji oz. večina pa seks. In to koliko ga je doma spet ni merilo. Tako, da odvisno od posameznika

Potem pa ti kuhaj!

Ona naj te pa gleda.

Presenetljivo – ampak v tej debati se bolj nagibam k vašem ženskemu mnenju.

S pridržkom, da do varanja ne “pride”, pač pa je to stvar odločitve. In seveda s svojim mnenjem o ljudeh, ki se izgovarjajo na zunanje okoliščine pri takih odločitvah.

Ker je to dandanes najbolj sprejemljiv način, kako s čimmanj truda, v svoje življenje vnesti čimveč užitka.

Reševanje konfliktov in iskrenost zahteva veliko truda in ker ni moralnih ovir in ne nekih groznih sankcij v primeru, da se nekoga zaloti, človek na podlagi preračunljivosti izbere najboljšo možnost.

Iz istih razlogov zato ljudje zlorabljajo svoj položaj, so koruptivni…..

Da ni povsem tako. Moški ne bi varali, če bi imeli doma vse kar rabi njihova duša. Tam, kjer je razumevanje, ljubezen, zaupanje v vezi, je tudi seks. Tako, da samo sanjaš lahko o tem, da moški varajo zato, ker rabijo seks. Ne, ni res. Če bi bilo v razmerju doma vse ok, bi bil tudi seks. Ker pa ni ujemanje v dušah, ni seksa in posledično skočijo čez plot. Če bi šlo samo za seks, bi šli k prostitutki ali pa bi se šli enonočne avanture pa večina jih ne gre. Večina ima dolgotrajne ljubimke.

jst pa zato, ker zanič orje

Varajo tudi ženske. Samo bolj skrivajo 🙂
Drugače pa jaz osebno mislim da obstaja več različnih varajočih:
– eni so pač taki že od nekdaj, ne poznajo ljubezni sploh, v vezi so zato ker se to od njih “pričakuje”, v resnici se pa še vedno obnašajo kot samski
– nekateri po začetnem navdušenju nad vezo ugotovijo da to v resnici sploh ni za njih, jim veza ne daje tistega kar rabijo in potem to iščejo drugje, ločijo se pa ne ker je to bolj udobno, finančno lažje in za okolico bolj sprejemljivo
– nekateri so pač kot živali in “se jim dvigne” na vse kar ima srčni utrip, nagonov ne znajo kontrolirat
– nekateri varajo ker iščejo neko čustveno zadovoljitev, ki jo v svoji vezi ne dobijo
– nekateri si dvigujejo ego, kao kolk sem fajn ker me hoče še kdo drug nategnt
– …….

Skupno jim je pa to, da so to večinoma zelo nesamozavestni ljudje. Nesrečni. Čeprav se ne zavedajo. Niso se zmožni popolnoma predati, ne znajo ustvariti čustvene bližine, so “brez jajc” in zato živijo dvojno življenje, ker niso zmožni priznat da jim življenje v vezi sploh ne odgovarja.

So pa družbeno bolj sprejemljivi kot samski. Samski po 30 smo čudni. Neprilagojeni menda. Poročeni (čeprav nesrečni in nezadovoljni) so pa vsi super, v očeh zunanjega opazovalca. V resnici si pa samo ne upajo živeti tako kot si želijo. Žalostno v bistvu.

Da ni povsem tako. Moški ne bi varali, če bi imeli doma vse kar rabi njihova duša. Tam, kjer je razumevanje, ljubezen, zaupanje v vezi, je tudi seks. Tako, da samo sanjaš lahko o tem, da moški varajo zato, ker rabijo seks. Ne, ni res. Če bi bilo v razmerju doma vse ok, bi bil tudi seks. Ker pa ni ujemanje v dušah, ni seksa in posledično skočijo čez plot. Če bi šlo samo za seks, bi šli k prostitutki ali pa bi se šli enonočne avanture pa večina jih ne gre. Večina ima dolgotrajne ljubimke.[/quote]

Moški ne bi varali, če bi imeli doma vse kar rabi njihova duša. Torej je pomembno samo to, kar rabi njihova duša. Kaj pa ženska duša? To, da dela cele dneve, čez dan ga sploh ne vidim, ne slišim, ob polnoči pride domov in bi samo seksal. Jok, odpade. Seks pride potem, ko so izpolnjeni ostali pogoji–je potreben tudi pogovor, da gremo skupaj kot družina kam, da mi daje uteho, ko jo potrebujem. Ne pa pridem domov in se potožim nad preobremenjenostjo v službi, pa mi gospod reče: ja, očitno si nesposobna. Pol bi pa rad, da mu dam seks?

zaradi IDEALIZIRANJA ljubezni in spolnosti


Nekaj je na tem.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Da ni povsem tako. Moški ne bi varali, če bi imeli doma vse kar rabi njihova duša. Tam, kjer je razumevanje, ljubezen, zaupanje v vezi, je tudi seks. Tako, da samo sanjaš lahko o tem, da moški varajo zato, ker rabijo seks. Ne, ni res. Če bi bilo v razmerju doma vse ok, bi bil tudi seks. Ker pa ni ujemanje v dušah, ni seksa in posledično skočijo čez plot. Če bi šlo samo za seks, bi šli k prostitutki ali pa bi se šli enonočne avanture pa večina jih ne gre. Večina ima dolgotrajne ljubimke.[/quote]

Moški ne bi varali, če bi imeli doma vse kar rabi njihova duša. Torej je pomembno samo to, kar rabi njihova duša. Kaj pa ženska duša? To, da dela cele dneve, čez dan ga sploh ne vidim, ne slišim, ob polnoči pride domov in bi samo seksal. Jok, odpade. Seks pride potem, ko so izpolnjeni ostali pogoji–je potreben tudi pogovor, da gremo skupaj kot družina kam, da mi daje uteho, ko jo potrebujem. Ne pa pridem domov in se potožim nad preobremenjenostjo v službi, pa mi gospod reče: ja, očitno si nesposobna. Pol bi pa rad, da mu dam seks?[/quote]

Daj dobro preberi kaj sem napisala. Sploh tole preberi:
Tam, kjer je razumevanje, ljubezen, zaupanje v vezi, je tudi seks.
Se ti ne zdi, da je za to našteto mišljeno za oba?
Tudi tvoj način, da daš seks, je zelo čuden. Veš jaz nikoli ne dam seksa. Jaz seksam samo in res samo takrat, ko je želja obojestranska. Ti pa govoriš o seksu kot, da je to nagrada za tvojega, če se lepo obnaša. Če se pa ne pa seksa ne dobi. Kot, če bi otroku rekla, če bo priden, dobi čokolado, če pa ne pa je ne dobi.

Pa še ženske….veliko žensk enači ljubezen s tem da je vse pospravljeno, skuhano, otroci porihtani … (take zunanje zadeve), in se imajo za fejst žene. Moški pa prinesejo denar, kao pomagajo pri gospodinjstvu in se isto imajo za fajn. V resnici pa manjka tista glavna komponenta. Ne kaj naredita en za drugega. Pomembno je kako se čutita, razumeta…. Seveda je potrebno tudi kuhat in vse. Ampak ne naredi pa to veze/zakona. Čustvena vez, razumevanje, podpora…..to je zakon. No vsaj v moji glavi 🙂
Verjetno sem zato samska 🙂 🙂 🙂

Točno tako.

Moški varajo zato, ker lahko.

Imaš prav.
Ampak zato ti ni treba biti samska – obstajajo tudi zveze, kjer te zadeve funkcionirajo.

Čista resnica. To sem tudi sam opazil, oz. mi je padlo v oči.

Ženska ki moškemu DAje (seks), ki doživlja to kot neko nagrado ki jo ona podarja, ne pa nekaj v čemer uživata oba skupaj, verjetno tistih odtenkov bližine in povezanosti, ki tvorijo dobro zvezo, najbrž sploh ni sposobna.

Imaš prav.
Ampak zato ti ni treba biti samska – obstajajo tudi zveze, kjer te zadeve funkcionirajo.[/quote]

Ja saj vem 🙂
Nimam namena biti večno samska. Menjam status takoj ko najdem nekoga ki bo vezo videl čez iste oči kot jaz :).

Večina vara zato ker jim gre enostavno predobro, iz lastnega egoizma in pomanjkanja empatije do sočloveka. Nekateri mislijo da lahko dobijo vse in da jim je vse dovoljeno. Pa je res tako? Slej kot prej se ujamejo v lastno zanko manipulacij.

Drugi varajo zato ker jih partner/partnerica vsakodnevno psihira, izžema..ker ne zna reševati problemov oz. zaradi naveličanosti. Ljudje ki ostajajo v takih zvezah so slabiči, ki ne znajo potegniti črte. Tudi ta skupina konča zelo klavrno..

Zelo majhen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi vara zaradi pomanjkanja seksa..tako razmišljanje je utopija in je večinoma izgovor za varalice, ki to prodajajo svojim ljubicam. Seksajo pa doma in še kje.

Kot je omenil nekdo zgoraj…zreli ljudje končajo neko zgodbo in gredo v novo, ko so nanjo pripravljeni. Veze ustvarjene iz varanja se ne obnesejo, ker so temelji gnili.

Vara se samo in zato, ker je oseba, s katero boš prevaral partnerja/partnerko, bolj jebazovna. Pika.

Vse ostalo je larifari. Razna “ne posveča se mi dovolj” in “pogrešam pogovor med nama” – to je vse pesek v oči. Vse to se da
a) rešiti
b) se sprijazniti
c) nadomestiti pozornost na druge načine
d) narediti kompromis in se srečati na pol poti
e) ločiti se, če nič od a do d ne uspe, ker en F.U.K. z drugo osebo tud ne bo rešil točke od a do d.

Enostavno je tako – vara se zato, ker se ob drugi osebi ne moreš zadržati, da je ne bi osvajal in spravil v posteljo. Takrat ko varaš (seksaš) s to novo osebo, ne razmišljaš “joj….pustil je umazane nogavice, da so cel teden smrdele na kuhinjski mizi”….

Dajte no, ne se slepit.

p.s. Sem ženska.

Mah, kaj naj rečem, sam dam kapo dol tistim, ki po določenem času v vezi, niti ne pomislijo na “varanje”, če pa že pomisliš, si pa itak zelo blizu varanja in to je v bistvu isto kot, da si že prevaral, čeprav ni fizično. Gor ena pametuje, da so poročeni brez jajc, ko varajo in je raj sama. Z leti pač strast zarad takih ali drugačni stvari zbledi in tako pride do “varanja”, to je najbolj preprost odgovor za avtorja, če že sprašuje zakaj varanje.

Ker se dva ne sprijazneta z realnostjo, ki pride v zakon/razmerje, ko seks, rožce in vse lepo mine…..

Ja pa, če gledam iz svojega primere se nebi strinjala, da vsi moški varajo izključno zaradi seksa. Mi je en moški potarnal, da ravno pogovor in sorodno dušo potrebuje…tako da… Izjema potrjuje pravilo.

To pomeni občasno tudi kakšen dolg mail ali pa pogovor po telefonu torej brez nekega seksa.

New Report

Close