Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bivši z novo dela na otroku že dlje časa , vendar jima ne rata

bivši z novo dela na otroku že dlje časa , vendar jima ne rata

Ampak malce mu pa privoščim in tudi njegovi novi, sploh zaradi tega ker tako on kot ona izobražena profesorica , priljubljena med učenci na eni izmed gimnazij v Sloveniji. za masko dobrovoljnice skriva totalno brezbrižnost do otroka, do katerega če bi bila vsaj malo materinska oseba nebi čutila brezbrižnosti.

Jaz pravim da karma je resnično prisotna v naših življenjih.

Daj se sprijazni, da je tvoj bivši dobil boljšo žensko kot si ti.
Mi je povsem jasno zakaj te je zapustil. Če je bil v razmerju z žensko, ki mora svojo zlobno privoščljivost obešati tule na forum…. kakšna si šele v reali?

Malo pa le si privoščljiva, drugače ne bi tega pisala po forumu. Pazi, karma je prisotna tudi v tvojem življenju. Ne obremenjuj se z bivšim, bivši je z razlogom, ko boš ti zadovoljna sama s sabo in svojim življenjem, ti kaj takega ne bo padlo na pamet pisati po forumu.
Srečno.

nova
Uredništvo priporoča

ženska, ki je brezbrižna do partnerjevega otroka ne smela imet pravice sama postati mama. Ne prenesem takih egocentričnih osebkov, ki v vsaki situaciji vidijo samo sebe, svoje želje in svoja čustva, zanemarijo in pohodijo pa nekoga manjšega od sebe. Ko pa bo njen otrok enkrat v taki situavijo bo pa ogenj bruhala. Ne zaumem kako se ene ženske lahko tko brez empatije.

Ne vem zakaj se vse spravljate na avtorico. Le kako bi ve čutile na njenem mestu?

Nikoli nisem bivšemu privoščila kaj slabega. Če sem šla z nekom narazen, še ne pomeni, da mu moram želiti slabo. Pravzaprav mu želim dobro in sva v ok odnosih. Želim mu vse naj naj pa tudi njegovi novi partnerki.

Materinstvo čutiš do lastnega otroka, ne do tujega. Brezbrižnost je nekaj popolnoma drugega. Saj ima otrok očeta? Zakaj bi se morala nova vesiti po njem? Jaz tega kot mama niti ne bi marala. In imam feeling, da avtorica tudi ne. Spet ne bi bilo prav.

Nikoli nisem bivšemu privoščila kaj slabega. Če sem šla z nekom narazen, še ne pomeni, da mu moram želiti slabo. Pravzaprav mu želim dobro in sva v ok odnosih. Želim mu vse naj naj pa tudi njegovi novi partnerki.[/quote]

Jaz iz njenega posta nisem razbrala neke hude škodoželjnosti. Glede na to, da so ločitve večkrat boleče, pa je mal težko pričakovat, da se bo neki blazno veselila z njima. Človeško je, da čutimo, pa no bo dobro ali slabo.

Kdor drugemu želi slabo, se mu slabo vrne.

Neverjetno koliko svetnic imamo tukaj na monu. Oziroma žensk, ki se ne morejo vživet v tujo situacijo in samo moralizirajo.

Ja, se lahko vživim.
Šla sta narezn. Preteklo je kar nekaj časa,očitno toliko, da je on našel novo, da sta že toliko časa skupaj, da želita otroka. Torej kar dosti časa. Bivša pa ga zalezuje, poizveduje o ta novi in jima privošči vse slabo.

Ja, se lahko vživim.
Šla sta narezn. Preteklo je kar nekaj časa,očitno toliko, da je on našel novo, da sta že toliko časa skupaj, da želita otroka. Torej kar dosti časa. Bivša pa ga zalezuje, poizveduje o ta novi in jima privošči vse slabo.[/quote]

To so samo tvoje domneve. Nobena od naju ne ve kako se je njuna veze končala. Morda pa sta bila njen mož in tanova ljubimca že preden sta šla z avtorico narazen. Sploh pa je iz uvodnega posta razvidno, da avtorico moti odnos tanove do njenega otroka, ne pritožuje se nad dejstvom, da si je njen bivši poiskal novo. Skratka kar sem hotela povedat je, da ne poznava zgodbe in je brezveze karkoli domnevat, avtorica že ve, zakaj čuti kot čuti. Najbrž je zadaj še kaj več kot samo to, kar je napisala v svojem kratkem postu.

Res ne vem kako je bilo. Vem pa, da je grdo in hudobno nekomu privoščiti slabe stvari. To pa avtorica počne.

Lepo, da verjameš da je res tako! Jaz sem namreč dobro delala in na koncu sem ostala brez vsega, pa še marsičesa kasneje!!! Osebe, ki so pa vse to omogočile pa živijo dalje na svojem oblaku udobja………
Torej, kako bi potem ti verjel, da se dobro vrača z dobrim in slabo s slabim?! Pa da ne bo pomote, tem osebam osebno ne želim nič slabega-ubistvu jim želim lepo življenje-kljub temu, da ga zaradi njih sama že dolgo nimam…. Kaj ti to pove o vsem? Kakšna oseba sem potem jaz??

x

Ti si se pač zapičila v eno besedo v njenem postu in ne gledaš na celotno vsebino. Sem pastorka in mačeha, zato vem, o čem avtorica govori, ko pravi, da je tanova brezbrižna. Na njenem mestu bi se pučutila enako.

Ja, vidim privoščljivost. Zelo zloben moraš biti, da greš pisat o tem javno vsem.

Ti očitno še ne veš, kaj pomeni biti zelo zloben. Jaz nobene zlobe ne vidim v tem, da je delček svojega življenja anonimno objavila na forumu. Vsi se soočamo z negativnimi čustvi ob težkih situacijah, kaj je tu narobe? Tudi žena od mojega očeta je bila brezbrižna do mene in do nje nikoli nisem gojila najbolj pozitivnih čustev. Sem zdaj zato slaba oseba? Smo vsi, ki smo bili kdaj prizadeti, slabe osebe, ker ne čutimo smo rožic, sončkov in plišastih medvedkov?

Ni ti všeč da nova ne daje tvojemu otroku. A zakaj bi, saj ima otrok tebe in očeta. Hudo bi bilo, če bi očetu branila da da svojemu otroku, rada pa bo imela svojega, partnerjevega bo kvečjemu sprejemala.Občutek imam, da bi bila rada bolj vpletena v njuno življenje, pa četudi z otrokom.
Odmisli vse in živi, saj je bivši le bivši.

Meni pa ni jasno, zakaj ste se nekateri tako obregnili ob avtorico. Ne vem, ali bi vsi morali govoriti o bivših v samih olepševalnicah, kako so bili super, kako so fini… Če bi bili takšni, najbrž ne bi bili bivši.

Meni se pa pravzaprav smeje, ko pomislim na bivšega (zapustila sem ga jaz zaradi zelo veliko razlogov). Našel si je neko tujko, ki misli, da je zadela na jackpotu. Jaz že vem, da je psihično moten in patološki lažnivec, ona pa bo to šele izvedela, ampak daleč od tega, da bi jima želela slabo. Je pa se ta njegova nova vmešala v moje življenje s tem, da je začela govoriti – najbrž po navodilih mojega bivšega – same laži o meni, seveda slabe stvari. Mene njegova sedanja niti ne pozna, nikoli me ni videla, pa vrti jezik o o meni. Taki ljudje so vsega obsojanja vredni. Naj bo srečna z njim, jima privoščim, mene pa naj pustita na miru.

Sicer pa, saj bo še spoznala, kako je živeti z njim. Zdaj sta skupaj šele leto in pol, on pa samo fehtari ženske – svoje partnerke za denar. Žensko si hoče trajno zagotoviti s tem, da jo prepriča, da kupi z njim stanovanje. Ločen, od prej ima otroka – sina. Naj bi bil zrel glede na starost, ampak nikoli ne bo. To vem. Vedno se je izgovarjal, da je imel psihične izpade zaradi ločitve, vendar sem pozneje ugotovila tudi, zakaj ga je žena pustila in potem jaz in potem še ena… Zdaj ima to. Naj bo mu s srečo postlano, vendar… Ne razumem, zakaj se nekdo ne ve o čem drugem pogovarjati, kot samo o svojih bivših partnerkah z novo partnerko?

Treba je vedeti, da nekdo, ki je čustveno vpleten, tudi vidi občutljive stvari bolj čustveno. In vprašanje, kako bi videl situacijo glede t.i. brezbrižnosti tisti, ki je le objektiven opazovalec in mu ob tem dela razum.
Da bi lahko podala mnenje v smer, da je nekdo res brezbrižen, bi bilo smiselno slišati obe plati zgodbe, ker je dostikrat tako, da nekdo pove le tisto, kar je njemu všečno, vmes pa pusti polno lukenj ali tudi bistvo, ki bi tvorilo neko celoto.

Če pa nekdo zaključejo nato še s karmo, pa karma ponavadi ne izbira. In se zna zgoditi, da se tista karma potem navleče na kakšnega bližnjega. In kakšno bi bilo vprašanje, če bi se ta karma naselila npr. pri njenem otroku, ki nikakor ne bi prišlo do nosečnosti v partnerstvu, v katerem bi bil? Morda, zakaj ravno pri nas ali kaj podobnega. Če je karma že omenjena.

Si kar mislim zakaj sta šla narazen ja. Si ne predstavljam pozdravit osebo, ki komu privošči, da ne more imeti otrok, kaj šele da imam kaj z njo!!! Z drugimi besedami – sa štapom te ne bih dirala. Kako pa imenuješ drugače to kot privoščljivost, če lahko vprašam? A če privoščiš samo malo potem je to okej al kaj? Babe zblojene brez lajfa….. Jaz od nobenega bivšega žene/punce ne poznam, niti nimam želje po tem. Kaj šele, da delam analizo ali si zasluži(ta) otroka ali ne!!??!! To je res višji level zblojenosti in patetičnosti….hudo!! Začni živet svoj lajf, brigaj se zase, pa bo svet lepši. Kaj si pa ti misliš o partnerki svojega bivšega pa njemu, njej in vsem drugi dol visi.

Ne, sploh nisi privoščljiva.

Samo zate, pravična22, sem modificirala tvoj stavek:

Moški, ki je brezbrižen do svojega otroka, saj ga je zapustil in šel k novi ženski, nima pravice znova postati oče.

Zdaj pa razmišljaj o svoji logiki.

Samo zate, pravična22, sem modificirala tvoj stavek:

Moški, ki je brezbrižen do svojega otroka, saj ga je zapustil in šel k novi ženski, nima pravice znova postati oče.

Zdaj pa razmišljaj o svoji logiki.[/quote]

Slabo si modificirala moj stavek. Če je oče šel k drugi ženski, to še ne pomeni, da je brezbrižen in je otroka zapustil. To pomeni le, da je zapustil njegovo mamo. Tak oče lahko za otroka še vedno skrbi. To so pač klasični stavki manipulativnih žensk, ki pravijo: “zapustil naju je”. Razlika je če je zapustil samo njo ali oba. Če oče zapusti svojega otroka pa menim, da res ni pametno, da še kdaj postane oče, si ne zasluži.

Ma daj nehaj že enkrat. Kaj pa ti veš kaj je bilo? Kako pa veš, da je ni bivši grdo prizadel in lastnega otroka prav tako? Mojo prijateljico je bivši pretepal, kar ve le peščica ljudi, ostali pa mislijo, da je sedaj ona tista grdoba, ki ga je nagnala iz hiše ker se ji je pač tako sprdnilo (ali ima celo drugega), in je zelo hudobna, ker mu sedaj ubogemu revežu, ki mora živet spet z mamo, želi vse najslabše. Prokleti pajac je o njej razširil zelo hude laži in ker zna spretno igrati pridnega, poštenega moža, mu večina ljudi verjame. Resnica je pa čisto drugačna.
Ne bodi preveč pametna, ker ne vemo, kaj se je v avtoričinem primeru dogajalo in si morda tip zelo zasluži vse najslabše. Če bi ti prestala vse, kar je moja prijateljica, mu prav gotovo ne bi želela vse dobro, pa petelini se kolikor hočeš.

New Report

Close