Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Krvni izvid

Krvni izvid

Pozdravljeni,

danes sem prejela izvid krvi iz katerega je razvidno sledeče:

K- levkociti 4.34
K- eritoriciti 4.12
K-hemoglobin 122
K-hematokrit 0.36
MCV 86.7
MCh 29.6
MCHC 342
K-trombociti 233
S,P glukoza 4.9
S-urea (sečnina) 3.6
S-kreatin-E 59
Ocena GF >60
S-CRP >3
S-AST (GOT) 0.17
S-ALT (GPT) 0.24
S-y GT 0.52
s- amilaza 0.9
S- natrij (k) 4.03
S-kloridi (CI) 106
S – holesterol 3.35

Na preiskavo sem bila napotena, ker se mi občasno (cca 2-3x letno, ) pojavi bolečina pod desnim rebrnim lokom. Na UZ trebuha (opravljen letos aprila) je bilo vse ok, nimam žolčnih kamnov, jetra in trebušna slinovka sta vredu (načeloma na UZ trebuha ni bilo opaziti nič nenavadnega). Drugače redno, 5x na teden telovadim, ne jem preveč mastne in sladke hrane. Visoka sem 162 in imam 60kg.
Zanima me, če je izvid krvi vredu, ter če morda veste kaj bi lahko povzročalo mojo bolečino.

Lep pozdrav,

Spoštovani!

Gre za malenkostno odstopanje v krvni sliki. Možno je, da zaradi pomanjkanja železa nastaja manj in manjše rdeče krvne celice. Ob kontroli čez kakšne tri mesece naj vam izmerijo tudi to.

Izvid ničesar ne pojasni v zvezi z vašimi bolečine.

Lahko bi šlo za mišično bolečino.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

je možno odstopanje posledica, da sem imela prav v času odvzema krvi tudi menstruacijo?

Hvala za vaš odgovor.

Lp

Hvala lepa, pa se nekaj: v scitnici imam nodus ki je bil punktiran in je negativen. Imam povecano scitnico. Sedaj na zadnjem pregledu oktobra 2013 sem imela uz scitnice kjer je bilo navedeno ds je scitnica povecana, nehomogene strukture, nodus meri 5×6 mm, mejne vrednosti tsh, ft3 in ft4 ter tg so v mejah normale edino Atg imam 520. dg:avtoimuno vnetje acitnice, se ne potrebuje terapije. Malo cudno, kpntrolo imam komaj za 1 leto, ampak moj atg je ful povisan, kako potem kontrola za toliko casa, cudno a ne?
Hvala za vas odgovor

Spoštovani!

Glede na normalno delovanje ščitnice v primeru, da ne boste imeli težav, ki bi kazale na premajhno ali prevleiko dleovanje, pregled prej ni potreben – po svoje tudi po enem letu ne pričakujemo sprememb,, a je nakekao navada, da se vas take bolnike spremlja.

Menstruacija na aktualni krvni izvid ne vpliva.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
5 let nazaj sem hodila tirologu zaradi scitnice. Ugotovljeno je bilo da ni potrebe po terapiji, da pa pridem cez 1 leto nazaj
Moja os. Zdr je bila mnenja, da ni potrebe hodit nazaj, da kar kontroliram kri v lab. Zanima me, a kri pokaze morebitne spremembe na scitnici? Hvala

Seveda, delovanje ščitnice se spremlja s pregledom krvi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close