Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podarim sadike paradižnikov – Posavje

Podarim sadike paradižnikov – Posavje

Naš vrt je postal preplavljen s samosejanci paradižnikov – trenutne višine od 15, nekateri pa tudi 20, 30cm. Lansko leto je na vrtu raslo okoli 200 sort vseh barv (rumena, bela, temna, vijolična, zelena,…), tako da možen repertoar zajema marsikaj.
Zaenkrat nisem imel srca jih pulit, bom pa primoran, če jih nihče ne posvoji.
Glede na tempo rasti bodo rodili dokaj normalno – v avgustu.

Na voljo torej v Posavju.

Email:
[img]http://shrani.si/f/0/nH/3Svzkvrh/matic.png[/img]

Škoda, da nisi bližje, meni jih je več kot pol mrknilo. (imam vrtiček v najemu).

Pa vseeno hvala za ponudbo!!!

komot ti pošlje po pošti, ti plačaš ptt, pa za pir mu daš…

Ojla Matic!

Ne vem če se spomniš, predlani si mi poslal veliiiiko semen različnih paradižnikov.
Lani so bili krasni (čeprav sem samo “balkonski” vrtičkar) , semena sem spet posušila in shranila in letos imamo spet prekrasne sadike.
Tisti majhni so tako polni plodov in cvetov, da jih je veselje pogledati.
Seveda sem tudi sama spet naprej podarila semena, tako da so tvoji paradižniki lepo udomačeni na štajerskem!

Še enkat hvala za semena!

M.

Če je kdo iz Celja, jaz tudi imam še 3 rumene desertne paradižnike, cca 40cm, z nastavki za cvetke za oddat. Pa timijan tudi.

Za seme verjamem, da se lahko pošlje po pošti – sadike bi bile pa ja vse polomljene!

Melita, se spomnim, seveda.
To je res lepo slišati, da so se tudi drugje lepo obnesli, predvsem pa da ste jih delili dalje in se krog širi :).


Advokata vidim da ima tudi :). Ne, takšnih rastlinic res pošiljam po pošti, zaprte v temi nekaj dni. Alkohol pa tudi ni zame ;).

Advokat pravi, da je boljš poslat po pošti
pa, da lepo naprej nekje raste, kot završt.
Se obnese, če lepo orng, tko, kot se šika zapakiraš.

Za seme verjamem, da se lahko pošlje po pošti – sadike bi bile pa ja vse polomljene![/quote]

Ravno danes mi je gospa “stoletna čebula” poslala sadike v škatli za čevlje. Nič se ne polomi, sem že posadila. Da se malo pohvalim- dobila sem stoletno čebulo, portulak in nek grmiček. Napisala mi je, da ljudje pošiljajo tudi v polivinil vrečki.

Men se pa zdi, da bo bolje, če si jaz tale njegov mail shranim, pa, ko bo imel seme, le-tega odkupim in si ga naslednje leto posejem (čeprav imam le malo poličko pri oknu – garsonjera).

Se obnese, če lepo orng, tko, kot se šika zapakiraš – a on naj bi se še s pakiranjem ubadal – če podarja? Res bi plačala – od pakiranja, do poštnine, ampak na pošti tako premetavajo te škatle, al karkoli je že, da do mene ne bi prišla nobena cela sadikica. Imam pa raje, da jo zavrže, kot da sebi “cajt krade”, meni pa poštar prinese – nič!
Drugič bodi pa manj pametna, če se ne spoznaš na rastlinice!

Matic19 – ti mi pa prosim povej, kdaj boš imel seme na razpolago. Hvala!

Seme bom imel na voljo od poletja dalje. Letos bo v igri okoli 230 sort.

Hvala – sem si shranila mail. Lep dan – pa velik sončka ti želim!

Za seme verjamem, da se lahko pošlje po pošti – sadike bi bile pa ja vse polomljene![/quote]

Ravno danes mi je gospa “stoletna čebula” poslala sadike v škatli za čevlje. Nič se ne polomi, sem že posadila. Da se malo pohvalim- dobila sem stoletno čebulo, portulak in nek grmiček. Napisala mi je, da ljudje pošiljajo tudi v polivinil vrečki.[/quote]

Z veseljem sem vam rastlinice poslala in upam, da vam bodo lepo uspevale.
Bi se dalo tudi rastlino paradižnika poslati, samo ne sme bit prevelika in ne sme še cveteti.
Eni gospe sem poslala tudi paradižnik češnjevec, sicer čisto majhen, ampak je tudi majhne rasti. Je pokončen, ne povešav. Meni ne zraste v višino več kot 30 cm. Plodovi so enako velki kot pri visokih češnjevcih.

gorenje velenje , nesramna si ….

New Report

Close