Najdi forum

utesnitveni sindrom

Spoštovani,
na MR mi je bil ugotovljen utesnitveni sindrom desnega kolka s sumom na poškodbo labruma – čaka me še ena MT artografija. Zanima me, ali si sama lahko kaj pomagam, stara sem nareč 29 let, bolečine so kar hude, da opravim preglede + morebitna operacija pa bo preteklo še kar nekaj (preveč) mesecev.

lp

Pozdravljeni!

Če gre res za bolečino zaradi stika kost na kost, si žal ne morete nič kaj pomagati…razen da poskušate čim manj izvajati gibe, ki vam povzročajo bolečino.

Če je del bolečine iz mišic, se da pomagati s fizioterapijo in sicer s trigger point terapijo. Če je del bolečin zaradi nadražene sklepne ovojnice kolka, se da pomagati s fizioterapijo in sicer z mobilizacijskimi tehnikami.

Spoštovana,

Dne: 16.07.2014 sam odpravila MR artrografijo desnega kolka.Znaki robne osteofitne apozicije na vratu femorja,anterosuperiorno.Glavica je nekoliko razokrožena.Alfa kot je povečan. Stanjšan je hrustanec na sprednjem acetabulu.Fissura labruma,sam labrum je fragmentiran v dva dela.
Mnenje:Opisano kaže na kombinirano utesnitev kolka.
Do pregleda ortopeda (polovica oktobra)+(operacije) bi si želela pomagati.Hodim na sprehode ob pomoči bergel.
Lepo prosim za nasvet.

Pozdravljeni!

Nikakor ne smete provocirati bolečine.

Izvajajte vaje za krepitev m. gluteus medius, vendar brez bolečin.

New Report

Close