Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ima zelenjava, vzgojena na vodi in v rastlinjakih, sploh kaj vitaminov?

Ima zelenjava, vzgojena na vodi in v rastlinjakih, sploh kaj vitaminov?

Sodobna prehrana. Vsa zelenjava v trgovinah zrasla na ta moderen način, kjer zemlje in pravega sonca ni niti od daleč videla. Ali ima taka zelenjava sploh kaj vitaminov, koristnih snovi?

Še primer konkretno iz Lušta

http://nov.pomurec.com/data/galerija/14/04/cc67966f4b3a3c103dd4d6578bdefb7e4254b794/31398330378paradajz3.jpg

JA, IMA….

taka zelenjava je tudi bolj zdrava in prijazna kot ona, ki je gojena ekstenzivno. Nmareč v rastlinjakih nimaš FFT zadev, nimaš onesnaževal (zrak, voda, prst)….

je pa res, da ima taka zelenjava bolj voden okus , ker ne more razviti različnih obrabnih mehanizmov, pa tudi vplivov iz okolja ni (raste v idelanih razmerah), saj nima sovražnikov… ti obrambni mehanizmi ali pa odzivi na okolje pa so tisto, kar sestavlja okus

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Bolj malo ima……
Še manj pa potem zaradi transporta….

nova
Uredništvo priporoča

[/quote]

Bolj malo ima……
v primerjavi z ekstenzivno vzgojo (razna FFT sredstva, onesnažen luft,…) in nikakvo kontrolo nad rastjo (recimo karenca (čas od zadnje rabe FFTja pa do rabe solate znaša 21 dni.. to je karenca) je vprašljica ali je všteta v prevoz ali jo preživi na njivi… pa še je takih cvetk … je hudo hudo bolj kakovostna

Še manj pa potem zaradi transporta….to je pa problem pri vseh zadevah (sadje, zelenjava,….)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ma kakšne fft zadeve?! Zakaj primerjat slabo s še slabšim, če lahko primerjamo z boljšim? Logika pa taka.

Konkretno paradižnik potrebuje dobro zemljo, sonce in malo vode. Pa bo zdrav in okusen.
Ta, ki zraste na vodi ima malo okusa in še manj vitaminov. Tisti, ki so zastrupljeni ne bom zgubljala besed. Obstaja pa tretja možnost, ki je tista prava.

Ma kakšne fft zadeve?! Zakaj primerjat slabo s še slabšim, če lahko primerjamo z boljšim? Logika pa taka.

FFT so fitofarmacevtska sredstva in se kar konkretno rabijo pri ekstenzivni pridelavi. To mislim da ti j e poznano. V rastlinjakih tega ni, ker ni potrebe, hkrati pa tudi ni nevarnosti vnosa (adsorbcije, absorpcije)
raznličnih durgih polutantov, saj je sistem zaprt, posamezne kompnenete 8recimo voda, zrak), pa po potrebi tudi filtrirane. PO domače rečeno gre za “sterilno zelenjavo”

tak azelenjava ima seveda drugačen okus od zunaj vzgojene (glej prvi post)

IN NE! TAKA ZELENJAVA NI SLABA IN JE NISEM PRIMERJAL S SLABŠIM. IZ VIDIKA NEOPOREČNSOTI JE TAKA ZELENJAVA ZELO DOBRA IN KVALITETNA.

Konkretno paradižnik potrebuje dobro zemljo, sonce in malo vode. Pa bo zdrav in okusen.
Ta, ki zraste na vodi ima malo okusa in še manj vitaminov. Tisti, ki so zastrupljeni ne bom zgubljala besed. Obstaja pa tretja možnost, ki je tista prava.[/quote]

zemlja so hranilne snovi (odmrla organska biomasa in smatra se da je zemlja do globine 2 m, globlje je pa sediment.. do tu naj bi namreč še potekale različne kemijske in biološke reakcije) ki jo komot nadomestiš v obliki hranil, mikro, makro elementov, ter po potrebi urediš še pH….

sonce je svetloba + toplota…. svetlobo lhko zagotoviš z žarnicami (karikiram) oz pogledaš z avsako rastlino posebej katere valovne dolžine absoriba in ji le te omogočiš… samo ti se potem spet pozna na kakovosti. maš blaznega pridelka (ker zoptimiziraš rast), ni pa tolk kvalitetno kot če sprejme cel spekter

vitamini pa so bolj kot ne odgovor na okolje (odgovor na stres , če se ne motm) in če to prenseš v laboratorij.. stres, namreč, se bo ratslina odzvala nanj in tako bo tvorila vitamine in podobne zadeve

LP

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Potem bi ti tudi bil čisto zadovoljen in zdrav, če bi celo življenje živel le ob umetni svetlobi in umetni hrani, ki bi jo popil v obliki “popolnega” koktelja, ki bi ga zmešali neki strokovnjaki, ki nimajo pojma kaj vse neko živo bitje potrebuje ?


Se strinjam. Že v okusu je razlika, kaj šele v sami sestavi in hranilnih snoveh.


Potem bi ti tudi bil čisto zadovoljen in zdrav, če bi celo življenje živel le ob umetni svetlobi in umetni hrani, ki bi jo popil v obliki “popolnega” koktelja, ki bi ga zmešali neki strokovnjaki, ki nimajo pojma kaj vse neko živo bitje potrebuje ?

komot…sam težava je želodec, pa komplet prebavni takt, ki “terja vzdrževanje”… torej hrano, da lahko potem opravlja delo..če ti te stvari nekako likvidirali oz jih izločili, bi lahko živel tudi n azgoraj opisan način


Se strinjam. Že v okusu je razlika, kaj šele v sami sestavi in hranilnih snoveh.[/quote]
te razlike pa lahk preverš na analizah, pa je

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Zakaj pa ne živiš ? 🙂
Praviš, da je želodec težava…Rastline sicer nimajo želodca, imajo pa kaj drugega, zato dvomim, da je rastlini vseeno v kakšnem okolju živi in s čim se jo futra.

Človek ni vseveden in me zato te analize na zanimajo, ker z njimi marsičesa ni možno dokazati in preveriti.


Zakaj pa ne živiš ? 🙂

ker mi metabolizem tega ne omogoča. žal. če bi živel na tak način, bi slejkoprej uničil prebavila, želodec,… to pa pomeni smrt.

Praviš, da je želodec težava…Rastline sicer nimajo želodca, imajo pa kaj drugega, zato dvomim, da je rastlini vseeno v kakšnem okolju živi in s čim se jo futra.

drži. rastlina vsekakor ve, ima neke gene da se zna orientirat glede časa, oz. da ti pogoji niso glih tisto kar bi moralo biti. glede hranil je pa tako…tisto kar rastlina rabi za rast se ji dovaja v zanjo sprejemljivi obliki. Moraš razumeti, da v naravi kar rastlina dobi, je po nastanku lahko posledica simbioze, morda gre za odpadne produkte durhih rastlin, živali, oz je posledica razpada zaradi kemijsko bioloških, pa tudi fizikalnih procesov. Določene rastline pa lahko tvorijo razne produkte, ki jim posredno ali neposredno omogočajo da dobijo tisto kar rabijo (npr. stročnice in dušik…. vmes maš pa še “dušikove” bakterije)

to je tako kot če bi primerjal surovo nafto in na super plus bencin…
[/quote]
Človek ni vseveden in me zato te analize na zanimajo, ker z njimi marsičesa ni možno dokazati in preveriti.

tisto kar je pommebno za nas, za rastlino…se da daokaza in izmert..bod brez skrbi

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Če bi bilo to res, sploh več ne bi bilo nobenih diskusij in raziskav okrog zdrave hrane in imeli bi tričetrt manj bolezni.

Človek ve v glavnem le to, kaj je pomembno za njegov ego in zaslužek. 🙂

Luštov me ne prepriča.

Sem pa na Madeiri jedla jagode iz hidroponskega gojenja. Tako sladkih in dišečih pri nas še nisem kupila. Mogoče je pri sadju drugače kot pri zelenjavi.

tudi mene lušt ne prepriča, sem si prebrala kako ga gojijo in je čist enako kot španski ali nizozemski, ista sorta, isti substrat…. le cena pa ni ista 🙁 …. nč, se vračamo k temu, da jemo sezonsko zelenjavo z vrta kolikor se le da….

sem jedla jagode v španiji, prav tako iz rastlijaka, pa so bile samo velike in lepe, okusa pa nobenega….
naj povem kot zanimivost, da sem pa prejšji teden jedla gozdne jagode, sicer lepe, rdeče in dišeče, a zelo kisle…. par dni vročine ni bilo dovolj za sladkobo….

Tema se je začela čisto nedolžno, na koncu smo pa spet na luštu. Pa ne vem, ali gre za reklamo ali za antireklamo.

Glede na to, da sem zadnjič solato iz trgovine morala oprati trikrat, ker je bila cela od zemlje, ne drži mit, da kupljena solata raste na vodi. Zelo očitno raste v zemlji, razen če je potem namerno ne umažejo s prstjo. Sploh po dežju je kupljena solata popolnoma zapacana od prsti.

Kot drugo – slovenski vrtičkarji pretiravajo z umetnimi gnojili in je njihov pridelek nafilan z nitriti čez dovoljene meje. Če bi to prodajali v trgovini, bi bil takoj škandal.

New Report

Close