Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako vam je všeč tloris te hiške

Kako vam je všeč tloris te hiške

[img]http://www.promles-hise.si/atrium.3[/img]

kako vam je všeč tloris te hiške….? smo 4-članska družina in sanjam o gradnji hiške…rada bi pač majhno pritlično hiško in večjo parcelo z vrtom…to tej bi dodala še turško savno in zame je popolna 🙂

hiška

Noro všeč. Tudi, če boš imela še kakšnega otroka, sta otroški sobi dovolj veliki.
Velik vrt in lesena terasa, stran od prometa in uživali boste.

Kuhinja ni v dnevni, ampak sta pa povezani. To je krasno. Ko boš kuhala ne bo smrdelo v dnevno, ker so v kuhinji okna in izhod. Vseeno pa boš lahko špegala v dnevni prostor, kaj počnejo otroci in klepetala z možem. Ker si mama najbrž veliko časa preživiš v kuhinji.

Jedilni prostor ima pogled ven in to je krasno.

Spalnica je majhna in najbrž bo lepa, ker je ne bo treba smetiti z raznimi omarami. Garderoba je super zadeva.

Skratka, meni je zelo všeč.

Tudi meni je zelo všeč. Ima vse kar potrebuješ in ni prevelika, super.

Luštna! Edino prostor, namenjen kurilnici, je mogoče malo neroden z vhodom skozi kuhinjo. Na kaj bi se ogrevala hiša? Všeč so mi velike otroške sobe.

Odkrito povedano, meni pa ni všeč. Sama ne bi imela hiše brez kleti, pa tudi samo pritlične ne. Tole me spominja bolj na barako kot hišo.
Upam, da zdaj ne bo letelo po meni, okusi so pač različni 😉

Zakaj ne morem odpret slike?Bi rada videla hiško!

Z zemlje stopiš kar v sobo. Niti malo ni dvignjena od tal. Niti ene stopnice nima. Ni mi všeč.

V drugem sporočilu klikni na besedo hiška 🙂

Ja okusi so različni in prav je tako. Kjer je kurilnica bi bila shramba. V kuhinji bi imela tudi štedilnik na drva, poleg tega bi imela še kamin. Ogrevanje najverjetneje na IR panele.
Včasih sem tudi jaz sanjala o hiši..spodaj dnevni prostori, zgoraj sobe… ampak nič več na stara leta je vsaka stopnica odveč, zato pritlična hiša..sicer delam na temu da bom čimdlje fit, nikoli pa ne veš kaj življenje prinese..

Itak narediš plato malo dvignjeno, recimo 30 cm, kje je tu problem?

Tudi meni je luškana hiška.

Meni so pritlične hiše sicer všeč, čeprav mi je še vedno všeč, če ni vse v istem štuku.
V tlorisu imaš dvakrat kopalnica, zmotilo me je shramba/kurilnica, ker bi sama kurilnico dala čisto posebej, shrambo pa čisto posebej, ločila bi v večji kopalnici stranišče, sama bi ločila tako dnevno in bi enostavno tudi obedovali v kuhinji. Ne prenašam namreč, kot povsod, da nisem v kuhinji ali restavraciji in sem potem v nekem prostoru, pa niti ne ješ in diši po vsem čvajzenju. Zato sem nekako bolj pristaš za ločevanje, kopalnica posebej, wc posebej, dnevna posebej, kuhinja z obedovanjem posebej.
Pa še nekaj me je malo zmotilo – spalnico imate na 10, kjer se “drenjata” dva, obe otroški sobi pa na 15, pa v vsaki se “drenja” po eden? Recimo, da imaš dva otroka, zato dve otroški sobi, kaj če pride tretji, je potem bolj smiselno dati otroške sobe po 10 in še eno zraven narediš in če pač tretjega otroka ne bo, imaš prostor npr. za sušilnico. Malo majhen prostor se mi zdi za več ljudi tudi garderobni del.
To so moje prve opazke na kar je bilo dano v pregled.

Pri sami prikazani sliki hiše, mi je najbolj všeč free in narava, ne pa tudi “ogrodje hiše”.

Itak narediš plato malo dvignjeno, recimo 30 cm, kje je tu problem?

Tudi meni je luškana hiška.[/quote]

30 cm je še vedno komaj ena, dve stopnici. Premalo zame. Imela bi občutek, da imam sobo na zemlji. Pa brez kleti… kam boš dala vse kar imaš drugače v kleti? Če imaš hišo, imaš tudi kup orodja. Kje ga boš imela?
Pritlične hiše se cenovno sploh ne splača delat. Tistih nekaj opek, da hišo dvigneš, cenovno ne pride toliko več kot imaš posledično več prostora.

ah sej naša ne bo točno taka 🙂
Meni je 10m2 + garderoba za straša dovolj, ker za naju je to samo za spanje, medtem ko se bosta otroka v sobah tudi igrala in učila.
seveda bo naša hiška po najinih idejah par zidakov višja, ( podstrešje, za spravilo), kleti pa ne rabimo ker za orodje bo kamnita “hiška” z nadstreškom za žar in mizo., otroški sobi bosta za kak meter in pol bolj “ven) torej bo na zunanji strani zob kar bo mal razbilo “škatlasto obliko” …poleg kopalnice bo trška savna.

turška savna

Itak narediš plato malo dvignjeno, recimo 30 cm, kje je tu problem?

Tudi meni je luškana hiška.[/quote]

30 cm je še vedno komaj ena, dve stopnici. Premalo zame. Imela bi občutek, da imam sobo na zemlji. Pa brez kleti… kam boš dala vse kar imaš drugače v kleti? Če imaš hišo, imaš tudi kup orodja. Kje ga boš imela?
Pritlične hiše se cenovno sploh ne splača delat. Tistih nekaj opek, da hišo dvigneš, cenovno ne pride toliko več kot imaš posledično več prostora.[/quote]

Pri tistih “nekaj opekah” da hišo dvigneš, kar naekrat nastane kar precej m3 zraka, ki ga je potrebno ogrevat. Na taki kvadraturi dobiš takega neuporabnega volumna juhuhu.

Hiša je drugač ok. Po opisu sodeč je pa že itak blizu NEH.

30 cm je še vedno komaj ena, dve stopnici. Premalo zame. Imela bi občutek, da imam sobo na zemlji. Pa brez kleti… kam boš dala vse kar imaš drugače v kleti? Če imaš hišo, imaš tudi kup orodja. Kje ga boš imela?
Pritlične hiše se cenovno sploh ne splača delat. Tistih nekaj opek, da hišo dvigneš, cenovno ne pride toliko več kot imaš posledično več prostora.[/quote]

Pri tistih “nekaj opekah” da hišo dvigneš, kar naekrat nastane kar precej m3 zraka, ki ga je potrebno ogrevat. Na taki kvadraturi dobiš takega neuporabnega volumna juhuhu.

Hiša je drugač ok. Po opisu sodeč je pa že itak blizu NEH.[/quote]

Moram priznat, da si zelo slaba arhitektka.

Za moj okus zelo dobra razporeditev prostorov in tudi primerna velikost. Kurilnica danes ni več prostor za peč na kurilno olje + rezervoar, ampak se pač v neko špajzo vtakne plinska peč (ki je nekje velikosti bojlerja) ali toplotna črpalka. Dve kopalnici se mi zdita samoumevni – ena družinska in ena mala “odprtega tipa”, za goste, pa za roke umit, ko prideš z vrta itd. In postavitev te kopalnice pri vhodu je idealna. Dvigovati (zgoraj) ni treba nič, ker je na dilah že po originalnem načrtu čisto dovolj prostora za kramo. Za orodje in kosilnico je vrtna lopa. Da prideš od zunaj direktno v hišo, brez odvečnih stopnic in drugih ovir, je pa samo prednost. V dnevni del itak daš na tla nekaj takega, kar lahko vzdržuješ z metlo in krpo, v spalnice se pa ponavadi ne hodi v blatnih natikačih z vrta.

Se strinjam z arhitektko01 – dodatna opeka res ni toliko draga, dodatni prostor za ogrevanje in čiščenje pa je.

Itak narediš plato malo dvignjeno, recimo 30 cm, kje je tu problem?

Tudi meni je luškana hiška.[/quote]

30 cm je še vedno komaj ena, dve stopnici. Premalo zame. Imela bi občutek, da imam sobo na zemlji. Pa brez kleti… kam boš dala vse kar imaš drugače v kleti? Če imaš hišo, imaš tudi kup orodja. Kje ga boš imela?
Pritlične hiše se cenovno sploh ne splača delat. Tistih nekaj opek, da hišo dvigneš, cenovno ne pride toliko več kot imaš posledično več prostora.[/quote]

Zraven imaš slike, kako naj bi hiša izgledala. Ali bodo imeli precej visok strop, ali pa bo obstajao podstrešje.

Štenge so out. Ljudje ostarijo in vsaka stopnica bo muka.
30 cm je super za leseno teraso.
Če se slabo počutiš prizemljena, pa greš pač v stolpnico. Danes bodo izolirali na tleh bolje (če si ciljala na vlago), kot včasih v 10. štuku.

30 cm je še vedno komaj ena, dve stopnici. Premalo zame. Imela bi občutek, da imam sobo na zemlji. Pa brez kleti… kam boš dala vse kar imaš drugače v kleti? Če imaš hišo, imaš tudi kup orodja. Kje ga boš imela?
Pritlične hiše se cenovno sploh ne splača delat. Tistih nekaj opek, da hišo dvigneš, cenovno ne pride toliko več kot imaš posledično več prostora.[/quote]

Zraven imaš slike, kako naj bi hiša izgledala. Ali bodo imeli precej visok strop, ali pa bo obstajao podstrešje.

Štenge so out. Ljudje ostarijo in vsaka stopnica bo muka.
30 cm je super za leseno teraso.
Če se slabo počutiš prizemljena, pa greš pač v stolpnico. Danes bodo izolirali na tleh bolje (če si ciljala na vlago), kot včasih v 10. štuku.[/quote]

He he, vidiš, se je že začelo. Zakaj bi šla v stolpnico, če lahko grem v nadstropno hišo?
Če imaš samo eno nadstropje, imaš cca 10 stopnic. Koliko jih imaš v bloku do pritličnega stanovanja?
Mislim, da ni bistvene razlike. Torej, na kaj ciljaš?

Nadalje, najslabše kar je možno, so visoki stropovi. To je šele strošek za ogrevanje. Naj ti super arhitetka pove, da gre topel zrak pod strop, tebe na tleh bo pa zeblo :)))

Ona zgoraj, ki pravi, da bodo dodatni stroški z ogravanjem in čiščenjem, he he. Če prostora ne potrebuješ, ga pač ne ogrevaš. O čiščenju pa raje sploh ne izgubljam besed. Tisti, ki mu ni za delat, bi itak moral biti v bloku.
Kakorkoli, sama ne bi bila v pritlični hiši iz že navedenih vzrokov.

Pri tistih “nekaj opekah” da hišo dvigneš, kar naekrat nastane kar precej m3 zraka, ki ga je potrebno ogrevat. Na taki kvadraturi dobiš takega neuporabnega volumna juhuhu.

Hiša je drugač ok. Po opisu sodeč je pa že itak blizu NEH.[/quote]

Moram priznat, da si zelo slaba arhitektka.[/quote]

In kaj si ti po poklicu, če ni skrivnost?
Po tvojih komentarjih sodeč si daleč od stroke.

Sicer je pa v pripravi nov PURES, tako da bo dovoljenja poraba kWh/m2 še manjša.

Če si ti res arhitektka, si zelo slaba, tako da se jaz na tvojem mestu ne bi hvalila s tem. Kaj sem jaz, ni pomembno. Očitno imam o gradnji hiše več pojma kot ti :-p

Zraven imaš slike, kako naj bi hiša izgledala. Ali bodo imeli precej visok strop, ali pa bo obstajao podstrešje.

Štenge so out. Ljudje ostarijo in vsaka stopnica bo muka.
30 cm je super za leseno teraso.
Če se slabo počutiš prizemljena, pa greš pač v stolpnico. Danes bodo izolirali na tleh bolje (če si ciljala na vlago), kot včasih v 10. štuku.[/quote]

He he, vidiš, se je že začelo. Zakaj bi šla v stolpnico, če lahko grem v nadstropno hišo?
Če imaš samo eno nadstropje, imaš cca 10 stopnic. Koliko jih imaš v bloku do pritličnega stanovanja?
Mislim, da ni bistvene razlike. Torej, na kaj ciljaš?

Nadalje, najslabše kar je možno, so visoki stropovi. To je šele strošek za ogrevanje. Naj ti super arhitetka pove, da gre topel zrak pod strop, tebe na tleh bo pa zeblo :)))

Ona zgoraj, ki pravi, da bodo dodatni stroški z ogravanjem in čiščenjem, he he. Če prostora ne potrebuješ, ga pač ne ogrevaš. O čiščenju pa raje sploh ne izgubljam besed. Tisti, ki mu ni za delat, bi itak moral biti v bloku.
Kakorkoli, sama ne bi bila v pritlični hiši iz že navedenih vzrokov.[/quote]

V stolpnicah so dvigala in upokojenci mirno pridejo do 10. štuka. Do pritličnega stanovanja pri nas ni niti ene štenge. Sem v Šiški v stolpnici.
Saj zato pravim, da je najbrž podstrešje za storage, verjetno niso zabiti, da bodo visoke strope imeli zaradi lepšega. No razen, če imajo denarja, kot solate.
Čiščenje mi pa dol visi. Je cenejše za zdravje najeti čistilko.

Vsak ima svoj okus, vsak ima svoje mnenje. Nekomu je všeč pritlična, drugemu ne. Seveda ni odvisno samo od tega. Malo denarja, malo muzike, torej, malo denarja, majhna hiška 🙂
Osebno mi male hiške niso všeč. Vedno je potreba po še kakšnem prostoru in tudi, če je kakšen odveč, ni panike. Vedno se ga da ponucat.
Tisti, ki bo gradil majhno hiško, zato da bo imel manj praha za brisat, je boljše, da se v gradnjo sploh ne spravi. Za malo več denarja bi dobil vsaj enonadstropno hišo, ki bi vsaj res imela videz hiše. Te nizke so kot da se vlečejo po tleh. Tudi klet je zame obvezna. Kje boš npr. imel ozimnico, peč za centralno, drva ali cisterne za olje….
Smešno se mi zdi, ko nekdo izrazi mnenje drugačno od vašega, potem pa se trudite na 1000 in en način kako bi ga prepričali, da se moti in da imate prav vi.
Vsak po svojem okusu, vsak po svojih zmožnostih.

He he, vidiš, se je že začelo. Zakaj bi šla v stolpnico, če lahko grem v nadstropno hišo?
Če imaš samo eno nadstropje, imaš cca 10 stopnic. Koliko jih imaš v bloku do pritličnega stanovanja?
Mislim, da ni bistvene razlike. Torej, na kaj ciljaš?

Nadalje, najslabše kar je možno, so visoki stropovi. To je šele strošek za ogrevanje. Naj ti super arhitetka pove, da gre topel zrak pod strop, tebe na tleh bo pa zeblo :)))

Ona zgoraj, ki pravi, da bodo dodatni stroški z ogravanjem in čiščenjem, he he. Če prostora ne potrebuješ, ga pač ne ogrevaš. O čiščenju pa raje sploh ne izgubljam besed. Tisti, ki mu ni za delat, bi itak moral biti v bloku.
Kakorkoli, sama ne bi bila v pritlični hiši iz že navedenih vzrokov.[/quote]

V stolpnicah so dvigala in upokojenci mirno pridejo do 10. štuka. Do pritličnega stanovanja pri nas ni niti ene štenge. Sem v Šiški v stolpnici.
Saj zato pravim, da je najbrž podstrešje za storage, verjetno niso zabiti, da bodo visoke strope imeli zaradi lepšega. No razen, če imajo denarja, kot solate.
Čiščenje mi pa dol visi. Je cenejše za zdravje najeti čistilko.[/quote]

He he najeti čistilko. A misliš, da čiščenje škodi zdravju?? Se vsaj malo razgibaš.


Za eno nadstropje je standardno 16 stopnic. Bolj udobno stopnišče jih ima 18. Če jih je zaradi varčevanja s prostorom samo 15, so pa že hudo strme. In niti ni treba, da si star in betežen. Je dovolj, če si na smučanju pofentaš nogo, da moraš kar nekaj časa bivakirati v dnevni v pritličju, ker do spalnice v nadstropju ne prilezeš.
Hiša na nadstropje je v redu, da porabiš manj zemljišča in izkoristiš prostor pod streho, udobna pa ravno ni.

New Report

Close