Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok pri babici

Otrok pri babici

Že kar nekaj časa sem vdova. Imam dva otroka (14 in 9 let), sedaj pa sem z novim partnerjem zanosila. Zato sva se odločila, da je res že čas, da se preselim k njemu – v 85 km oddaljen kraj. Vse lepo in prav, težava nastane, ker najstarejša hči noče z mano, saj ima tu res nakboljše prijateljice. Hči se strinja, da bo ostala pri moji mami. Ali je to zakonsko dopustno? Kaj moram na CSD urediti? Hči bi verjetno vsaj za vikende prihajala k nam.

In ne bi šla na csd ?

Če boš to dovolila, jo boš izgubila.

Mislim, da hči lahko živi pri tvoji mami, če se vsi s tem strinjate. Je pa verjetno treba to iti uredit na center za socialno delo, tam kjer sedaj živiš. Je pa tudi to, da boš (mislim vsaj) mogla plačevati preživnino za hčerko. Pa vso srečo ti želim.

O matr.
Zaradi najboljših prijateljic bi pustila pubertetnico pri babici, ker “ona tako hoče”.
Kaj pa hoče babica?
A si jo sploh vprašala?

In zakaj imam občutek, da ti nekako dol visi za tole deklico in si do vratu v novi zvezi in novem otroku?
Meni tole smrdi po slabih družinskih odnosih…

To je najslabša možna varianta od vseh.
V teh letih boš hči izolirala od sebe, mlajšega brata in novega družinskega člana.

Gospod novi partner se ne bi vozil v službo? Moj partner je imel sodelavca, očeta celega kupa otrok, ki se je vozil več kot sto km daleč vsak dan. Navsezadnje pa lahko ostane tudi tako, kot je zdaj, da novi partner prihaja k vam za vikende. Zakaj pa ne?

Če bi že morala izbirati, s kom ne bom živela, bi bil to seveda partner, ne pa lasten otrok.

veš kaj najprej ti svoje družinske odnose poštimaj,da ne boš sluga svojemu možeku,ki nič ne pomaga,pa mu tudi vsaj 3x na teden daj,da ne bo rabil drugje iskat ,potem se pa še ukvarjaj s svojimi otroci ,ker so že skrenili s prave poti.
No ko boš to naredila se oglasi!
mater kakšno moraliziranje.
Samo poglejte kaj ve pišete vsak dan tukaj po forumih in potem ste kao oh in sploh in greste druge napadat.
Tipično za vas,ni ni čudno da moški drugje iščejo,kdo bi pa hotel biti s takšnimi babami !

Avtorici pa: pokliči na CSD in vprašaj ali se pa vse 3 oglasite tam.
Tukaj boš zdaj imela samo angleske mame ,kjer te bodo žalile in analizirale tvoje življenje,ki ga ne poznajo,namesto da bi se svojim ukvarjale !

saj zato si ti LOČENA !!!

In zakaj ne morete odg. na vprašanje ?? pa tako preprosto je ?
Očitno tebi v življenju ne štima,če nekoga napadaš 🙂 ja

Moja hči je šla pri 15-ih v dijaški dom in prihaja domov smo za vikende in počitnice. Ena od opcij je bila tudi, da bi šla namesto v dijaški dom h babici živet, pa bi njej stroške plačevali v enakem znesku.

Če se za to opcijo odločite vsekakor postavite jasna pravila, da za vikende in počitnice prihaja domov, da ohranjate družinske odnose.

Sori, ampak nisi ravno vzor od mame za obstoječa otroka! pa vem o čem govorim, moja mama je kmalu vdovela in veš kaj, njeni partnerji so bili VEDNo na drugem mestu, za nama. Vedno je prvo pomislila, da midva ne bova za kaj prikrajšana, postala neka druga liga, ipd.
Kaj pa ti? Zanosila s partnerjem. Preselit se misliš k njemu. Ja, sej nisi 15 let stara, no. Prvo bi morala splanirati kako s tvojo obstoječo familijo!!!! Ti pa prvo zanosiš, potem se misliš preselit, nato šele pomisliš, a bo to obstoječima otrokoma ok. In sedaj, ne le da sta izgubla rodnega očeta, ne, mama ju vleče v nek tuj dom, k tujemu tipu, ne da bi se prej sklenil nek dogovor. Grdo, grdo, grdo.

Zaradi loverja boš hčerko v najbolj občutljivem pubertetniškem obdobju porinila babici. In s tem vso skrb za šolo, nočne izhode, fante, prvo spolnost, itn. Ja, bravo, res.

Na nekaj te opozarjam, kar boš spoznala čez cca 15 let – žal ti bo. Kot imaš las na glavi, boš obžalovala, da si porinila lastnega otroka stran. (Pa ne zgovarjaj se, da gre lahko s tabo! To ni nobena ponudba! PRVO bi se morala z bostječima otrokoma dogovorit, potem bi morali nekako skupaj s tem tipom zaživeti, nato bi ti šele zanosila!) Leta in leta, tja do smrti boš poslušala, da ti je hči dol visela. kot sveti opomin bodo prihajale te besede … in bolele, ker bodo resnične.

saj zato si ti LOČENA !!!

In zakaj ne morete odg. na vprašanje ?? pa tako preprosto je ?
Očitno tebi v življenju ne štima,če nekoga napadaš 🙂 ja[/quote]

Meni predvsem ne štima to, da ne misliš v prvi vrsti na svoje otroke.

Že tako se jima izteka skupni čas in bi čez par let hči šla po svoje, pa je treba ta čas še skrajšat. In pri teh letih punce še kako rabijo mamo.

Drugače pa, glede na to, kako si ti mene napadla, očitno tebi ni z rožicami postlano.

Poznam podoben primer. Mama, ločenka, z eno hčerko, se je poročila v 50 km oddaljen kraj. Hčerka pa niti pod razno ni hotela iti z njo, ampak je ostala na domu, pri svojih starih starših. Mama ima sedaj drugega otroka.
To so zelo zoprne zadeve. Žal vsem ne boš mogla ustreči. Če boš ustregla partnerju, ne boš mogla hčerki. Odločiti se moraš sama, saj je življenje v tvojih rokah. Toda, če hčerka ne bo odšla s teboj, lahko kar računaš, da se bosta med seboj odtujili. Saj veš tisti pregovor: Daleč od oči, daleč od srca. Želim ti veliko sreče in pravilno ter pametno se odloči!

🙂
Ti pa imaš težave z drugimi?

Sama 14-letnega otroka ne bi puščala pri babici.
Zame bi bilo prvenstvenega pomena, da se moja najstnica počuti kot pomemben del novonastajajoče družine.
Dekle je v letih, ko res potrebuje mamo in očeta (četudi tega ne pokaže) – in babica, četudi dobra, tega ne more nadomestiti.
Vsekakor bo trdila, da brez frendic ne gre nikamor, a globoko v sebi jo boste ranili in z občutkom, da je bila zapuščena zaradi nove zveze trajno poškodovali odnos mati-hči.
Ne razumem, zakaj ne morete skleniti kakšnega kompromisa – skupna selitev v nov dom, od koder bi se dekle še vedno lahko dobivalo s prijateljicami, novi partner pa bi se lahko vozil na delo.
res, tole se bere grdo: imam novega tipa, čakam dojenčka, “ta starega otroka pa bom oddala mami, ker bi mi hodil v napoto….

Ne, maj bo med delovnim tednom pri tebi, da rihtate šoloobvezne stvari. V petek naj gre k babici in pride v nedeljopopoldne nazaj.

lp,D

Sori, ampak nisi ravno vzor od mame za obstoječa otroka! pa vem o čem govorim, moja mama je kmalu vdovela in veš kaj, njeni partnerji so bili VEDNo na drugem mestu, za nama. Vedno je prvo pomislila, da midva ne bova za kaj prikrajšana, postala neka druga liga, ipd.
Kaj pa ti? Zanosila s partnerjem. Preselit se misliš k njemu. Ja, sej nisi 15 let stara, no. Prvo bi morala splanirati kako s tvojo obstoječo familijo!!!! Ti pa prvo zanosiš, potem se misliš preselit, nato šele pomisliš, a bo to obstoječima otrokoma ok. In sedaj, ne le da sta izgubla rodnega očeta, ne, mama ju vleče v nek tuj dom, k tujemu tipu, ne da bi se prej sklenil nek dogovor. Grdo, grdo, grdo.

Zaradi loverja boš hčerko v najbolj občutljivem pubertetniškem obdobju porinila babici. In s tem vso skrb za šolo, nočne izhode, fante, prvo spolnost, itn. Ja, bravo, res.

Na nekaj te opozarjam, kar boš spoznala čez cca 15 let – žal ti bo. Kot imaš las na glavi, boš obžalovala, da si porinila lastnega otroka stran. (Pa ne zgovarjaj se, da gre lahko s tabo! To ni nobena ponudba! PRVO bi se morala z bostječima otrokoma dogovorit, potem bi morali nekako skupaj s tem tipom zaživeti, nato bi ti šele zanosila!) Leta in leta, tja do smrti boš poslušala, da ti je hči dol visela. kot sveti opomin bodo prihajale te besede … in bolele, ker bodo resnične.[/quote]

Se strinjam, da se je pri tako velikih otrocih pametno dogovarjat o pomembnih, pa tudi manj pomembnih stvareh, med drugim tudi zato, ker se s tem učijo dogovarjat! In je potem bistveno manj problemov, ko nas oni skušajo postaviti pred dejstva in to se itak prej ali slej začne dogajat. Otroke je treba spoštovat, spoštovanje jim pa izkažeš tudi tako, da jih vprašaš za mnenje in ga tudi skušaš upoštevati.

Ne, maj bo med delovnim tednom pri tebi, da rihtate šoloobvezne stvari. V petek naj gre k babici in pride v nedeljopopoldne nazaj.

lp,D[/quote]

Tole bi bila tudi meni edina sprejemljiva rešitev in edini kompromis, na katerega bi pristala.

Ne razumem, zakaj ne bi bil že skrajni čas, da bi se partner priselil k vam. Po kakšni logiki je bolj smiselno, da se noseča ženska z dvema otrokoma seli, kot da se preseli njen tip?

Kam bo pa hodila v srednjo šolo?

Veš, razlika je, ali je “šla od doma” ona ali bi šla ti.

Aja, še eno podvprašanje, kaj pa tvoja služba, avtorica?

Vesela sem, da si postavila to vprašanje. V resnici te hčerka kliče na tipični pubertetniški način in nikar ne “nasedi” na to provokacijo. Očeta je že izgubila, nikar naj ne izgubi še tebe. Sprašuje te ali ti še kaj pomeni ob novem partnerjem in še posebej ob otroku, ki prihaja? Močno jo objemi kot majhno deklico. Povej ji, da ostaja tvoja, ne glede na novega partnerja in tudi, če rodiš še 5 otrok. Da ne glede na vse zaseda prostor vtvojem srcu, ki je samo za njo. Za vedno!! Da boš poskrbela za stike z babico in prijateljicami, da boš ob njej, ko in če bo imela krizo ob iskanu pripadnosti med ta novimi sošolkami…. Normalno, da ji je hudo, v otroških glavah se odvijajo stvari, ki včasih nam niso enostavno razumljive. Žal večkrat verjamejo v najhujši možen scenarij in takrat rabijo odrasle, da jih umirimo. Vztrajaj, da se selite zaradi tvoje odločitve, ker imaš kot mati vso pravico peljati življenje kot se tebi zdi prav. Tudi, če to pomeni krivico za hči, kar zanjo tudi je. A še bolj je pomembno, da verjameš njeno stisko, strah, da ti ni več pomembna, morda celo, da ti je v breme. Imaš odlično možnost, da ji pokažeš, kako odločna, sočutna mami si.

Moj sin je star 14 let in se selimo s Primorske na Štajersko. Selimo se vsi skupaj, tu sploh ni dileme. Stike s sedanjimi prijatelji bo ohranjal preko sodobnih medijev, lahko pa tudi en ali drugi sedejo na vlak in se obiščejo. V njegovo sobo bomo dali pomožno ležišče, da bo lahko prijatelj na obisku prespal pri njemu. Nikakor ne bi dopustila, da pod pretvezo izgovora najboljših prijateljev ostane pri babici.

lepo si napisala, a žal, brezupno. Se bojim, da ima tale ženska fokus usmerjen nekam drugam, zato ne vidi niti jo ne gane stiska te deklice.

Deklica izbira med teboj in prijateljicami?


Takole smo se mi lotili zadev s selitvijo. Za vse je težko, ampak stopiti skupaj in si biti v oporo je najpomembneje.

New Report

Close