Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijava psa v stanovanju

Prijava psa v stanovanju

Pozdravljeni,

v našem bloku imamo v prvem nadstropju vsi svoje atrije in lastne vhode v stanovanje.

Kako je v takem primeru s prijavo psa upravniku, saj dejanskih stroškov v zvezi z njim (kar se tiče ostalih stanovalcev) ni.

V stanovanje prihajamo z njim skozi lasten vhod čez vrt in je večino časa na vrtu.

A ga je treba prijaviti vsaj zato ker pije vodo cel mesec?

psa je vedno treba prijaviti, saj pije vodo, ga kopaš, pomivaš posodo za njim, stopnišče

žal je tko. ni pa fer, da mačke kao tega ne potrebujejo. spl pa ima tko nabito ceno

Nimate števcev za vodo? Če ga imate, potem po moje ni potrebe po prijavi psa, saj ne hodi po stopnišču.
Mi za psa plačujemo samo čistilo 0,5 osebe.

Po zakonu se pse pač prijavi, zakaj je treba komplicirati glede tega?

če prijaviš psa, se povečajo samo stroški skupnega čiščenja, ne pa ostali stroški. za polovico osebe.
zdaj, ali ga boste prijavili, ali pa ne, pa je drugo vprašanje, ampak po mojem ne hodite vedno samo skozi atrij, ampak tudi skozi glavni vhod. vsaj tako je bilo v našem bloku. kao pes je samo v atriju, v resnici so pa vedno na sprehod šli skozi stopnišče

Tako je -pes je živo bitje, ima 4 tace in v skupnostih, kot so bloki, je predpisano pravilo, da se za psa plačuje 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stroškov. Pa če po kremljih ali luftu hodi v gospodarjev atrij in zakaj torej morate nekateri biti take izjeme?

Sorodnica ima psa v bloku – in plačuje, brez teženja in ugovarjanja – pes je družinski član nekega stanovanja v bloku, tako kot otroci in vsi ostali.

odkrito povedano, pes podraži položnico za enih par evrov. se je vredno zaradi tega kregat s sosedi?

No, jaz mačke ne kopam, vode popije minimalno, praktično nič, sicer je itak voda po števcu, po stopnicah pa tudi ne hodi. Kaj bi torej ti rad-a?? Potemtakem je treba prijaviti tudi hrčka, morskega prašička, miško….

Zato, ker je treba tudi plačati. In zakaj bi plačal nekaj, kar ne uporabljaš????????

No, jaz mačke ne kopam, vode popije minimalno, praktično nič, sicer je itak voda po števcu, po stopnicah pa tudi ne hodi. Kaj bi torej ti rad-a?? Potemtakem je treba prijaviti tudi hrčka, morskega prašička, miško….[/quote] ja je potrebno, ker imam psa manjšega od tvoje debele mačke pa moram vseeno plačati

se čiščenje pol osebe…Je, to je delo kričačev, ki mislijo, da so zaradi živali oškodovani na milijone in milijone eurov…Požrešnost in lakomnost brez meja! Zakaj?
V našemu bloku kričači najbolj izkoriščajo svoj status,da gre breme skupnih stroškov..
-pri sebi imajo osebo , ki je partner sinu, hčerki. Tukaj živi, se kopa, se hrani , samo prijavljen ni…Ta oseba najbolj vpije glede živali. in njihove prijave..
-imajo obiske majhnih otrok, jih varujejo dneve in dneve..Nič ne plačujejo..več..
-imajo po tri avtomobile in jih perejo…Nič ne plačujejo porabe vode….
Ja, ampak pes, ki 5x dnevno namoči jezićek v posodo sveže vode, kopati psa pogosto sploh ni zdravo….
pes je največji problem…Ne, problem je človeška zloba in lakomnost, da ga ne bi slučajno za 1 euro
oškodoval….

No, jaz mačke ne kopam, vode popije minimalno, praktično nič, sicer je itak voda po števcu, po stopnicah pa tudi ne hodi. Kaj bi torej ti rad-a?? Potemtakem je treba prijaviti tudi hrčka, morskega prašička, miško….[/quote]

A ti lošiš med psom in mačko? Za pse je potrebno plačevati ja – ker puščajo sledi, ker se ji hkopa, ker niso taki packi, da si zližejo umazanijo s tačk, spolovil in tazadnje, kot to delajo mačke, da so vedno čiste 😉

No ja, če bi bila ti oseba, ki kopiči živali in bi imela naprimer v stanovanju več primerkov, potem stanovalci upravičeno zahtevajo, da plačuješ tudi za mačke -saj mačka se prosto sprehaja, ne? Tudi kdaj po hodniku, gre ven? Ali jo imaš vedno v ujetništvu stanovanja?

i svojega psa nosimo in ne hodi po stopnišču ,ja in ga nimam prijavljenega .Ga ne mislim .Vodo plačam koliko porabimo imamo svoj števec.Ko bodo drugi prijavili svoje neprijavlene obiske ,takrat bom jaz svojega psa pa čeprav tehta 3kg.

3kg pes?
Takšnemu rečemu pri nas pi…lizec.
Mu tedensko menjavaš baterije, al redkeje?

No, jaz mačke ne kopam, vode popije minimalno, praktično nič, sicer je itak voda po števcu, po stopnicah pa tudi ne hodi. Kaj bi torej ti rad-a?? Potemtakem je treba prijaviti tudi hrčka, morskega prašička, miško….[/quote]

Moja soseda iz prtličja spušča svojo mačko ven in mačka hodi ven skozi okno, noter pa skozi stopnišče. Za mačko ne doplačuje nič. Zakaj bi jaz doplačevala za psa, ki ga pozimi nosim ven, poleti smo pa itak 3 mesece na vikendu?

No, jaz mačke ne kopam, vode popije minimalno, praktično nič, sicer je itak voda po števcu, po stopnicah pa tudi ne hodi. Kaj bi torej ti rad-a?? Potemtakem je treba prijaviti tudi hrčka, morskega prašička, miško….[/quote]

Moja soseda iz prtličja spušča svojo mačko ven in mačka hodi ven skozi okno, noter pa skozi stopnišče. Za mačko ne doplačuje nič. Zakaj bi jaz doplačevala za psa, ki ga pozimi nosim ven, poleti smo pa itak 3 mesece na vikendu?[/quote]

Zato ker je takšen stanovanjski zakon in zakoni so zato , da se spoštujejo, buhtelj/ica

Moja soseda iz prtličja spušča svojo mačko ven in mačka hodi ven skozi okno, noter pa skozi stopnišče. Za mačko ne doplačuje nič. Zakaj bi jaz doplačevala za psa, ki ga pozimi nosim ven, poleti smo pa itak 3 mesece na vikendu?[/quote]

Zato ker je takšen stanovanjski zakon in zakoni so zato , da se spoštujejo, buhtelj/ica[/quote]

LOL zakon, zakon, zakon
blablabla

Poanta plačevanja je to, da seplača čistilka, ki čisti za živalmi, ki hodijo ven skozi stopnišče. Če imaš ti doma 10 psov, ki ne hodijo ven, ni smisla plačevanja.

upravljanje objektov Mag dom,
Gorazd

neverjetno,pasjelubci,vpijete kako imate radi svoje kužke,kako so družinski člani,pa bla,bla,bla,skoda vam je par evrov dat na mesec,da se očistijo smrdeča in poscana dvigala in stopnice,itak ne pobirate iztrebke svojih ljubljenčkov
škrtuhi

ali lahko imam kangala v bloku?

 

Psi in mački v stanovanju so kot družinski člani. Kopamo jih, čistimo po stanovanju bolj pogosto in operemo njihova ležišča,ipd…zato je prav, da tudi povečano porabo vode zaradi njih, prijavimo,kot še za eno osebo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1508, 22.04.2024 ob 00:00

Psi in mački v stanovanju so kot družinski člani. Kopamo jih, čistimo po stanovanju bolj pogosto in operemo njihova ležišča,ipd…zato je prav, da tudi povečano porabo vode zaradi njih, prijavimo,kot še za eno osebo.

Psa prijaviš, pa ne kot osebo, ampak kot psa.

In za psa se plačuje 1/2 osebe za čiščenje skupnih prostorov. Po zakonu, ne zato, ker si je kdo tako izmislil.

Dodajam: za mačke to ne velja.

Ja, zanimivo. Tudi za ribe ne. Pa porabijo največ vode za akvarije. Moj ne hodi po stopbicah, pa tudi vodo kupujem, ker ni pitna pri nas na krasu.

Pri nas je en par ugotovil, da dojenčki tudi ne porabijo  velikovode, se jih ne umiva in se jih nosi, oz. vozi in zato niso prijavili dojenčka, kot nove člana v bloku.   Preprosto ga ne prijavijo in še celo tip razlaga svojo teorijo.   Čakam, da da predlog, da se pravilnik spremeni.

 

New Report

Close