Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potovanje po Belgiji

Potovanje po Belgiji

Poleti nameravamo z družino v Belgijo, mogoče tudi na Nizozemsko. Potovanje bo trajalo 8 dni. Gremo z letalom.
Priporočam se za kakršne koli informacije o tem kaj je vredno ogleda, o prenočiščih, rentacar,…

Vse, kar te zanima in druge zanimivosti za turiste so na internetu v velikih količinah.

Se strinjam s tabo, da je vse na internetu. Zanimajo pa me izkušnje.

Nič nisi napisala kam v Belgijo greste….. Sicer pa priporočam ogled Bruslja, severnih Benetk oz. mesta Brugge, potem mesto Antwerpen in živalski vrt ter obvezen skok na obalo….

Daj v gugl Brussel ali Belgium for kids in bo morje zadetkov.

Mi smo v Bruslju ravno ujeli super razstavo o Tutankamonu, bili tudi v tamkajšnjem bazenu (super tobogani, se res splača, je pa bazen in tisti minimundus v kompletu in pride cenejša vstopnica), šli smo tudi v zabaviščni park (bolj tko tko).
Za vikende imaš super akcije z vlakom, to se ti splača malo prečekirati, jaz sem to izvedela na licu mesta in je bila karta z vlak praktično brezplačna, ko smo šli v ta zab. park. So še druge variante.

No, osem dni v Bruslju kar hitro mine, če si vzameš na izi.

Antwerpen lep, tudi ZOO, Brugge itak. Za morje nam je potem nekako zmanjkalo časa.

Antwerpen je nujen, Rubensova hiša, mestni trg in vse drugo. Tudi Gent in Leuven sta zelo lepa. V Bruslju si nujno poglejte botanični vrt, Grand place, Glasbeni muzej, Muzej stripa … Brugge je noro lep. Splača se iti v Knokke k Atlantiku. Potem je veliko dvorcev, parkov … Ljudje so prijazni do otrok, posebno veliko je ugodnih ponudb za velike družine, trije otroci in več. Imajo posebna zaprta igrišča za otroke, npr. blizu Halla in v Namurju, zanje veljajo vstopnice. Lepi so tudi Liege, Namur, v Dinantu se je rodil Sax, izumitelj saksofona. Ardeni imajo očarljive vasi in samostane, gozdove in reke. Blizu mesta Ieper je bil v prvi svetovni vojni izpeljan prvi napda z živčnim plinom, tamkajšnja grobišča te stisnejo pri srcu. Belgija je zelo lepa, zanimiva in majhna.

Pred časom sva se potepala po tistih koncih, meni je bilo povsod všeč. Brugge mogoče še najbolj (pejte se peljat z ladjico!), Gent, Antwerpen, Oostende, Liege, Leuven… Bruselj (če izvzamem tisti slavni mestni trg in malce okoli) mi je bil še najmanj zanimiv.
Nekje okoli Oostendeja vsako poletje postavijo peščene skulpture, sem enkrat brala nekje na netu. Žal takrat, ko sem bila tam, tega nisem vedela, morda vi najdete, mora bit zanimivo…

New Report

Close