Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek BI POSODILI AVTO?

BI POSODILI AVTO?

Sin ima prijatelja, s katerim sta si v preteklosti res pomagala. Več on njemu, kot sin njemu. Sta pa oba ‘taprava’ kalibra….

Danes se prijatelj vrača iz tujine. Ta prijatelj ima doma brate in starše……..pa ga nihče ne gre iskat na letališče, ker so skregani.

Naš sin tudi nima avta, temveč je prosil, če ga lahko gre z našim avtom iskat – in seveda bosta dala za benz:)

Ob treh zjutraj bo šel na pot………….cca. 50 km v eno stran!

BI VI POSODILI AVTO???

Če prav razumem, si v dilemi ali bi posodila avto svojemu sinu?

Pod pogojem, da bo trezen za volanom, tudi ob treh zjutraj.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ja, saj to ni nič takega. 🙂 Avtorica, brez skrbi:)

Naceloma ja, ce bi vedela,’da sin solidno vozi, ima prevozenih ze kar nekaj kilometrov in da bo tudi s prijateljem v avtu vozil trezen in normalno.. koliko je sin star?

Glede na to, da tvoj sin nima avta in da tvojega ne vozi ravno pogosto, kar pomeni, da je neizkušen voznik, mu ne bi posodila avta.
Bi vstala ob dveh in peljala sina po tega prijatelja in nazaj. Po vsem, kar je naredil za tvojega otroka, se mu vsaj s tem lahko oddolžite.

Ja, seveda je trezen. Tudi ima “naše starševsko naročilo”, da bo ja vozil po predpisih, ker ob treh zjutraj lahko računa na taki razdalji na vsaj dve policijski kontroli.

Hvala vam, dobi avto. Malo težko bomo spali mi – če sploh. Itak bo pa v eni uri in pol nazaj.

Mi je pa res grdo od domačih prijatelja! Pri hiši imajo 3 avtomobile, pa jim je vseeno, kako bo njihov sin prišel domov. Tudi če so na bojni nogi – res mi ni razumljivo. In to taka ‘hiša’, ki navzven deluje tako, da bi jim vsaka Monca zavidala….. Bog jim pomagaj!

Hvala in LP. Jutri pa dopišem epilog.

Če veš, da sin ne zna voziti, ne vem, zakaj zdaj sprašuješ, če je pametno, da si mu posodil/a avto…… Bencin je še najmanjši problem, mene bi na tvojem mestu bolj skrbelo to, da se ne bo kaj zgodilo.

Zakaj pa naj sin ne bi znal voziti? Če že ne, kvečjemu zato, ker mu nikoli avta ne posodite, glede na to, da za tako dilemo sprašujete po forumih.
.

Nikjer nisem napisala, da sin ne zna vozit! Samo opozorila je bil deležen, naj vozi še bolj po predpisih….
tudi mimo OŠ 40km/h ob treh zjutraj ipd…., ker je veliko več možnosti, da te kontrolira policija ob 3-h zjutraj kot ob 11-tih dopoldan. 🙂 Tako je!

Domači avto sin obvlada, ker velikokrat vozi.

Jap, skrbelo nas pa bo, dokler se ne pripeljeta nazaj :(!

Nikjer nisem napisala, da sin ne zna vozit! Samo opozorila je bil deležen, naj vozi še bolj po predpisih….
tudi mimo OŠ 40km/h ob treh zjutraj ipd…., ker je veliko več možnosti, da te kontrolira policija ob 3-h zjutraj kot ob 11-tih dopoldan. 🙂 Tako je!

Domači avto sin obvlada, ker velikokrat vozi.

Jap, skrbelo nas pa bo, dokler se ne pripeljeta nazaj :(![/quote]

Nisi napisala, ampak glede na to, da nima avta, sem tako pač sklepala. Mladi vozniki morajo namreč narditi najmanj 15 000 km vožnje in to vsak dan, da dobijo malo pravega občutka.

Nisem nič slabega mislila, ampak očitno tudi sama dvomiš, glede na izkušnje in mladost-norost.;)

Če sin ni kakšen odvisnik in je normalen,bi mu posodila avto brez premišljanja.Moja hčerka ,je odkar ima izpit morala službeno potovati po evropi pa je nobeden nikoli ni vprašal ,koliko kilometrov je že naredila.

Meni samo ni bilo jasno, zakaj je pomembno pri odločitvi, za kaj avto rabi. Avto sinu posodiš ali pa ne. Ni važno, ali gre iskat super dobrega frenda ali manj super dobrega. Jaz vem, da bi doma za take stvari vedno dobila avto, moj fotr ne bi tekel na forum spraševat tujce za uporabo svojega avta.

Pa itak ne vem, kaj bi tisto familijo moralo skrbet, kako bo mulo prišponal domov. Saj so taksiji, 30 evrov ima menda.

Evo! To mene muči in zato sprašujem tujce na Monu. Jap, zakaj si ne naroči taksija? (mogoče bo plačan šele čez nekaj dni – ker ta prijatelj je delal v tujini). In še nima izplačanega keša?

In še vedno – zakaj nihče od domačih ne gre po njega??!! Toooo! Imajo tri avtomobile, bratje, foter, mama – vsi izpite. Na oknih rože, vse olepotičino. Ob nedeljah k maši… Pa ga ne gredo iskat.

Če bi se pa kaj naredilo (BOG NE DAJ) bi nas pa tožili do konca!

Prišla sta srečno domov!

Hvala vam, da sem lahko skrb delila z vami. Vse dobro vam želim. In čim manj skrbi.

zdaj boš pa še povedala, da sta oba stara 37 let 🙂

Bodi vesela, če so to edine skrbi, ki jih imaš v življenju.

Tudi tebi vse dobro.

_________________ [sub]Življenje je prekratko, da bi ga jemali resno[/sub]

Jaz zdaj sploh ne razumem, kaj točno je tebe skrbelo. Da se bosta zaletela, ali da ju bodo policisti ustavili? Ker pisala si samo o kontrolah. Če voziš po predpisih, te lahko na vsakih 300 metrov ustavijo, pa se nimaš česa bat.

Točno tako, kot je nekdo pred menoj napisal…. če so to edine skrbi v življenju, potem je pa vam enim res luštno! 😉
Sej je jasno, da te skrbi za otroka. AMPAK taka panika in ceremonije glede ene brezvezne vožnje. 🙁 Sorry, avtorica, to se mi ne zdi zdravo, res.
Sin je zagotovo polnoleten, če ima opravljen vozniški izpit. Pa če se vsakič, ko se vsede v avto tako sekirate in sprašujete po monu…. ne vem, no. 🙁
Uf, ko se spomnim svojih šoferskih začetkov…. ja, sedaj se za glavo držim. Takrat pa…. Pač mladost, norost. In hvala ne vem komu, da se je končalo vedno brez kakih nesreč. Ampak starši so mi ZMERAJ, ko sem jih prosila, posodili avto. Takrat (cca 20 let nazaj) še ni bila ravno praksa, da ima vsak član v familiji svoj avto. In se mi zdi prav. Vsak novopečeni voznik rabi izkušnje, da postane dober šofer.
Skratka – več zaupanja v svojega otroka in bolj na easy jemati vse skupaj! 😉

Konja in ženo ni dobro posojevat ,vse drugo se pa lahko

Kakšne odnose imate nekateri doma, neverjetno …. jaz moji hčeri od prvega dne narejenega šoferskega posojam avto. Prve vožnje sva naredili skupaj ali z možem, sedaj se vozi sama. Vpraša, gre. Tudi čez celo Slovenijo, če je treba.

Meni so starši vedno posodili avto, dokler nisem imela svojega. V čem je problem?

Meni so ga tud staršiposojali ampak takrat so bli slabši avti.sedaj pa mi imamo malega z 155 konjev ,večjega pa z okrog 200 konjev in ga smrkavcu posojam ampak s strahom verjemite.nimam duše mu ga ne dat sam ni takšna moč za otroke.

Nikjer nisem napisala, da sin ne zna vozit! Samo opozorila je bil deležen, naj vozi še bolj po predpisih….
tudi mimo OŠ 40km/h ob treh zjutraj ipd…., ker je veliko več možnosti, da te kontrolira policija ob 3-h zjutraj kot ob 11-tih dopoldan. 🙂 Tako je!

Domači avto sin obvlada, ker velikokrat vozi.

Jap, skrbelo nas pa bo, dokler se ne pripeljeta nazaj :(![/quote]

Sina učip, da je treba vozit pazljivo, ker ga lahko drugače policija ustavi? Samo zaradi tega se ne divja, ne pije, ne prevozi rdeče luči, …?

kako si lahko v družini posojate avto? nikol mi ne bo jasno

Moji sicer niso imeli tako navitih mašin, so bili pa avtomobili vedno novi oz. stari do 3 leta in bi lahko naredila precej škode:) Potem je najboljše, da kupite še en švoh avto, ki ga bo lahko tudi tamali vozil in se naučil odgovornosti.

New Report

Close