Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Oblikovanje obrvi

Default avatar

lenka2014

Zanime me ali si oblikujete obrvi same ali greste raje h kozmetičarki? Nimam urejenih obrvi in razmišljam, da bi si jih dala urediti, na spletu je vse polno predlogov, prikazov kako se to počne...je že katera tak napotek na sebi preizkusila? S čim si najraje pomagate, pinceto, britvico ali nitkami? Si jih tudi barvate same?

Hvala za odgovore.
Default avatar

dd

Imam zelo goste in vse kozmetičarke me prepričujejo, da je to super. Kar sama naredim je to, da populim tiste vmes, da se skup ne držijo. Ostalo mi pa zdaj soseda, ki hodi na kozmetično in ima res oko in talent. Meni je to svetovna muka, če dela še tako lepo, mi tečejo solze. Sama si pa sploh ne morem.
Default avatar

oprosti lenka

Že nekaj časa te berem in poleg tega, da se nikjer ne delaš in stokaš, da te nihče ne mara...(pozabimo ostalo), si očitno še lena. Ker da se pa pri 24 urah frej ne moreš poštimat in si urediti vsaj obrvi, lase, nohte, noge ...in kot praviš je tega na netu na tone, zastonj in s podrobnimi navodili, potem mi je jasno, zakaj se te izogibajo. še strižeš se lahko sama, kaj šele, da primeš pinceto ali britvico in narediš lep lok nad očmi.

Če pa bi zaradi obrvi šla do kozmetičarke, potem pa nekaj ne štima pri tvojih prvotnih zapisih, da si brez zaposlitve.
Default avatar

japica

Ne počni tega sama. jaz obiščem frizeraj v SPARU Vič. Oblikovanje obrvi je pet evrov, barvanja pa tudi pet evrov.
Default avatar

lenka2014

oprosti lenka je napisal/a:
Že nekaj časa te berem in poleg tega, da se nikjer ne delaš in stokaš, da te nihče ne mara...(pozabimo ostalo), si očitno še lena. Ker da se pa pri 24 urah frej ne moreš poštimat in si urediti vsaj obrvi, lase, nohte, noge ...in kot praviš je tega na netu na tone, zastonj in s podrobnimi navodili, potem mi je jasno, zakaj se te izogibajo. še strižeš se lahko sama, kaj šele, da primeš pinceto ali britvico in narediš lep lok nad očmi.

Če pa bi zaradi obrvi šla do kozmetičarke, potem pa nekaj ne štima pri tvojih prvotnih zapisih, da si brez zaposlitve.
Zanimajo me vaše izkušnje: se da to oblikovati sam ali je bolje stopiti do nekoga, ki se s tem poklicno ukvarja? Berem, da na našem koncu stane oblikovanje 15€, čez na Hrvaškem pa še manj. Iščem primerno opcijo ali to naj naredim sama ali naj raje porabim 15€?

Danes sem res lena, ob nedeljah najraje po kosilu lenarim. Nohti, lasje, dlake so ok, le obrvi nekako niso. DA in še vedno brez zaposlitve. Sem nekaj brskala o predlogih kako izboljšati videz in je več portalov, kjer omenjajo obrvi kot najpomembnejše, da pride obraz bolj do izraza.

Hvala lepa za kritike.
Default avatar

oprosti lenka

Sama imam solidno plačo, pa oblikujem sama. 15 € za obrvi, ki jih je treba tedensko dodelati, je občutno preveč denarja. zariši linijo, ki je najbolj všeč, pinceto v roke in počasi populit. prvič, drugič boli, nato se koža navadi.
15€ je že ena mini položnica, zato mi je nesmiselno, da ženske za to mečejo denar. poleg tega nimaš kaj zgrešiti. če ti linija ne bo všeč, boš naslednjič naredila drugače. Treba je le paziti, da se prvič ne populi preveč. Da ne boš predolgo čakala da zrastejo, če si ne boš ok.

zmotilo me je le, kot že neštetokrat prebrano, ko se ravno tisti z najmanj denarja, odločijo za nepotrebne stroške. nauči se negovati sama, prihranila boš denar, pa še čas boš koristno porabila.
Default avatar

lenka2014

Sama imam solidno plačo, pa oblikujem sama. 15 € za obrvi, ki jih je treba tedensko dodelati, je občutno preveč denarja. zariši linijo, ki je najbolj všeč, pinceto v roke in počasi populit. prvič, drugič boli, nato se koža navadi.
15€ je že ena mini položnica, zato mi je nesmiselno, da ženske za to mečejo denar. poleg tega nimaš kaj zgrešiti. če ti linija ne bo všeč, boš naslednjič naredila drugače. Treba je le paziti, da se prvič ne populi preveč. Da ne boš predolgo čakala da zrastejo, če si ne boš ok.

zmotilo me je le, kot že neštetokrat prebrano, ko se ravno tisti z najmanj denarja, odločijo za nepotrebne stroške. nauči se negovati sama, prihranila boš denar, pa še čas boš koristno porabila.
To temo sem odprla ravno zato, ker še tega nisem počela in ne vem, če bi znala. Hvala za vlivanje poguma, tega mi res grozljivo primanjkuje...povsod. Glede stroškov, bolj racionalne porabe denarja se povsem strinjam in res 100x premislim kam ga dam in kam ne. Marsičesa je "kriv" moj večni strah sprememb, tudi ta tema je njegov plod. Obrvi se morajo tedensko dodelati, nisem opazila da tako hitro rastejo. Pri meni zgledajo ves čas iste, neurejene, košate :)
Default avatar

za prvič

Za prvič raje reskiraj tistih 15 eur, ker ni tako enostavno spravit košate neurejene obrvi v urejeno simetrično obliko. Potem pa samo redno vzdržuješ stanje
Default avatar

hjgk

lenka2014 je napisal/a:
Zanime me ali si oblikujete obrvi same ali greste raje h kozmetičarki? Nimam urejenih obrvi in razmišljam, da bi si jih dala urediti, na spletu je vse polno predlogov, prikazov kako se to počne...je že katera tak napotek na sebi preizkusila? S čim si najraje pomagate, pinceto, britvico ali nitkami? Si jih tudi barvate same?

Hvala za odgovore.
Za začetek greš prvič pač h kozmetičarki potem pa sama urejaš.
Default avatar

oprosti lenka

sploh ni tako težko, samo na začetku zna zaboleti. počesi jih navzdol (lahko osliniš prst in jih tako popraviš), vzameš zobotrebec in odmakneš odvečne, populi, namaži z after shave (to ima oče sigurno) in se loti druge obrvi. sredino populi na koncu, pa ne preveč, sicer zgleda, da ti pol obrvi manjka. nato jih počesi navzgor in vse, ki so daljše od povprečja, postrizi. da bodo vse enako dolge. namaži s kremo in to je to. malo bo koža rdeča, ker je ranjena, a to mine. tedensko pregleduj in puli samo tiste dlake, ki so moteče, tako te bo manj bolelo, pa še urejene bodo. važna je dobra osnovna oblika, potem samo vzdržuješ.

če ti manjka poguma, pač en dan oblikuješ samo sredino nad nosom. drug dan pa še zadnji del stanjšaš.
Default avatar

lenka2014

sploh ni tako težko, samo na začetku zna zaboleti. počesi jih navzdol (lahko osliniš prst in jih tako popraviš), vzameš zobotrebec in odmakneš odvečne, populi, namaži z after shave (to ima oče sigurno) in se loti druge obrvi. sredino populi na koncu, pa ne preveč, sicer zgleda, da ti pol obrvi manjka. nato jih počesi navzgor in vse, ki so daljše od povprečja, postrizi. da bodo vse enako dolge. namaži s kremo in to je to. malo bo koža rdeča, ker je ranjena, a to mine. tedensko pregleduj in puli samo tiste dlake, ki so moteče, tako te bo manj bolelo, pa še urejene bodo. važna je dobra osnovna oblika, potem samo vzdržuješ.

če ti manjka poguma, pač en dan oblikuješ samo sredino nad nosom. drug dan pa še zadnji del stanjšaš.
Lepo se zahvaljujem za navodila, upam da bom nekako zmogla. Imam bolj takšne svetle, katere se v vsej svoji košati veličini pokažejo šele kadar sem na svetlobi/na soncu, v temnem zgleda kot da jih nimam oziroma se mora človek precej potruditi, da bo prepoznal kje vse so. Koliko trenutno pred ogledalom poskušam določiti pravo linijo, sem vse bolj in bolj mnenja,da bi si jih morala obarvati, da bi bil konkreten učinek.
Bom videla kako bo, če ga polomim se vsaj ne bo preveč videlo :)

Še enkrat hvala!
Default avatar

1nasvet

Če kožo sproti močiš z gobico, ne boli nič. Vešča frizerka populi za 5e. Moram pa reči, da lepše naredi kot jaz. Razlika je opazna.
Default avatar

oprosti lenka

Sicer še vedno lahko reskiraš nekaj eurov, greš nekam, kjer to vešče delajo (čisto vsaka vajenka ne naredi dobro). obrvi dajo obrazu nek dodaten izraz. vsekakor ga polepšajo. če se ti zdi, da si "brezizrazna", bi morda vseeno šla na barvanje in oblikovanje. potem pa doma vzdržuješ.
pa ne boj se sprememb. vedno si misli, da slabše pač ne more biti, lahko je le boljše :)
Default avatar

ledled

led si daj na obrv, pol nič ne b oli
drugač pa za dva odtenka temnejše pobarvaj obrvi, če si blond
če si temna pa za dva odtenka svetlejš...

Lahko se pa mal poigraš, vzem črno barvico al pa rjavo, če maš
pa si jih mal pobarvaj
Default avatar

hitro rastejo

Jaz si jih pulim vsak dan, saj vsak dan kaj prikuka ven, tu pa vidim, da jih puščate po en teden, kar je zame absolutno preveč.
Default avatar

fsdfs

hitro rastejo je napisal/a:
Jaz si jih pulim vsak dan, saj vsak dan kaj prikuka ven, tu pa vidim, da jih puščate po en teden, kar je zame absolutno preveč.
ker jih očitno ne puliš ampak potrgaš draga moja

Lahko greš tudi na japonsko oblikovanje obrvi
Default avatar

Gordy

Jz si jih sama urejam, sproti gledam kako dobiva obliko. Lahko pa si jih zarišeš z belim svinčnikom in puliš po orisu.
Default avatar

m1na

Jaz sem si obrvi nekajkrat poizkušala oblikovati sama vendar mi ni šlo najbolje od rok, saj imam precej goste. Zdaj delam tako, da grem enkrat ali dvakrat mesečno v salon http://www.beli-lotos.si/barvanje-in-oblikovanje-obrvi/, vmes pa sama malce vzdržujem linijo. Kozmetičarke obvladajo svoje delo in so super prijazne, priporočam.