Najdi forum

lp gospod doctor

Pišem v imenu soseda , starost 73 let,,,pred cca 3 meseci je padel skupaj za cca 5 s je bil praktično nezavesten, oči so se mu obrnile , nato smo mu dali malo snega na vrat in je prisel k sebi, nato smo ga nahitro peljali na urgenco, pritisk je imel 220/100/90

Naredili so mu EKG ki je poakazal preobremenjeno srce in nereden utrip, preskakovanje
Sedaj čaka še UZ srca, dobil je naslednje tablete, drugih tablet ne jemle in do 73 leta ni bil nikoli pri zdravniku, vedno je bil zdrav

– AMLOPIN 5mg
– PARADAXA 110mg

Pritisk mu redno merim in visokega nima več, vsako jutro jamra da se mu malo vrti
Danes je imel pritisk 135/40 ali 35 do 50, srcni 70
Sam sklepam da ima nizkega oziroma prenizkega in se mu zato vrti

Jemle pa omenjene tablete in sicer amlopin 2 na dan eno zjutraj eno zvečer, in za redčenje prav tako eno zjutraj eno zvecer. Naj omenim še da ko mu merim protisk ima zelo neredno bitje, enkrat hitro nato počasi in spet hitro. Bil je pri internistu ki mu je predpisal te tablete, zanima me zakaj mu ne prdpisejo concor ki je moji stari mami zelo uredil ritem bitja srca

hvala vam za pomoč

Izgleda, da vaš sosed ima hipertenzijo (visok krvni tlak) in povsem neredno bitje srca (fibrilacijo preddvorov). Obstaja možnost, da mu krvni tlak močno niha in, da zaradi tega težko uspe pravilno razporejati jemanje zdravil oziroma višino odmerkov. Poizkusite mu malo pomagati. Pri vseh bolnikih, pri katerih ugotovimo fibrilacijo preddvorov, jo vselej poizkusimo prekiniti z zdravili. Včasih smo zelo uspešni, včasih pa ne. Če bolniku ne povzroča preveč težav, poskus ureditve srčnega ritma opustimo, predpišemp sodobna anntiagregacijska zdravila in nadaljujemo z zdravljenjem osnovne bolezni (visok krvni tlak, popuščanje srca, itd.). Zdravilo Concor ni v seznamu antiaritmikov. Uspeh pri vaši sorodnici je bil zelo verjetno posledica učinka na visok krvni tlak ali na popuščanje srca.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

LP

Sosed je bil na UZ srca, napisal vam bom samo odstopanja

AZ bikuspidna ( ? ) močno degenerativnao spremenjena , prisotna je pomembna , zmerna do huda stenoza in blaga insifluenca

MZ morfoloska normalna , minimalna insifluenca

TZ je normalna , pljucni tlak 39mm

Na koncu izvida piše čimprej podnunjo kardilogu

Do 73 leta nikoli nobenih tezav,,,nikoli pri zdravniku

nova
Uredništvo priporoča

Pri bolnici so ugotovili hudo zoženo in starostno spremenjeno zaklopko glavne arterije (aorte). V takih primerih bolnikom najbolj in najhitreje pomagamo z operacijo zaklopke. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Gospod doktor,,,ali je operacija Edina moznost,,,ker sosed je za svoja leta krepak in niti malo ne izgleda da bi bil kaj bolan, do pred kratkim nikoli ni obiskal zdravnika

Je ta operacija zahtevna, odprejo prsni kos ali kako drugace operirajo zaklopko,,jo popravijo ali menjajo pri tej diagnozi, kako je z obiskom kardiologa, sklepam da ga bo osebna zdravnica poslal h kardiologu,,,kao je če bo dobil redno napotnico in bo čakal na pregled pol leta, naj gre v tem primeru samoplačniško,,,se mudi pri tej diaognozi

Zdravnica ki je delal UZ je rekla hitro h kardiologu

Če je zdravnica rekla “hitro h kardiologu” in je to napisala na napotnici, bo bolnik pregledan brez daljše čakalne dobe. Če pa je napisala “nujno” bo bolnik sprejet verjetno takoj. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav
Prosila bi Vas za mnenje glede mojih tezav, kjer tudi ostali kardiologi tavajo v temi.
Moje tezave so se zacele decembra z nekaksno virozo,kjer je bila prisotna ves cas slabost. Po 3 tednih slabosti in slabega pocutja in izgube telesne teze sem odsla na pregled k zdravniku. Zdravnik me je poslal naprej pod sumom vnetje zolcnika. V bolnici so mi vzeli kri,uz trebuha,urin,ekg. Vse je bilo bp razen povisan bilirubin,vnetje mehurja in 130u/min. Zaradi pulza sem ostala na opazovanju. Ker se je pulz naslednjih par dni povisal na 145u/min so mi opravili uz srca,kjer so ugotovili samo prolaps mitralne zaklopke z regurgitacijo,ki naj bi bilo nic posebnega. Dobila sem Bloxan,ki so ga potem zamenjali za Procorolan. Imela sem tudi holter,kjer so ugotovili PSVT (tudi do 190u/min) in sinusno tahikardijo,ki je bila ves cas prisotna 130u/min. Zamenjali so mi zdravila za Concor 2,5mg. Kmalu sem dobila spet napad kljub zdravilom 150u/min. Aplicirali so mi Adenozin,kjer je pulz padel na 120u/min. V ljubljani so mi naredili RFA,kjer so ablirali tipicno AVNRT in opazili neustrezno sinusno tahikardijo. Dobila sem ponovno Procorolan. Opravila pregled v endokrinoloski ambulanti,kjer je vse bp. Cez mesec dni sem kolabirala,ves cas mi je bilo slabo. Ugotovili so atrijsko tahikardijo. Uvedli so mi concor 5mg. Cez 3 tedne sem imela ponovno ablacijo,kjer so opazili 4 neobstojne atrijske tahikardije,ki pa se niso odlocili ablirati. Se naprej sem jemala Concor. Slab teden po ablaciji se mi je pojavila bradikardija. Ukinili so mi concor. Ker se je bradikardija ponovno pojavila 30u/min sem dobila atropin in pulz se je pocasi dvigal. Uvedli so mi Propranolol zaradi atrijske tahikardije,ki se je vedno pojavila po bradikardiji. Bradikardija se mi je pojavila se 5x. Zdravniki so jo predpisovali iatrogeni bradikardiji povzroceni z zdravili,ki pa niso bili cisto sigurni saj bi lahko slo za bolezen sinusnega vozla. Umenjali so mi srcni spodbujevalnik,ki pa sem ga odklonila. Zdaj se mi ponovno pojavlja sinusna tahikardija s frekvenco 170u/min. Adenozin ne pomaga. Dobila sem procorolan,ki pa je spet stranski ucinek bradikardija. Cez mesec dni imam ponovno ablacijo,kjer bodo poskusili ablirati v sinusnem vozlu.
ali je mozna se kaksna druga resitev? Narocena sem tudi k nevrologu zaradi opredelitve disfunkcije avtonomnega zivcevja. Opravila sem tudi test nagibne mize,ki je pozitiven na vazovagalno refleksno sinkopo. Cikloergometrija je bp razen da mi utrip prepocasi pada. Zadnje case pa opazam da npr. imam pulz 130 in ce nekdo odpira sumeco vrecko, trka ali odpira vrata …. se mi pulz takoj dvigne vsaj za 20utripov. Obcutek mam kot da so zivci v glavi prevec obcutljvi in se precej hitro nenadzorovano odzovejo. Nevem ali je to mozno? Prosim Vas za kakrsnokoli mnenje. Stara sem 21 let.

V dopisu ste navedli kaj vse so zdravniki izvedeli pri vas, da bi vas pozdravili. Ker ste odklonili vsaditev spodbujevalnika se trudijo, da bi ugotovili s katerim zdravilom bi vam najbolj pomagali. Žal ni tukajšnja služba v tem primeru, iz tehničnih vzrokov, v situaciji, da bi sproti ukrepala.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

lep pozdrav, stara sem 26 let in imam že 3 dni težave s srcem ali predelom okoli njega in sicer čez dan me pika,ne skos, ampak na vsake toliko časa,ni vezano na napor…zvečer pa me boli , če ležim na strani srca ali trebuhu…kot bi mi nekaj pritiskalo na srce…sploh se ne morem ulečt na stran srca tako boli. ko pa se uležem na hrbet ali drug bok, pa ne boli.Torej boli na pritisk. Naj povem da mi je menstruacija zamujala 6 dni, prej sem imela vedno redno. In jemljem antidepresive proti anksioznosti, ki jo imam, zato sem še toliko bolj panična in je potem še huje.

za odgovore se vam najlepše zahvaljujem

lp

tjashy

New Report

Close