Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako naj sinu razložim, da ima moško ime?

Kako naj sinu razložim, da ima moško ime?

Moj sin Miha me je danes vprašal, ali je njegovo ime res moško in ali sem v to prepričana. V razredu je edini fantek z imenom, ki se konča na a, poleg tega pa še pravi, da je njegovi sošolki ime zelo podobno – Mia (torej brez h) in ima občutek, kot da je tudi Miha žensko ime, tako kot Mia (le z dodatkom h med i in a). Kako naj razložim sinu, da ima moško ime in ne neko popačenko ženskega imena Mia (kot mi trdi sin)?

ne da se, žal … spraševal te bo še dolgo, celo življenje … ti pa boš točila solze 🙁

Dej pel ga k psihiatru ima lepo slovensko moško ime .Nevem kak tolk kompliciraš okjoli imena
mulcu povej ,da ima ime deca in to je to .

Povej mu, da ime izvira iz imena Mihael in da je v bistvu Miha okrajšava za Mihael. Mia pa je izpeljanka iz imena Mija, ki je izpeljanka iz imena Marija… Izvora sta čisto različna, samo izpeljanki Mia in Miha sta si podobni.

Cisto enostavno, povej mu, da je ime Miha razlicica imena Mihael, ravno tako kot npr.Beno za Benjamin-a.

Kak lahko padete na tako bedno provokacijo…

to še provokacija ni, to so blodnje nekega reveža… vsi, ki resno odgovarjate vsakič, ko ta “ime frik” pride na plano, nimate ravno najboljše percepcije

kaj leš sedaj … poba bo pač gey ☺
enako je z Jaši

povej mu da je mojemu moškemu tudi ime Miha in da je pravi ded. Malo za hec. Drugače pa povej mu da je žensko ime Mihaela moško pa Mihael. Reči mu da če torej hoče je lahko Mihaela, lahko pa ostane pri Miha pa si bo takoj premislil.

Povej mu, da ima ime Miha v primerjavi z imenom Mia ravno tisto nekaj več, kar imajo samo fantki in nikakor punčke.

Le kako si lahko dala svojemu otroku ime miha ?
Mar bi bil esad,sead ali kaj podobnega bi se bolj zlil z okolico

Moj mož je imel ime, ki se konča na A. Dokler smo bili omejeni na Slovenijo je še šlo. Zatem je začel delati posle s tujino in so vsi mislili da je ženska. Pisali so mu Dear Mrs, …., v Avstriji ali Nemčiji pa je bil Frau. Odločil se je spremeniti ime. Sprva je bilo za nas domače zelo čudno, vendar smo se navadili, glede poslov, da je sedaj vse BP.

je pa res cudno. Tisti, ki so tvojega moza naslavljali z Mrs., imajo sami kar nekaj moskih imen, ki se koncajo na a. Mica (izg. Majka), Dakota, Ezra, Ira, Isaia, Joshua, Elia, Dana, Shia, Sasha, Luca, Bubba in se vec takih, ki se koncajo na h, a se izgovorijo, kot da se koncajo na a.

Ja prav res povsod po svetu vedo, da se v Sloveniji večina ženskih imen konča na A. Ne ga biksat no. Še pri nas je zmeda okrog tega in je marsikatera Saša ali Vanja naslovljena kot moški in obratno, marsikateri možakar Saša ali Vanja kot ženska.

V Skandinaviji je pa veliko ženskih imen na e, in Tine je pri njih punca. Ženska oblika imena Maja je pri njih Maj.

evo, kaj pa gledate Evrovizijo, potem pa so otroci čisto zmedeni.

ali imaš še ti kakšen drug problem v življenju kot je ime Miha? Ker ti gre res lepo, samo tak post objaviš vsak teden, pa je vse ok.

New Report

Close