Najdi forum

Najboljši način za hujšanje

Lep pozdrav!
Sem fant in imam 16 let. Zadnje čase me kar skrbi moja teža. Velik sem 167cm in imam trenutno 70-71kg kar se mi zdi preveč, vsaj glede na to, da sem pred tam nekje 6-7 mesci imel okoli 65kg. Torej, sedaj imam 70-71kg in bi rad malo shujšal, ker se vsaj meni to zdi malo preveč. Zato me zanima, kako je najboljše hujšati in najhitreje. Seveda, me tudi zanima koliko kg je normalno za mene(167cm)

Hvala v naprej in lp!

Jaz sem v 3 mesecih shujšala 8kg, s tem, da se nisem odrekala nobeni hrani, jedla sem le malo manjše količine in zvečer nisem jedla. Sem pa veliko športala – plavanje, rolanje, kolo, trebušnjaki, počepi… Zberi si neko stvar, šport, ki te veseli in to počni vsaj 5x na teden in kg bodo šli dol 🙂 Določeni hrani se je brezveze odrekat, ker, ko začneš jest tisto hrano nazaj, dobiš vse kg nazaj gor 🙂

Hvala. Kako pa to misliš, ”zberi si neko stvar, špot, ki te veseli in to počni vsaj 5x na teden”? Najraje igram nogomet, ampak nisem v nobenem klubu, ampak samo doma brcam žogo. Imamo pa sobno kolo.. a je to dovolj? Koliko časa naj kolesarim?

nova
Uredništvo priporoča

Pomembno je, da imaš kardio oz. aerobno vadbo, kamor sodi šport, kot je recimo tek, kolesarjenje, plavanje itd; in vaje za mišice, kot so trebušnjaki, počepi, skleci in uteži. 🙂

Tudi sama sem gonla sobno kolo, vsak dan po 45 minut, vendar sem zraven delala še druge vaje za moč. Veliko hodim v naravo. Vendar samo z sobnim kolesom ne pričakuj prevelikih rezultatov, ker jih (vsaj pri meni) ni bilo. Problem je tudi, da se ga hitro naveličaš. Seveda pa, če ga goniš tudi ni napačno, kaka kilca bo že šla dol 🙂

Brcanje žoge kaj veliko ne bo pripomoglo, razen, če igraš na igrišču in v kakšni ekipi – (ne mislim v klubu ampak recimo s prijatelji). Ker če igraš v ekipi potem tečeš in s tem telo dela.. Te morda veseli tek? Še bolje od teka je, če greš s hitro hojo na kakšen bližnji hrib. Z eno uro hoje v hrib pokuriš ogromno kalorij in še za srce je to super vadba.

Lahko recimo kombiniraš – 3x na teden tečeš ali hodiš v hrib, 2x na teden sobno kolo, 2x na teden nogomet s prijatelji itd… razporedi si tako, da ti bo všeč in da se ne boš naveličal. Zraven ne pozabi narediti tudi vaje za moč – trebušnjaki, počepi, skleci, uteži…. Pa malo daj edino sladkarije na stran. Verjemi, da bo šlo! 🙂

New Report

Close