Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa kaj je s folkom, da zgradi ogromno bajturino, vrta pa nič

Pa kaj je s folkom, da zgradi ogromno bajturino, vrta pa nič

Bajturina sega čisto do ograje, ni niti centrimetra vrta ali trave okrog. Mogoče mal betona.
Kaj se takemu folku dogaja v glavi?
Smisel bajte je, da imaš mal vrta in mal svoje trave in zelenja okrog.

Ravno to tudi mene zanima.

Res je. Koliko tega vidim. Kupijo parcelo z minimalno kvadraturo, po kateri še lahko dobijo gradbeno dovoljenje, zgradijo bajturino z vogali skoraj do mejnikov, Streha se skoraj dotika strehe od soseda, potem pa vsi penasti od ljubosumja in požrešnosti do tuje zemlje gledajo, kako bi soseda tožili za nekaj centimetrov dvorišča. Če okoli hiše ni orenk kvadrature travnika, da se lahko sončiš, roštilj postaviš in trideset ljudi povabiš na piknik, brez da se gužvajo, je slabše kot bi živel v bloku.

nova
Uredništvo priporoča

In kaj tebe briga, kaj drugi delajo na svoji parceli?

In kaj tebe briga, kaj jaz pišem?

če imaš parcelo/travo okoli hiše moraš kupiti še 100 napravic, kemikalij za urejanje vrta/trate … pa potem vsakih 14 dni urejati okolico … le zakaj???
Itak delaš 12-14 ur/dan … zakaj bi pa prosti čas posvečal plevelu???

smisel bajte je, da imaš za manj €/m2 več prostora kot v bloku … in nimaš zgoraj/spodaj/levo/desno zateženih sosedov in smradu po kuhanem kislem zelju, …. vpitja, coklanja nad glavo …

zdi, da je tudi cilj, da ima veliko bajto, da se vidi razkošje….Jaz živim v bloku in mi kvadratura dvosobnega stanovanja in predvsem plačevanje, zadostujeta..Otroka sta odšla, nič mi ne manjka,…Moja sodelavka je vseskozi opozarjala, da ima v ulici največjo bajto, .tako, mimogrede je pripomnila..in me iskrivo pogledala…Potem je pripomnila, da ima za svoje tri otroke preskrbljeno, da ima vsak doma stanovanje…ja, danes so trije otroci poročeni, vsak na svojemu koncu, sama živi v tisti ogromni bajti…
ker nobeden noči biti doma…

Joj, kako grozno ste zavistni.
Prav smešno mi je, kako trpite, ker imajo drugi hiše, velike hiše, pravzaprav vile, vi pa se tiščite v mišjih luknjah po blokih.

Seveda imajo velike hiše, ampak denarja pa ne, da bi si zakurili. Sedijo v puloverjih in zoknah, zakurijo pa samo ko je zelo mraz. Vrta pa nimajo zato, ker niso imeli dovolj denarja za pošteno veliko parcelo. Potem imajo pa šiptarskega soseda en meter zraven, ki jim žre živce. Se mi prav smilijo.

ena fajn logika nekoga, ki ima tako urejeno….pa ni problem ne denar ne nič…

je rekel, da enostavno nima časa urejati okolice, da pa ima rad v hiši ves luksuz, ki si ga zamisli…

Jaz imam precej veliko hišo,ki je oreng na sredini parcele.nalašč sem jo tako postavil,da je vse fraj okrog.noro jo je delat čisto do meje.to je na bolj hojladri

A bejž no! Če denar ne bi bil problem, potem tudi ne bi bilo problem plačati nekomu par evrov, da ti pokosi travo in poreže grmovje.

Sicer pa, za tolažbo blokovcem, tudi v hiši te sosedje kadar koli osrečijo z blagodejnimi vonjavami roštilja ali skurjenega odpada, pa s svojim izborom muzike in svojim urnikom košnje.

Ljudje so leni in ne da nimajo časa. radi imajo velike hiše da not ležijo, delali pa ne bi da bi si kaj pridelali. če bi toliko časa kot ga preživijo v trgovinah da nakupijo vso zelenjavo in sadje, elektroniko in druge bedarije, namenili svojemu vrtu bi jim marsikaj zraslo in trava bi bila pokošena. Žal ljudje še niso pogruntali da delo na vrtu sprošča in pomirja in deluje antistresno, domača zelenjava in sadje pa je nekaj najboljšega kar lahko anrediš za sebe. enim blokovcem se niti na balkonu ne da enga paradajza posadit ker kao nimajo časa, potem ne vem kje najdem čas jaz poleg službe, velikega vrta in hiše.Ko pa je čas žetve pa znajo vsi iz svojih lukenj prilezt in se slinit okol naše solate. Malo morgen, kar si si pridelal pa pojej.

A bejž no! Če denar ne bi bil problem, potem tudi ne bi bilo problem plačati nekomu par evrov, da ti pokosi travo in poreže grmovje.
.[/quote]

ne razumem, zakaj se toliko ukvarjate s stilom življenja drugih ljudi?
kaj to tebe moti, kaj njemu paše? mogoče pa noče enega vrtnarja gledat na svoji parceli medtem ko se namaka v svojem notranjem bazenu?

sprejmite že, da smo si različni, da imamo različne potrebe. pa se ne boste rabili vtikovati v prav nikogar več 🙂

Ne razumem, zakaj se počutiš ogroženo. :-)))

Spodaj v eni temi ena sprašuje o krompirju. Nekaj nas je odgovorilo, pa verjetno nikogar prav zelo ne zanima, kakšen krompir bodo jedli pri avtorici. Tukaj je pa tema o velikih nišah z nič okoli in se pač komentira to.

In seveda smo različni, še hvala bogu, da je tako. Eni so radi zunaj, če le vreme dopušča, drugim pa je še pogled skozi okno odveč. In zato se tudi ni treba izgovarjati na pomanjkanje časa in kaj vem kaj. Moj komentar se je nanašal samo in izključno na ta izgovor, ki se mi pač zdi kar nekaj. Ker, mimogrede, tudi če nimaš vrtnarja, porabiš manj časa za pokosit 300 m zelenice kot za spucat 300 m bajte.

se ne…imam 4000 kv.m. zemlje okrog bajte…in si v bistvu želim, da bi jih mela tak malo, kot opisujete :)))

ni mi pa všeč, da se vsak, ki ima 5 minut časa vtakne v soseda…ki mu btw. nič noče….;)

Pač nimajo denarja, da bi imeli več zemlje.

New Report

Close