Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne zdrzim vec

ne zdrzim vec

Dolgo se zdravim za depresijo. Nekaj časa je bilo bolje vzponi-padci a čas je naredil svoje. Pogrnila sem na vseh izpit in prišla do spoznanja. Nisem dobra hči, nisem dobra sestra, nisem dobra žena. nisem dobra mama, nisem dober delavac… nisem dobra za nič več in nikomur več. Življenje meni najbližjih ugotavljam, da bi bilo dosti lepše brez mene. Tudi sama sebi nisem več vseč. Nimam energije nadaljevati več ta meni naporen boj, utrujena sem. Sama sem v svojem svetu, poskusila sem vse, govorila a zaman. Sedaj mi samo ostane, da misli kako in kaj bom naredila. Dv poslovilna pisma sem napisala. TUdi vas spremljam že dolgo. Uživajte in ostanite dobri ljudje. Pomagajte tistim ki trpijo v tišini in svojem svetu. Tudo moj nasmeh je lažen. Zame ni več upanja a morda za koga še je. Ozrite se vem, da nisem edina a sem naslednja.

Bodi dobra sama sabi. Pojdi v posteljo, prespi ali vsaj premiži večer in noč. Zjutraj vstani in se loti vsakodnevnih opravkov. Zmenjeno?

Zaradi otrok. Pojdi k zdravniku in mu isto povej. In bori se. Zase in otroke.

lahko poveš kaj več o sebi?

Bila sem na podobnem. Dolga zgodba in še daljša pot!
Instant nasvet: pojdi v trgovino, kupi paket plenic, vode in otroške hrane, zapelji se do prvega centra, kjer zbirajo pomoč in tam nekaj ur pakiraj pakete, razvrščaj robo, boš videla, kako ti bo naenkrat bolje in kako boš naenkrat koristna!

to so samo neke tvoje predpostavke.Seveda si pomembna ljudem okoli sebe le ti se tako počutiš ni človeka,ki bi ne bil komu v veselje.Ne doma sedet in premišljevat kakšna si ne smeš se prepustiti takim mislim ne daj jim prosto pot zamoti se s čim.Ne ,a jemlješ zdravila za depresijo če ti povzročajo veliko negativnih misli jih zamenjaj.

Poglej mojo temo na Življenje, ah to življenje.
Jaz o koncu ne razmišljam in tudi vem, da nisem ne najslabša ženska, ne partnerka ne mama na svetu, pa tudi, če nisem za nobeno rabo.

Poglej si Boštjanov odgovor. Mene se je dotaknil.

tkole ti bom rekel…za vsakim dežjem posije sonce…. neglede na to ali je to rahle dež, pršenje al pa toča… pride boljšio čas

Pa še nekaj..kako veš da si slaba mama? meni je ta odgovor nekako v konteksu, ker sem povsod slaba sem tud slaba mamai, čeprav to ni nujno, morda sem celo fajn mama

KOt so ti že zgoraj svetovali, tem na to tematiko je en kup. Poišči si jih , daj jih prebrat ker ti znajo pomagat. Ravno tako pridi gor, povej kaj ne štima, pa ti bomo pomagali

ne se kar vdat. Srečno

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

vsak dan bljižje koncu. Vedno pogosteje pomišljam, da ne morem več. Poiskušam gledati pozitivno, a kaj ko ne gre. Ko o sebi misliš le najslabše, je problem. Problem je, ko si žalosten v dno duše…ponavadi se ta energija čuti in ljudstvo se obrača stran in uživa v tuji nesreči.

Žal mi je, da se tako počutiš. Vendar jaz vem, da si ti super oseba in verjemi, da nas imaš polno okoli sebe, ki ti želimo najboljše in bomo s tabo v vseh situacijah. http://med.over.net/forum5/read.php?27,9631012

Te popolnoma razumem, saj sem na istem.
Izgubila službo zaradi stečaja, pri 50+ ni niti najmanjšega upanja, da dobim novo, še ta mesec dobim nadomestilo, potem sem čisto brez dohodkov, partner me je zapustil, otroci so šli in jih nočem obremenjevat. Sem popolni luzer, v vseh pogledih: ko potegnem črto nimam kaj pokazat, ko se skušam zazret v prihodnost je nimam…in se sprašujem zakaj sploh še zjutraj vstajat 🙂
Ja, depresija je sranje, pri kateremu ne pomaga šoping…

Čas,ki ga imamo na tem svetu, je pravzaprav pičlo odmerjen in prav je, da ne zaključuješ predčasno. Tvoja naloga tukaj še ni dokončana.
Tudi meni se je pred kratkim vse spet podrlo: komaj sem se pobrala iz brezposelnosti,osvojila potrebna znanja na novem delu in finančno lažje zadihala – evo, kot strela z jasnega spet brez. In zakaj? Zaradi dveh p.r.asic, ki jima nisem bila všeč in sta me tako dolgo tožili pri nadrejeni (mi je sama povedala), da so me načevljali. Sem jaz tudi mislila, da ne morem več, spet in spet skozi te kalvarije iskanja dela. Pa očitno moram. Zakaj jaz? nimam pojma. Ampak ko sem se primerjala s tistimi siromaki, ki bežijo v orehovih lupinah na Lampeduso, ali pa poplavljencem na Balkanu, pa moram reči, da nimam prav nobene pravice javkati, kako mi je težko. Kaj pa naj potem oni rečejo?


Ne vdaj se. Prosim te. Dala sem to skozi. Tudi ti boš. Objem.

Glej, vem da želiš dobro in misliš pozitivno.
A meni je najhujša ravno ta primerjava…”s tistimi siromaki, ki bežijo v orehovih lupinah na Lampeduso, ali pa poplavljencem na Balkanu”…ker se zavedam, da je tem ljudem hudo, ker se zavedam, da bi morala biti srečna, ker sem zdrava, ker bi morala…a NE ZMOREM…to je sranje depresije. Občutek imam, kot da stojim na robu arene in se opazujem kako se vrtim v krogih in ne najdem izhoda…teoretično vse vem, a NE ZMOREM tega preboja.To je sranje depresije.

Nocoj bom molila zate. Že sedaj pa te prosim, da jutri obiščeš zdravnika in če ne gre drugače prosi za zdravljenje v psihiatrični bolnici. Bo bolje, boš videla. Korajžno!

Glej, vem da želiš dobro in misliš pozitivno.
A meni je najhujša ravno ta primerjava…”s tistimi siromaki, ki bežijo v orehovih lupinah na Lampeduso, ali pa poplavljencem na Balkanu”…ker se zavedam, da je tem ljudem hudo, ker se zavedam, da bi morala biti srečna, ker sem zdrava, ker bi morala…a NE ZMOREM…to je sranje depresije. Občutek imam, kot da stojim na robu arene in se opazujem kako se vrtim v krogih in ne najdem izhoda…teoretično vse vem, a NE ZMOREM tega preboja.To je sranje depresije.[/quote]

Whitecow je pustila link na mojo temo … mogoče ti bo pomagal Boštjanov odgovor. Meni pomaga, da laže razumem, kaj se mi dogaja.

Ko preberem razmišljanje drugih, ki so prav tako v depresiji, je kot bi se gledala v ogledalu. Vem, kakšni so občutki, pa ne morem čisto nič napisat, kaj šele naredit, da bi vam bilo v pomoč. Da bi bilo meni v pomoč. To je kot moreče sanje, ko gledaš, da se nekaj groznega dogaja, in ne reagiraš, ker ne moreš. Samo po sanjah se zbudiš in si rečeš, še dobro, da so bile samo sanje, tukaj pa se te moreče sanje nadaljujejo, roke so težke kot svinec, noge se nočejo odlepiti od tal.
Enkrat sem to že dala skozi in se pobrala. Tako da vem, da se je mogoče iztrgati iz te letargičnosti. Samo pišuka, stalno bo treba biti na pozor, da se ne bi ponovilo, da preprečimo, preden gre predaleč. Depresija kot način življenja?

Upam, da imate nekoga, ki mu lahko vse to poveste.

<3

[img]https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1.0-9/s403x403/1622651_599247846836270_664963128_n.jpg[/img]

New Report

Close