Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa kaj težijo s temi cucki v poplavah, naj rešujejo ljudi

Pa kaj težijo s temi cucki v poplavah, naj rešujejo ljudi

Enim so bolj pomembni cucki kod ljudje kakšni so to ljudje kateri težijo naj se rešujejo cucki ne pa ljudje?

Če ti kdo kaj pomeni, boš poskušal oboje rešiti. Zato še nihče pač ni bolan.

Ti pa namesto, da težiš z besedami, pojdi reševat, pomagati, kakor ti znaš in komur tebi ustreza.

Pazi da v naslednjem življenju TI ne boš ta cucek. Oni so največje žrtve človeške malomarnosti in človeških napak niso dolžni plačati z življenjem.

to ni fotka s poplavnih območij.
treba je reševat vse žive in pika.

Osebno sem tudi in še bom dala za živali. In priznam, da jih imam raje kot ljudi. Večina ljudi (nasploh, ne poplave.. pa tudi tu bi če bi bili pikolovski lahko iskali človeški faktor, kar poglej kaj delamo in kako se obnašamo nasploh do okolja) si je za nastali položaj vsaj delno sama kriva. Živali so v to vržene.

Predno pa začneš pljuvati po nas, da nič ne damo za južne sosede. Imam soseda, bosanca. Ni ravno revež, vsaj po voznem parku sodeč. In ga je soseda spraševala če njegovi so ok (ker ima dol še sorodnike itd) in če bodo šli kaj dol, če kaj rabijo. Ne, on ne bo šel dol. Ko je njemu žled podrl pol hoste tudi nihče od njegovih ni prišel ene vejice premaknit.

Mi smo v službi, srednje vlelik kolektiv (ca. 80 ljudi) pobirali po 10 eur in to bo šlo društvu, ki se ukvarja s trenutno nastalo situacijo in bo šlo naprej. V obliki denarja ali dobrin. Ker verjetno tudi njim ni v interesu da jih zasujemo s starimi cunjami. So potrebne ampak od njih ni bil še nihče sit. Ni veliko, je samo drobtinica pa vendar, če bi vsak primaknil samo drobtinico…

Kaj se ti sekiraš kdo koga rešuje?? Si dolih in pomagaš mogoče?? Ali pri nas na suhem, po možnosti v službi tapkaš tule gor svoje umotvore?? Aja, si tipična mona, ki zna le z gobcom pomagat pa še to po tem, ko je vsega konec, ko pove kako bi to ona POPOLNO in najboljše naredila! Pa ne skrbi, ti si tako gnila, da te nihče ne bi šel reševat, če ne bi to MOGEL po službeni dolžnosti!

žival te nikoli ne zaje..človek pa te bo ob prvi priliki. ampak vseeno, reševati je potrebno vse

Kako smo si različni, meni se pa zdijo bolane ravno take izjave, kot je tvoja. Poslala sem tako hrano za ljudi kot hrano za živali, ne vem zakaj bi bilo kakšno življenje manj vredno. Žalosti me dejstvo, da toliko ljudi mirno pogleda stran, ko pride do problematike živali in take ljudi tudi sama mirno preziram. Po drugi strani pa sem vesela, da mnogo ljudi in društev na živali ni pozabila in zbirajo hrano tudi zanje.

Ne gre za to, da so živali bolj pomembne, gre za to, da so prav tako pomembne kot ljudje.
Sploh zato, ker sedaj večina rešuje človeška življenja (kar je seveda prav), na živali pa se je pozabilo.
Jaz sem tudi darovala za živali, za ljudi so že drugi dovolj prispevali.

Pa kako ne bi rešil živalce? Prestrašenega kuža ali mokro mačko! Kako bi šel lahko mimo? Če je na čolnu prostor za ljudi in potovalko, bo tudi za žival!

Se pa bojim za rešene pujse. Ker bodo najbrž kmalu končali na ražnju,,,,,,:(

Se mi pa smilijo tudi ljudje, otroci in ‘bakice’, še v dimijah…. To je res tako preprost, dobrosrčen narod.
Oni nimajo nič z vojno – edino trpljenje.

Mora pa biti dol res kaos. Eno samo blato, ko bo odtekla voda. Vse uničeno, avtomobili, trgovine, vse….
Mrtve živali, PO OGRAJAH KAČE, nevarnost min, vsa polja uničena…..

VSE dobro jim želim! Tatove pa brez pardona v arest. Čez nekaj dni pa kuglo na ketni okoli gležnjev in garat na najbolj prizadeta območja!

kdor nima rad živali,tudi ljudi nima in pika

Vsako žival je treba rešit, ker trupla, ki plavajo (človeška ali živalska) povzročajo širjenje nalezljivih bolezni. Če se lahko tako tolažiš.

zival=clovek oba imata duso, srce in vsak si zeli zivljenja
Clovek lahko govori in pove kaj ga muci zival pa ne
avtorica nisi clovesko bitje si dno od dna fuj
na tvojem mestu bi se vrgel v Ljubljanico

A misliš da je človek neka nadvrsta in si kot taka samo ona zasluži reševanje? Živo bitje je živo bitje. In VSAKO živo bitje si zasluži sočutje, reševanje ter vso pomoč, če se znajde v težavah. In ja bom odnesla na zbirna mesta hrano za mačke, pse, kokoške, pujske,… Ker si jo zaslužijo. Tebi pa želim, da se nikoli ne znajdeš v situaciji v kateri bi potreboval pomoč, ker veš kar daješ to dobivaš. In glede na tvoj komentar bi ti ostal praznih rok.
P.S. Samo še to. Niso cucki temveč psi.

Očitno nimaš živali, da ne veš, kako težko je bilo ljudem v poplavljenih hišah pustiti
njihove pse, mačke in druge ljubljenčke. Da o vsej živini, ki je utonila, sploh ne govorimo. Ob tem da je
to grozno, je to huda gospodarska škoda za te, ki so se z živino preživljali, da o tem kakšno
onesnaženje so povzročila vsa ta trupla ne govorimo. Vsa ta popljavljena področja niso samo umazana od blata, tu je vse pomešano, kanalizacija, trupla poginulih živali (tudi podgan, miši in vsega, kar ni uspelo pobegniti), pitna voda je onesnažena, to je žal tempirana bomba za hude bolezni :(((

Ljudje, ki so bili rešeni, ob tem prosijo prostovoljce, naj gredo nazaj po njihove pse in mačke.
Podjetja in posamezniki tako darujejo povodce in transporterje, drugi prostovoljci koordinirajo iskanje teh živali, tretji jih prevažajo na varno in nameščajo, dokler jih ne bodo spet lahko predali lastnikom.

Ti ljudje so izgubili vse, kako si predstavljaš, da se počutijo, ker so morali svojega psa ob reševanju pustiti na poplavljenem območju, da se utopi ali umre od lakote, če ne bo eden izmed redkih, ki jih bodo uspeli rešiti? 🙁

Ce je nekdo zelo navezan na svojo žival in jo zgubi v nesreči, ali poplavi, je zanj skoraj enako, kot če bi sam umrl in ne vidi več smisla v življenju. Ostane le še razvalina človeka.

In taki se potem čudite, da vas nobena ne mara, razen kakšna s SPB.

Res je. Upajmo, da se je marsikatera žival rešila. In da bomo slišali /videli tudi srečne zgodbe. Da bo po nekaj dneh ‘scufanček’ prišel okoli vogala……

Se stisnit k živalci, v domu, ki bo spet DOM – to je sreča, upanje in smisel! Mi pa pomagajmo!

To pove veliko več, kot ta stavek, o osebi, ki je to napisala. Pa takih je mnogo preveč, na žalost. Škoda energije in besed.

kaj bi rajši rešila…….živalco, ki si ne more pomagati ali človeškega pedofila

Najboljši prijatelj ti je žival.

New Report

Close