Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek peče in srbi

peče in srbi

Zadnjih 3/4 mesece imam problem s tem da me kožica nad vagino zelo srbi (zgleda kot da bi bila suha), ko začnem praskat postane rdeče in peče v določenih primerih, včasih pa jo spraskam do krvi. Kaj lahko naredim ne da bi ob tem obiskala ginekologa oz. zdravnika?! Zdi pa se mi tudi kot da bi bili napačni vložki (uporabljam always) saj v času menstruacije vse skupaj še bolj srbi peče itd. Moram zamenjati vložke??!

Kje je kožica nad vagino?

Hmm, jst sem razumel, da ima bivši poslanec Peče opravka s Srbi.

mogoče bi pomagal Canesten -je brez recepta..okrog 5 evrov.

Ha ha ha ha :))))))))))))), res ja! :)))))

Jaz te razumem, ker imam podobne težave. Ne bom opisovala, mislim pa, da se razumeva.

Canesten meni ni pomagal. Trenutno se redno mažem (vsaj 2 x na dan) s kremo Bepanthen Plus.

Seveda skrbim za higieno. Uporabljam intimna mila, večkrat pa se umijem samo z vodo. Brisačke imej oprane brez mehčalca. Enako vzdržuj spodnje hlače, po možnosti bombažne, oz. naravnih materialov.
Ponoči bodi naga.
Pazi tudi na toaletni papir. Naj ne bo odišavljen, obarvan ipd. Nežno se obriši (popivnaj), ne se na grobo drgnit. In seveda zamenjaj vložke – čeprav bodo dražji, samo da so ‘naravni’!

Kadar imaš možnost, bodi v ohlapnih, zračnih oblačilih. Več ti ne znam svetovat. Jaz sem poskusila ‘svašta’, tudi v lekarnah preizkušene “sexy vlažilne kreme” pa je isti šmorn.
Čim se en dan ne namažem, me srbi za znoret. Do krvi JAA bi se spraskala.

Upam, da sem ti malo pomagala. Upam, da bo katera vedela kaj več, ker verjamem, da nisva edini.
Je pa hudo, ……ker se ne moreš vedno popraskat :))) Gledaš ljudi v oči, mislijo, da sodeluješ v debati, v resnici pa si ves osredotočen na srbenje:(((!! LP

Mogoče gre za glivično vnetje. Umivaj se samo z vodo, nosi belo bombažno perilo, prekuhano. Vodi lahko dodaš malo kisa. V lekarni lahko kupiš kremo Canesten, brez recepta lahko kupiš tudi vložke Canesten. Na tvojem mestu bi šla raje h zdravniku. Mogoče gre tudi za kakšno alergijo.
Ne uporabljaj tamponov, ne dnevnih vložkov, niti intimnih robčkov ne ali kakšnega mila, ker vse to kožo še dodatno izsuši ali razdraži. Pij veliko tekočine, vode, ker je morda tudi z urinom karj narobe. Vse dobro!

Ne gre za glivično vnetje! Nič v zvezi z nožnico. Z njo je vse OK!

Imamo (ene) suho kožo. Suho kožico na malih sramnih ustnicah, pa še malo na velikih. In to srbi!

Zato noben Canesten ne pomaga! Noben jogurt ipd. Pač olajša težavo za dve uri, potem pa spet srbi.
Koža srbi! Koža v mednožju! Predvsem pa okoli ščegija!
(vem, da se bere smešno, da bo vsak pomislil ‘uf potem pa seksaj’ in podobne nebuloze!)

Meni tudi ginekologinja ni pomagala! Niti farmacevtke tega problema ne poznajo! Samo debelo gledajo.

Seveda pa pazim na higieno, in vse, kar sem napisala pod ‘RAZUMEM TE’ !

New Report

Close