Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Socializem, kapitalizem…

Socializem, kapitalizem…

a loh gdo prosm našteje vsaj tri:
socialistične
komunistične
kapitalistične (?)

države danes?

Hvala

Slovenija
Ukrajina
Rusija

Čeprav v prvih dveh se prebujamo, ker vidimo kakšno zlo so socialisti.

Slovenija
Rusija
Makedonija

nova
Uredništvo priporoča

Socialističnih držav ni, kapitalističnih nikoli ni bilo, so samo take in drugačne diktature kapitala.

socialistične http://blog.peerform.com/top-ten-most-socialist-countries-in-the-world/
komunistične http://geography.about.com/od/lists/tp/communistcountries.htm
kapitalistične http://www.ask.com/question/list-of-capitalist-countries

Popravljam:

Socialističnih držav ni, komunističnih nikoli ni bilo, so samo take in drugačne diktature kapitala.

socialistične – teh ni več – edina je bila SFRJ – mogoče Argentina ??
komunistične – Kitajska, Laos, Vietnam, Kuba
kapitalistične (?) -> vse ostale imajo nekaj na temo kapitalističnih proizvodnih odnosov (monarhije, republike, arabske države, ki so definirane na veri ..)

1.SLOVENIJA
2.SLOVENIJA
3.SLOVENIJA

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.


države z visoko stopnjo sociale!!! niso socialistične!!

več tukaj http://sl.wikipedia.org/wiki/Socializem#Glej_tudi


države z visoko stopnjo sociale!!! niso socialistične!!

več tukaj http://sl.wikipedia.org/wiki/Socializem#Glej_tudi%5B/quote%5D

Ja, napačen link http://www.ask.com/question/list-of-countries-under-socialism


države z visoko stopnjo sociale!!! niso socialistične!!

več tukaj http://sl.wikipedia.org/wiki/Socializem#Glej_tudi%5B/quote%5D

Ja, napačen link http://www.ask.com/question/list-of-countries-under-socialism%5B/quote%5D

po tej logiki so ZDA zelo socialistične, saj imajo (sicer zanikrno) javno zdravstvo, šolstvo, veliko ozemlja je v državni lasti … pa še Obama nekaj naklada, da bi dal več davkov v javno zdravstvo ☺

Jap, gredo proti socializmu pa če ti je to všeč ali ne :))))
Še dva “obama” predsednika, pa bodo ZDA tudi uradno socialistične ….

sej ne veš a bi se joku al smejal..
važn da so baje to drgač ful dobr ldje..sam da jih mi ne zastopmo..

http://novice.najdi.si/predogled/novica/9c671470eebf44777d3c240dd102609f/Svet-24/Svet/Smrtna-kazen-za-žensko-ki-je-zanosila-s-kristjanom

Demokracíja (demos – ljudstvo) in (kratein – vladati) – »vladavina ljudstva«) je oblika vladavine, v kateri oblast, oziroma pravica vladati, izvira iz ljudstva. To lahko svojo pravico izvršuje neposredno; vendar so danes bolj uveljavljeni modeli predstavniške demokracije, v katerih ljudstvo izbere svoje politične predstavnike, ki jim podeli mandat vladanja za določeno časovno obdobje. Tako vzpostavljena oblast se znotraj demokratičnih oblik vladavine običajno deli na tri veje: zakonodajno, izvršilno in sodno.

Diktatura, tudi diktatorstvo, je politična ureditev, v kateri ima vladajoči razred, največkrat pa posameznik, neomejeno oblast. Avtokratski vodja tovrstne države oz. vlade je diktator. Nekateri znanstveni pristopi opredeljujejo diktatorstvo kot obliko vladavine, ki ima moč, da vlada brez odobritve ljudstva (podobno kot avtoritarizem), medtem ko totalitarizem opisuje državo, ki ureja skoraj vsak vidik družbenega in privatnega vedenja državljanov. Z drugimi besedami, diktatorstvo se nanaša na izvor vladajoče moči (od kod prihaja), tolitarizem pa se nanaša na področje vladanja. V tem smislu je diktatorstvo (vlada brez odobritve s strani državljanov) kontrast demokraciji (vlada prihaja iz ljudskih vrst), totalitarizem (vlada nadzoruje vsako perspektivo človeškega življenja) pa je nasprotje pluralizma (vlada dovoljuje različne stile življenja in mnenj).

Monarhija (samovlada) je oblika vladavine, kjer pripada najvišja oblast vladarju, (na primer kralju). Ta oblast pripada monarhu v celoti (absolutna monarhija) ali si jo deli s parlamentom (ustavna monarhija).

Komunízem (lat. communis = splošni, skupni, od vsakogar) je družbeno-ekonomski sistem, ki naj bi na podlagi razvoja proizvajalnih sil zamenjal kapitalistično ureditev.

Kapitalizem je družbeno gospodarska ureditev, ki temelji na privatni lastnini in trgu. Začetek kapitalizma je bil na koncu srednjega veka, ko so rokodelci začeli izpodrivati fevdalce. Razcvet kapitalizma se je začel z industrializacijo.

Liberalizem (iz latinske besede liberalis, “svoboda”) je prepričanje v pomen svobode in enakopravnosti[2]. Liberalci zagovarjajo široko paleto mnenj, glede na njihovo razumevanje teh načel, vendar večinoma liberalci podpirajo take temeljne ideje, kot so ustava, liberalna demokracija, svobodne in pravične volitve, človekove pravice, kapitalizem, prosta trgovina in svoboda veroizpovedi.

Birokratizem (iz francoščine bureau – prevleka uradniškega stola, urad, uradno osebje, in grško χρατεω, hrateo – vladati) je sistem v upravi, v katerem dominira formalizem in slepo sledenje predpisom brez občutka za njihov smisel in ne glede na resnične potrebe v konkretni situaciji. Značilen je za izkoriščevalske družbene sisteme in zaradi svoje nehumane težnje podreja ljudske zahteve državnemu in upravnemu aparatu.

Po moji oceni imamo v Sloveniji diktaturo in birokratizem in jo peljejo nazaj v totalitarizem. Vladajoča elita oblasti, državnih birokratov in medijev.

V ta premislek me navajajo odgovori ki jih dobivamo od državnih predstavnikov in mnogih institucij….. razmislite, vedno se konča odgovor z bomo predebatirali, videli, napisali nov zakon. Stalno nov zakon. In stalno bomo, bomo, bomo, država pa je kljub rekordnemu zadolževanju vse bolj na psu. Kam gre ves ta denar….. So volilci PS res tako množično glasovali na volitvah, da se zadolžujemo brezglavo??????

To da gremo na volitve je pesek v oči, in izvolimo neke predstavnike, ki jih naberejo en mesec pred volitvami ter prodajajo kot suho zlato, to samo še potrjuje.

Lep primer je PS in Virantova lista na prejšnjih volitvah. In sedaj še vnuk Edvarda Kardelja (Šoltes), in sin bivše LDS Cerar – Miro Cerar.

Koga vse najdemo na teh listah? Pravijo nove face, pol pa ugotoviš eno kopico bivših LDS, in ostalih strank.

Če za primer, da ne bom oškodoval novih, vzamemo Virantovo listo. Sestavil jo je iz ‘svojih’ državno zaposlenih birokratov in nekaj ekonomsko gospodarskih strokovnjakov. Večina strokovnjakov ga je kaj kmalu zapustila, birokrati pa so ostali. O njem in njegovem značaju (Virantovem) je odlično pisal slovenski ustavni sodnik na Evropskem sodišču Boštjan M. Zupančič za človekove pravice v svoji zadnji knjigi.

Kaj je to za ena politična drža, če v parih letih zamenjaš prepričanje (število političnih strank)?
To je nenačelna politična drža!

Takih imamo v parlamentu kar nekaj.

Ja, pa recimo Janša je bil v mladih letih zagrizen komunist, vodil je mladince po poteh Avnoja v Jajce, in ko so ga vrgli iz partije, je pisal usmiljene prošnje, naj ga vzamejo nazaj.

Ja za Janšo sem slišal da je hodil kot MLADINEC v Jajce. Obstajajo tudi arhivski zapisi poročanja iz te poti.

Nisem pa še našel njegove KOMUNISTIČNE knjižice kje objavljeno, niti prošnej da je želel nazaj med mladince.

To je bilo napisano že tolikokrat, da bi res rad videl vsaj eno od prošenj.

Nam lahko ob tem pomagaš ali gre še za eno DDT laž, kot je bila narejena tista s CIA zgodbo?

Pa tudi o avstralski kliniki je vse potihnilo, zato pa si je socialist luxšič, ljubitelj javnega, priskrbel privatno ‘makedonsko’ kliniko.

Javno za javno, privatno za privatno, to smo mi, deklarirani slovenski socialisti. :)))))

in poglej levičarje vsake pol leta menjajo stolčke in enkrat so tukaj enkrat tam pa spet nekje drugje pa to ista imena…. janša ga je enkrat menjal stolček……..pa še to ti gre v nos…A svojih pa ne vidiš….ne kje pa moji pa tanajboljši :-)))))))))))))

@prst raje v sebe utakni

– raje si ga ti vtakni sebi, potem pa še enkrat preberi kaj sem napisal v prvem odgovoru in nanizal -kracije. In ne ponavljaj za menoj v predelani obliki mojih napisanih stavkov:
Kaj je to za ena politična drža, če v parih letih zamenjaš prepričanje (število političnih strank)?
To je nenačelna politična drža!

Pa zmeni se z @stercus tauri al sem levičar ali desničar ali nekaj vmes……

zmedenca, sta oba. ;););)

Samo izvoli 🙂

http://www.mladina.si/49858/mladinamit-st-746/

In kaj pol mlad in neumen 🙂 zdaj je pa zrel in je popravil napako.

Upam, da na volitvah razturajo :-)))). SDS-sovci :-).

mal čuden dokument, ampak bodimo raziskovalci

1. kje je datum,

2. kje so reference, kdo je dal vprašalnik,

3. in to je želja, prošnja, da postane clan ZK, to ni to kar si trdil ti:
ko so ga vrgli iz partije, je pisal usmiljene prošnje, naj

Ti trdiš, da je bil član ZK (vrgli so ga iz partije). Ta list je le prošnja. Še vedno ne vemo, da je bil član ZK. Če trdiš da je bil član, potem obstaja en kup listin kjer Janša prosi, za sprejem nazaj. Obstaja tudi ZK knjižica? Obstaja seznam plačil ZK članstvu?

Zelo dobro in s pridevniki si opisal, da je pisal USMILJENE prošnje, v množini.

Te me zanimajo, kakšne so usmiljene prošnje.

Vi janšisti itak zaupate samo tistim dokumentom, ki jih sami ponaredite.

Najbrž boste v naslednjih desetih letih res začeli verjeti, da vaš ljubljeni vodja sploh nikoli ni bil v partiji, ampak se je že od prvega svetega obhajila naprej boril proti brezbožnemu komunizmu, ampak na žalost nikoli ne boste mogli izbrisati na primer tegale (Janševa prošnja za službo z življenjepisom):

http://www.mladina.si/49713/mladinait-st-744/

Prenehaj že vpiti “vi janšisti”, ker deluješ kot klasični levičar, ki mora v vsakem intervjuju še Janšo omenit.

Zanima me zgodovina naših politikov in pri Janši je kar nekaj lukenj, ki jih zaenkrat dobro krpaš. Si dobil občutek, da jaz kaj želim izbrisati, ali uničiti kak arhiv.

Če ne veš je uničevanje arhivov v razvitem svetu razumljeno kot kulturni genocid.

Zanimivo se mi zdi tudi spremno besedilo tvojega linka:”….bil imenovan za predsednika komisije za SLO in DS v okviru tedanje mladinske organizacije (ZSMS). S kritično oceno razmer v takratni JLA, ki so bile označene za kontrarevolucionarne, se je pričela disidentska pot Janeza Janše. Sledil je strog nadzor Službe državne varnosti nad njim in njegovimi prijatelji, politične sankcije ter omejevanje in preprečevanje njegovega javnega dela. Politično omejevanje Janeza Janše je segalo v vse aspekte njegovega življenja, med drugim je izgubil vsako možnost zaposlitve v kaki državni instituciji ali podjetju in bil med letoma 1985 in 1986 zavrnjen na več kot 250 javnih razpisih za zaposlitev, čeprav je izpolnjeval vse pogoje.”

Ampak, še vedno nisva prišla do članstva v zvezi komunistov. Resda, omenja v življenjepisu ZK funkcije iz česar bi se dalo sklepati, da je od leta 1983 do 1985 luknja v življenjepisu.

Piše:…11.okt1982 je bil izvoljen v ZSMS…. leta 1985 pa se mu pričnejo težave….

Hvala za podatke, če je še kak pa kar….

Ali mogoče veš, kaj se je potem dogajalo.

Čudno potem deluje pričanje propagandista na zagrebškem sodišču leta 1994/95. Poglej 7.del stran 219 se na polovici prične zanimivo branje.

Pricanje

New Report

Close