Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko mesečno porabite za hrano

Koliko mesečno porabite za hrano

Koliko daste za hrano/mesec? Kot družina?

okoli 200 eur (2 odrasla in 1 otrok- 2 leti).

Nimam pojma koliko točno za hrano, ampak za dva odrasla in enega predšolskega otroka ki je ponoči še v plenicah porabim za hrano, kozmetiko, higienske pripomočke in čistila (vmes tudi kako traparijo kupim) okoli 200-300€ na mesec, odvisno od meseca in zaloge doma.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/
nova
Uredništvo priporoča

1 odrasli, 2 otroka: 120 € mesečno.

30€ na teden, se striktno držim budgeta.

lp,D

Hm, a sem šteješ še cene kosil v šoli? Če ne, zapravim do 100€, večino za sezonsko sadje in zelenjavo, dokler še nimamo svoje. Nas je 5, dva odrasla, dva OŠ in en 3 letnik. A to ni realno, ker imamo svoja žita, od junija svojo zelenjavo in kasneje jagode, maline, ribez….

Meso jemo dvakrat tedensko, enako ribe, kruh sami pečemo, mleko, jajca in kdaj kakšno kuro za juho dobim pri kmetu, sama pa njegovim otrokom pomagam pri učenju. Ne kupujemo pa nobenih sladkarij, sokov, alkohola itak ne pijemo, kuham dnevno enostavne jedi…

med 300 in 400

aja:
2 odrasla
1najstnik
1prvošolček

400- 4+mali pes

Nikoli še nisem seštevala.
Kupujem v akcijah (kar lahko počaka kupim na zalogo), velikokrat vzamem tudi kaj znižanega (sploh jogurte, ki jih sproti pojemo), meso večinoma kupujemo lokalno in gre v zamrzovalnik, nekaj zelenjave in sadja tudi kupimo lokalno, nekaj pridelamo na vrtu, tudi moko kupujem v mlinu v 5 ali 10 kg vrečah. Tako da se znesek vsak mesec spreminja in bi težko povedala za povprečje.

No živcalce se seveda tud štejejo, in mi s tem budgetom nahranimo še enega mačka, velikega psa in eno požrešno želvico.

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

Točno ne vem, ker nakupe hrane opravlja mož. Cca. 35 € na teden on + 10€ jaz. Torej približno od 200-250 € mesečno. Včasih tudi manj. Meso se npr. kupuje 1 krat mesečno pri mesarju. Jajca imamo iz bližnje kmetije in so precej ceneje, sedaj bo vse več domače zelenjave in sadja. Kruh občasno pečem tudi sama in je moka iz bližnje kmetije, kjer je tudi poceni.
Smo pa zaenkrat še 3 članska družina – 2 odrasla in en vrtčevski otrok. Kosilo se vsak dan kuha doma.

2 odrasla, 2 otroka – približno 200EUR, se mi zdi, da preveč

Ko berem kako malo porabite za hrano, mi ni jasno kako vam to rata.

Midva sva dva odrasla. In porabim za naju dva cca 400 do 500 EUR. Imava dva psa. Za malega porabim za hrano 30 EUR na mesec, za velikega pa cca 100-130 EUR.

2 odrasla + najstnik….največ 150€ na mesec, več ni na razpolago.

2 odrasla + 2 otroka, za nakupe v živilskih trgovinah ca. 400-600 EUR mesečno. To ni samo hrana ampak vse, kar se pač da kupit npr. v Mercatorju, Hoferju… Od tega je verjetno hrane 3/4 ??

Žal preveč: med 500 in 600 evrov (hrana, kozmetika, plenice). Smo pa 4-članska družina (2 majhna otroka), imamo še psa. Oblačila in vse ostalo je posebej.

Ob takih cenah ste tle gor sami čarovniki. Ni mi jasno kako 150 za cel mesec. Samo osnovna živila kruh, mleko, kje so še druge stvari. Razumem, da kakšen mesec mogoče res 150, če prejšnji mesec nakupiš zaloge. Celo leto pa ne. Plus tega kuhate vse sami, nič ne jesste drugje. Kuhate ultra zdravo za štiri plus hišni ljublenček. Koga farbate. Vsakič, ko pridem iz trgovine gledam račun. Meni se zdi blazno drago. Pa se ne preseravam.

Vse si striktno zapisujem do centa natančno – 2 odrasla in ena požrešna zajčica, za hrano je šlo v prejšnjem mesecu 156,48€ :)(je pa res, da je bilo precej nekih čokoladic in sladoledov, kar ta mesec striktno ukinjava, tako da upam, da bo kaj manj..

Sprašujem pa zato, ker sem naletela na genialen projekt ene Američanke…http://www.onehundreddollarsamonth.com/..

Vsi ste zelo varčni. Kako vam to uspe?

Nas je 5 in zapravimo med 400 in 500 eur. Sicer je res, da kupujemo ekološke stvari (žita, testenine, jogurte), sadje in zelenjavo tudi pri eko kmetu (ampak je cena ista kot v marketih). Ne jemo pa mesa, tako da na tem področju malo privarčujemo.

Sicer pa mi varčujemo pri kozmetiki in oblačilih, tega imamo res malo, kupujemo zelo zelo redko. Pri hrani pa ne – nobenih fast food akcij, salam, paštet, hrenovk in podobnega. A niti ne vem, a so te stvari drage ali poceni.

Malo je tudi verjetno odvisno – ali imate v službi toplo malico, ali je denar za malico v službi ločen od teh zneskov, ali si hrano nosite s sabo.
Mi zapravimo okrog 250 €, s tem da si partner nosi malico v službo od doma. Jaz sem brezposelna. Imamo pa domače mleko, jajca, krompir, sezonsko zelenjavo, sadje in pa recimo da kupim meso za 1krat na teden,ostalo je doma. Kuhamo pa 6krat na teden kosilo + večerje + zajtrki, malice.
Smo pa 3: 2 odrasla + predšolski otrok.

Glede na vaše zneske se mi zdi, da veliko zapravimo….

Na razpolago imamo 600 eur za hrano, oblačila, obleko, obutev, bencin, hrano za psa, mačko in še kaj. Ob koncu meseca nam vedno zmanjka. Kosil vsak dan ne kuhamo, ga jemljem drugod za 5 eur dnevno (jemo trije), ki jih ne plačam iz tega fonda. Smo trije.

Meni se pa ne zdi da zapravimo malo, prav preveč pa tudi ne… mogoče bi uspela prihranit še kakih 50€ če bi se res res ful potrudila. Je pa res da kupujem v Lidlu, Spinu in včasih tudi kaj v Šparu. Pes je večinoma kuhano hrano, za mačka pa moramo dietno kupovati in je kar draga.

Zyrafa – če kupujete res bolj zdravo in ekološko hrano je normalno da porabite 400-500€ na mesec za 5 oseb. Meni se zdi da je zelenjava in sadje dražja od mesa. Recimo če kupim kilo piščančjega mesa, lahko iz tega naredim dva ali tri konkretna kosila (seveda v mešanici z zelenjavo), ampak če bi se hotela za ta denar kupiti zelenjavo iz tega ne bi mogla (ali znala) skuhati 3x tako nasitnega kosila kot z mesom (pa še mož bi se kislo držal).

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

1000 EUR (hrana + čistila + kozmetika + hrana v šoli) za 5 oseb (2 odrasla + 3 najstniki)

Od 120 – 150 €, sva dva odrasla. Kupujeva res samo osnovne sestavine, nobene pripravljene hrane, razen izjemoma. Mesa ne kupujeva, dvakrat tedensko jeva ribe. V to ceno je zajeto tudi kakšno kosilo zunaj (recimo špar restavracija, kakšen burek na vsake pol leta, kakšna akcija na kuponko…)

New Report

Close