Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Evrovizija, Conchita, vrednote te družbe ..

Evrovizija, Conchita, vrednote te družbe ..

Zdi se mi naravnost zaskrbljujoče, da tako velik del Evropejcev na prvo mesto, na prestol, kot vzor in idol postavi nekega v žensko preoblečenega moškega, z umetno lasuljo, brado in povprečnim glasom. In sedaj vse zvezde tekmujejo, kdo ga bo bolj hvalil, oponašal, častil. Halo?? A je to normalno?
Kot pravi moj nick name, nič narobe, da imamo v družbi take in drugačne odklone, vedno so bili v človeški družbi … a da jih dajemo na čelo družbe, to pa ne! Da so idol naši mladini, ne! Da je povprečno možat moški počasi druga liga, vse spervertirano, zmiksano, mevžasto in poženščeno pa je sedaj super in fajn? A res želimo imeti tako družbo?

Ob koncu Evrovizije in razglasitvi zmagovalca sem bila resna in nekako prestrašena. Zgodovina kaže, da se je večina civilizacij pred svojim zatonom demonstrirala v nekih skrajnostih, spervertiranosti, ….. a je to sedaj usoda naše stare Evrope?

Najbolje, da te postavimo za PR na afriških obalah, verjamem da boš prepričal vse migrante, da plujejo v napačno smer.

Sem ženskega spola 🙂 Tvoj komentar je brezpredmeten, govoriš o migrantih iz težke ekonomske stiske, niso v iskanju boljše družbe kot take.

nova
Uredništvo priporoča

Sem že mislila, da sem edina s podobnim razmišljanjem …
Samo veš, škoda besed, ker ljudje niti tvojega zapisa več ne znajo brati z razumevanjem oziroma jim spranost možganov preprečuje razumeti zapisano.

Tudi jaz sem bila šokirana, a izgleda, da je tukaj zadaja glasoval homo lobij. Le kako bi se sicer večini ljudem, družin najbolj prikupil? Saj je že sam pogled nanj zoprn.
Razumela bi, če je pač želel spremeniti spol in postal ženska, toda da z brado ne veš ali je eno ali drugo, in to s ciljem, da bi pridobil točke istospolno usmerjenih. Ni res, da brada ni bila pomembna. Brez nje bi bil kot pevec nekje v sredini, ne bi pa zmagal. Če bi bil iskren, bi nastopil tak kot je in poskusil zmagati z vokalom, če pravite da je pomemben samo vokal in dober komad.
Saj zdaj samo običajen in “normalen” ni moderno bit, karkoli si, le da si drugačen, pa si in.
Tudi v šolah, redkokdo še nima posebnih potreb ali odločbe takšne ali drugačne.

V Evropi gre za propad vrednot. Tudi jaz sem bila žalostna. In vsi so tako veseli, da so simbolično zmagali zatirani in drugačni!?

Sem ženskega spola 🙂 Tvoj komentar je brezpredmeten, govoriš o migrantih iz težke ekonomske stiske, niso v iskanju boljše družbe kot take.[/quote]

pa menda ni nekaj denarcev več vrednih kot prave vrednote, ko se prešuštnice kamenja, reže klitorise, ugrablja učenke in kot device poroči? Vrednote imajo svojo ceno.

Evrovizija ni ves folk, ampak samo določen segment. In še ta bo danes v službi temu namenil par minut in stvar bo pozabljena. Nikar prehude panike.
Postavni gasilci bodo vedno v modi.

prov maš, … he, he.

hvala za tolažbo.
🙂

Kdaj, za božjo voljo, je pa še bil zmagovalec Evrovizije idol mladini? Ne ga biksat.

Jaz imam res visok prag tolerance, me zlepa ne zmoti .. ne kdo, ne kaj, ampak to, kar se je zgodilo v soboto se mi zdi res absurdno. Tudi Slovenija je Končitu dala 12 pik? zanimivo res ..

Ne tič, ne miš….

Če želi biti ženska, naj gre na operacijo in začne jesti hormone, potem bo tudi brada odpadla.

Vse samo za zmago. Kako otroku razložiti, ko vpraša zakaj ima ženska brado, najbolje tako, da je to moški, ki se je oblekel v maškaro samo zato, da bi zmagal.
To je tudi moje mišljenje.

Prihodnje leto bo zmagala ženska, ki se bo preoblekla v moškega, si zataknila za hlače umetne moške organe, imela nalakirane nohte in kričeče rdeče ustnice, sicer pa na daleč tipičen moški.

Morda???
Vendar nam ženskam ne seka tako kot moškim, ki delajo sramoto svojemu spolu.

Abba

Poglej kdo je bil v komisiji, pa ti bo jasn

Če vas je strah zaradi bradate ženske, ste kseno/homofobi.

Šele, ko so se otrsli “stigme” Evrovizije. Tja do SOS jih nihče ni resno jemal, pa še potem so imeli občasno težave.

Kot prvo, to ni ženska, ampak tip. Ki niti prave brade nima. Obstajajo bradate ženske, a tale to ni bila, veš.
Kot drugo, strah me je, da ga sedaj častimo, skačemo okoli njega in povzdigujemo. Pa nehaj takoj cvilit, da kdor ne hvali, je ksenofob blablabla, to je že prav pocen fora, res

Kot prvo, to ni ženska, ampak tip. Ki niti prave brade nima. Obstajajo bradate ženske, a tale to ni bila, veš.
Kot drugo, strah me je, da ga sedaj častimo, skačemo okoli njega in povzdigujemo. Pa nehaj takoj cvilit, da kdor ne hvali, je ksenofob blablabla, to je že prav pocen fora, res[/quote]

Ti vidiš samo brado in žensko obleko.

Ni v tem fora.

Ko boš dojela v čem je fora se boš 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjala, kar je ta človek naredil.

In nekateri se zgražajo, ker je bila Rusija izžvižgana. Čim večkrat kdo pa ima rad vojno in sovraštvo.
Izgleda, da samo Slovenci.

Kakšen strah, lepo te prosim … čeprav, morda tudi. Ne tega gaya, ampak favoriziranja, pedestaliziranja, ikoniziranja idr. homoseksualnosti an splošno, tega pač ja.

Ti, oprosti, pa ne razumeš absolutno ničesar zapisanega. Ozkogleda, sprana, ovčesledsko usmerjena, kot vsi, ki mu pojejo take slavospeve. Ker tako premišljenega nastpa in stylinga in .. že dolgo ne. Vse je bilo s pridobitniškim namenom, ker dobro ve, kaj je danes v trendu. Pač,ne razumeš, da ni zmagal, ker je bila pesem, pevec in nastop zmagovalna. Ne, zmagal je zato in zgolj zato ker je transvestit (in gay in karkoli še – mimogrede, gayi, transvestiti in vse kar spada zraven, me osebno nič ne moti, ker ljudi “sodim” po tem, kakšni so kot ljudje, ne pa po spolni usmerjensti), ker ve, da civilizacija drsi v propad moralnih, etičnih in vseh ostalih vrednot – zadeva se sistematično in načrtno vodo zadnja destletja preko medije in politike, in ker ve, da je človeštvo že dovolj preprano in lastnomnenjsko osiromašeno, da mu zmaga ne uide. In revčki ste nasedli in dokazali, da ste “strpni” …

Kot prvo, to ni ženska, ampak tip. Ki niti prave brade nima. Obstajajo bradate ženske, a tale to ni bila, veš.
Kot drugo, strah me je, da ga sedaj častimo, skačemo okoli njega in povzdigujemo. Pa nehaj takoj cvilit, da kdor ne hvali, je ksenofob blablabla, to je že prav pocen fora, res[/quote]

Ti vidiš samo brado in žensko obleko.

Ni v tem fora.

Ko boš dojela v čem je fora se boš 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjala, kar je ta človek naredil.

In nekateri se zgražajo, ker je bila Rusija izžvižgana. Čim večkrat kdo pa ima rad vojno in sovraštvo.
Izgleda, da samo Slovenci.[/quote]

Razsvetli me

Pa zakaj se vtikujete v to kako je oblečen?

Poglejmo s prave perspektive – ste ga videli kakšen je v neumetniški obliki? Tip je grd. Očitno so mu svetovali, da če hoče imet kariero mora nekaj naredit, ker grdih ljudi pač nihče ne posluša, niti gleda. In se je odločil za bradato žensko. Ni prvi, verjetno niti zadnji, ki si kruh služi s takimi maškarami. Saj si jih tudi igralci.

Zanimivo, da nikogar ne moti, da je pesem zanič! Besedilo mogoče ne govori o miru na svetu in lakoti v Afriki, je pa precej blizu. Zelo poceni nastop, pocukran, teatraličen. Komad je dejansko kot bi ga nekdo teleportiral iz 70tih.

Komad je zanič, ne oseba. Oseba je bila toliko pametna, da je videla, da na oder ne more postaviti dejanskega sebe, ker ga nihče ne bi poslušal/gledal.

Kakšno sporočilo pošilja zmagovalna pesem mladini?
Kako majhnemu otroku razložiti, kdo je pravzaprav “stricteta”?
Če že govorimo o strpnosti – kakšno strpnost so potem pokazali do mladih Rusinj, ki nista bili popolnoma nič krivi za nastalo politično situacijo? Tovrstna strpnost se mi zdi veliko bolj pomembna kot “kvazi” strpnost do drugačnih!
Zaton vrednot? Zelo verjetno!
Pravo strpnost se pokaže s svojim življenjem, z zgledom, s pomočjo ljudem, ki so v stiski.
Žalostno, da zmaga na Evroviziji nekdo, ki se gre maškare in hoče s svojim izgledom šokirati. Tekmovanje je vendar pevsko! Žal mi je mnogih dobrih izvajalcev, ki jih je bilo letos res veliko – upam, da se jim uspe prebiti in dokazati kljub temu! Bravo tudi za našo Tinkaro!

Res ne vem, kaj je vam, da iz muhe delate slona. Conchita je samo en lik, ki ga igra Tom (on si ne želi biti ženska), to je tako kot igralec, ki igra neko vlogo. Tudi Lordi so bili nareti gor v Zombije, pa ja ne mislite, da so oni zaradi tega osebnostno moteni, imajo shizofrenijo ali so celo resnični. Oni so sam pokazali, da moraš izstopati, če želiš, da se te opazi in ta ista fora je Conchita, ki pa hkrati s tem družbi nastavlja ogledalo.
Sploh pa če vam neka stvar tako na veliko ni všeč, zakaj si pol sploh jemljete čas za njo?

A če bi pa zmagal nekdo, ki je alkoholik, zasvojen s seksom, varanjem partnerjev ali drogami (in takih je žal v šovbiznisu cel kup) pa Evropa ne bi drsela v moralni zlom?

To je šovbiznis in ne tekmovanje za najbolj neomadeževano etično ikono Evrope, ki bo lahko služila kot svetel vzor odraščajoči mladini (mimogrede, kateri dosedanjih zmagovalcev pa bi to mesto sploh mogel zasesti?). Ljudje na odrih in v filmih večinoma igrajo neke vloge in Tom, ki stoji za likom Cochite, sam pove, da je ta lik ustvaril. Ker nisem vedela nič o njem, sem poslušala nekaj intervjujev z njim in me je prijetno presenetil.

Tisti, ki vidijo nastop Cochite kot prelomen, ga vidijo zaradi sporočila “dokler nikomur drugemu ne škodiš, si lahko kar želiš biti, ne glede na to kaj drugi mislijo o tem”. A ni to prav primerno sporočilo za sodobno Evropo?

Tudi ti ne razumeš. Conchita sploh ni pomemben in nihče si z njim ne beli las. Problematično je poencitranje “zmage drugačnih”, kot neke ultra vrednote.

New Report

Close