Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a se splača kasko?

a se splača kasko?

delam informativne izračune na strani zavarovalnice triglav in ugotavljam da je kasko tako zelo drag. skoraj še enkrat toliko pride zavarovanje, če dodatno vzamem samo kasko parkirišče. in razmišljam ali se splača?

Vse je odvisno od starosti vozila, od tega koliko in kje se z njim voziš, parkirišče je ponavadi kar zelo drago….

Naredi še izračun kake druge zavarovalnice in izračuni se kar razlikujejo med seboj.

Če želiš, ti lahko pripravim izračun za zav.Adriatic

Prijazen pozdrav

Na netu so vsaj po mojih izkusnjah izracuni konkretno visji, kot pa jih dobis v poslovalnicah ali pa pri agentih…

Sama imam zdaj sicer poln kasko, na prejsnjem starem sem imela parkirisce, zivali na cesti ter sipe+ogledala+luci.. v paketu parkrisce imas krito tudi,’ce pade sneg iz strehe.

Vsak si izračune sam dela. Jaz sem iz tega že za pol avta našparala. Pred desetimi leti sem prvič kupila toliko mlad avto, da so me prepričevali, da naj kasko vzamem. Med mojim osnovnim zavarovanjem in kaskom je bilo za skoraj 400 eur razlike. Od takrat dam namesto v kasko pač 400 na stran:)

Ne verjamem v zavarovanja.

Jaz sem kupila avto na leasing in se morala imeti kasko, pa hvala bogu, da sem ga imela. Kupila sem ga julija, januarja sem zletela iz ceste in razbila avto totalka. Če ne bi imela kaska, bi bilo sranje, tako sem dobila od zavarovalnice toliko denarja, da sem poplačala leasing in še 1000€ mi je ostalo. potem pa sem še iz zavarovanja šoferja, torej AOPlus dobila 2200e.

V nesreči sem bila sama udeležena in sama povzročiteljica….

Tako, da sem v primeru moje nesreče in dobrega zavarovanja, poplačala leasing in bila potem še 3000€ v dobrem, ampak brez avta, na žalost….

Moje mnenje je, da je fajn imeti dobro zavarovan avto, je pa zadeva res velikokrat dražja in se hvala bogu, malo krat zgodi to, kar se je meni…

Novega imam kasko, pri starem pa imam dodatno zavarovana stekla in luči, pa asistenco. Se mi je izplačalo, ker je samo ena luč preko 1000 eur.
Pa res je, moraš imeti agenta, ki ve, kako se stvari streže. Jaz sem ga zamenjala, agenta, ne zavarovalnice, in sem dobila za manj denarja več. So pač razne akcije, paketi in podobno, zato je pomembno, da agent pozna ponudbo v nulo, kaj se da, kaj ne.

Če se nič ne zgodi se ne splača, če pa se, pa je kasko kar fajn imeti. Leta ni bilo nič, lani pa trenutek nepozornosti, pa sem se zaletela v enga pred sabo. In, če ne bi imela kaska bi težko dala 2500 evrov kolikor je bilo škode. (deli so dragi) In v bistvu je poplačan za par let nazaj in naprej.

Ali se kasko splača, je odvisno od tega, koliko je avto star? Vsekakor pa predlagam, da se pozanimaš pri agentih ali v poslovalnicah posameznih zavarovalnic.

Jaz sem imela podoben problem, zato sem najprej naredila info. izračune na spletnih straneh (kjer se je dalo), potem pa sem šla še v poslovalnice in so bile razlike ogromne. Na koncu sem vseeno vzela pri Triglavu, zaradi akcije Komplet.

Šoferka sem skoraj 20 let. Lani sem prvič kupila nov avto in tudi prvič imela kasko. Na srečo, ker so mi avto po pol leta kradli. Čeprav jim ga ni uspelo odpeljati, sem imela kar nekaj škode. Raje ne pomislim kaj bi bilo, če bi mi ga odpeljali.

Točno tako. Nobeno zavarovanje se ne splača, dokler se nič ne zgodi.
Sem imela tudi podobno izkušnjo, zaradi malce nerodnosti skor 2.000 evrov škode… sem se zahvalila vsem bogovom za kasko 😉

Se pa zelo splača it osebno na par zavarovalnic, da ti naredijo izračune, znajo bit precejšnje razlike za povsem enako zavarovanje.

Moj sosed si je kupil nov avto, vzel kar precej kredita. parkiral ga je s preizkusnimi tablicami na parkirišču spodaj. Nameraval je na registracijo naslednje jutro. Zjitraj avta ni bilo več. Če bi se potrudil in šel isti dan in vzel še kasko, bi mirno spal, ker bi dobil nazaj vrednost avta in bi lahko kupil novega. Tako pa mu je ostal samo kredit in dolg nos.

Jaz imam od prvega avta dalje vedno kasko in imam ogromno enih popustov, tako da je zelo poceni, pa še na 10 obrokov vzamem (brez obresti) in še vem ne, da kaj plačujem.
Sem pa dobila nazaj veliko več, kot sem plačala za kasko. Enkrat so mi doma ponoči ukradli avto. Drugič so mi v garaži od Mercatorja vlomili, uničili ključavnico in odtrgali armaturo, ker niso mogli izpuliti – ukrasti radia. Na parkirščih si bile tudi poškodbe. Pa velik kos ledu mi je enkrat pozimi iz strehe padel na avto. Da ne rečem, da so mi včasih, dolgo nazaj, kradli zunanja ogledala mesečno. Precej drage so bile pa toče, kjer je bilo treba popraviti in prebarvati cel avto in je bilo hudo drago. Tako da meni se je izplačalo. Če bi vse to sama krila, si sploh ne predstavljam.
Pa še tako dobrega agenta sem imela, da sem ga vedno, ko se je kaj zgodilo z avtom, poklicala. Prišel je odpeljal avto in mi popravljenega pripeljal nazaj. Za vmesni čas sem imela pa zastonj nadomestni avto. Nobenih potov, izpolnjevanja obrazcev, sitnosti, nič.
Tako mi ne pride na misel, da bi bila brez kaska. Sem lani rekla, kaj če bi imela jaz samo parkirišče in krajo, saj drugega ne rabim. pa mi je rekla, da lahko, ampak da to pride veliko dražje, kot pa ves komplet vsega, kar imam sedaj. Torej imam poln kasko in mirno spim. Res pa, da nimam nikoli starih avtov. Pri 20 let starih se pa najbrž ne izplača.

New Report

Close