Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Velikost ploda v 36. tednu

Velikost ploda v 36. tednu

Malo sem zaskrbljena glede velikosti ploda v 35 4/7. Izmerjene mere so BPD 91 mm (37 t), AC 334 mm (37t 2/7), FL 65 mm (35t 6/7).
Ocenjena teža otročka je že 3,1 kg. Skrbi me, ker imam gestacijski diabetes, ki ga zadnje tedne že težko uravnavnam z dieto in se bojim, da se otrok pretirano redi zaradi preveč razpoložljivega sladkorja.
V parih tednih lahko otrok še veliko pridobi na teži, rojevanje bo pa znanstvena fantastika 🙁
Kakšne so vaše izkušnje pri večjih plodih, ste rodile kakšen teden prej ali ste rodile male velikane 🙂 ?

Moj prvi se je rodil točno na 36. teden in 0 dni – velik je bil 49 cm in težek 2900 g. Drugi se je rodil na rok, pa je imel pri 36. tednih podobne mere. Rodil se je potem velik 54 in težek 3900g. Nisem imela diabatesa, vem pa, da danes kar malo pretiravajo s tem – tudi mejo sladkorja so znižali…Ppoznam punco, ki so jo strašili, pa je potem v 39. tednu rodila fantka, težkega komaj 3100 g.

Hvala, sem se malo pomirila. Najbrž tudi meritve niso popolnoma točne in lahko prihaja do napak. Bo že nekako šlo 😉

nova
Uredništvo priporoča

Kakšne pa imaš vrednosti sladkorja, če lahko vprašam?

Trenutno imam hba1c 5,4% (mi je v zadnjem mesecu poskočil z 4,8%).

tole ultrazvočno merjenje je en tak približek. meni so sfalili za pol kile.

Tudi moje dete bo očitno kar veliko.. me je tudi strah kako bo potekal porod…

Tedni amenoreje: 38 4/7
GV/TT/BPD – 99,4 (40 6/7)
HC- 340,2 (39 1/7)
AC-352,2 (39 1/7)
FL-79,7 (40 5/7)

ocenjena teža 3868g +/- 500g

Kako pa je tvoja ginekologinja komentirala mere? Verjetno se čaka, da se porod prične spontano?
Sama imam namen roditi z epiduralno, pa ti?

Rekla je, da tudi če me pošlje zdaj v porodnišnico ne bodo z mano nič počeli do roka.. tak da lahko samo čakam..
pa zredila sem se 10 kg, pazila sem da se ne bi preveč tak da mi ni jasno kak je lahko tak velik.. sicer imam tudi gestacijski diabetes ampak s sladkorjem celo nosečnost nisem imela problema, na tešče 4.4-4.6 po jedi pa tudi tja do 6.6. Tudi če sem kdaj pojedla kar ne bi smela nisem imela povišanega, edino če sem pojedla čokolino. hba1c tudi vedno le do 5,0%
Ja tudi jaz razmišljam o epiduralni, sicer sem oklevala ampak, če bo otrok res velik bom zagotovo imela.
upam da se je zmotila v kilah 🙂

Jaz malo upam, da se bo bejbi odločil kaj prej priti na svet. Če bom čakala na rok, bo že cel velikan. Sama sem tudi zelo pazila na težo, imam le 1-2 kg več kot pred nosečnostjo in tudi trebuh imam precej majhen v primerjavi z ostalimi nosečkami. Otroci si zgleda vzamejo vse, kar potrebujejo za rast.
Tolažim se edino z epiduralno, hkrati pa si res ne želim carskega reza. Tudi jaz upam, da so se zmotili v teži pa da naju ne bi pustili čakat čez rok 🙂

ze v 30 t sem bila v porodnišnici zaradi krčev in grozečega prezgodnjega poroda.. sedaj pa noče in noče ven, rok pa imam za en teden
zredila sem se samo v trebuh, še ginekologinja mi je rekla da ji ni jasno kako tak velik otrok, ker trebuh ni tako velik pa še bolj spredaj leži.. ampak po uz je tak

sicer pa kolegica se je striktno držala te sladkorne diete, vse tehtala, niti grama več ni pojedla in je na koncu rodila punčko težko 4500g, tako da si res vzamejo kolko jim pač paše.
Eno so dali na carski rez ker bi naj bil otrok zelo težek, ko ga vzamejo ven je imel dve kili pa še nekaj..

tudi jaz se najbolj bojim carskega reza, rajši se mučim ne vem kak dolgo, kot pa da me režejo in še tedne trpim bolečine..

Me veseli, da so ti uspeli ustaviti grozeč prezgodnji porod. Tudi če sedaj noče ven, je še vseeno to bolje kot nedonošenček. Te ocene velikosti plodov so res bolj tako-tako. Lahko samo upava, da naju otročička ne bosta pustila predolgo čakati in da naju ne bosta preveč namučila 🙂
Včeraj je bila polna luna, pa tudi nič 😀

ja res je bolje tak kot nedonošenček. Se bova prepustili toku, treba je samo pozitivno razmišljat, pravilno dihat in ne paničarit. Je dosti odvisno od tega.. Bodo že poskrbeli za naju in za otročičke, da bo vse kot mora bit. Tuširanje s toplo vodo in seks baje pomagata. Pri nas zaenkrat še ne 😀

Ja, imaš prav. Poslušat telo in babce in se veselit dojenčka 🙂 Želim ti, da greš čimprej rodit in naj gre vse gladko. Vsekakor naju v kratkem čaka nepozaben dogodek 🙂
Veliko se crkljajte in uživajte z novorojenčkom! Srečno!

Tudi tebi želim enako.. Kakorkoli bo, bo vse poplačano.
Če mogoče še nisi zasledila http://med.over.net/forum5/read.php?11,179308
Lepo nosečnost ti želim in ob porodu vse dobro!

Še update: danes (2 tedna kasneje) sem imela ponoven UZ in mere sploh niso drastično večje, prav tako ne ocenjena teža, tako da je pri teh meritvah najbrž res precej velik odklon.
Sem se malo potolažila, pa upam da še koga 🙂

jst bom šla pa v kontra smer. pri zadnji punci so mi UZ naredili pri 38t 5d. ocenjena teža je bila 3500gr. nič strašnega torej. rodila sem pri 40t 3d pošteno bebo, težko 4520gr in veliko 54cm. js bi torej rekla, da so mi pri 38ih tednih kvečjemu premalo namerili, ker ni šans, dab otrok v enem tednu dobil gor po pol kile. v tolažbo moram pa rečti, da porod sploh ni bil hud, šlo je hitro in brez kakršnih koli težav.

sedaj sem spet noseča, trenutno 38t 1d. zadnji UZ je bil narejen pri 37t 6d. poba je imel ocenjeno težo 3888gr. juhu, še več kot nazadnje 😉 malce me je strah, da mi spet niso premalo namerili, ampak kaj naj. bomo že, ostajam pozitivna in verjamem, da bo vse šlo dobro.

Računaj da ima UZ 10% odstopanja, Torej je -/+ 10%? Hmm to rata že 20.. Meni rekli da bo imel otrok 3200g, pupa pa imela 4 kg pa še nekaj dag. Za merit težo je več teh načinov.. Kateri je bolj točen? Vsak dr ma svoj program pa napravo tudi.
Če maš čas pojdi mal druge ocenjevati, ki so zaključile nosečnost pa boš vidla koliko je podobnih primerov. Ponavadi ima otrok večjo težo kot napovejo. Malo poglej kako se teža sklada po tednih in tako ocenih svojo. Čer ima 3 al pa 4,5kg, nič ni narobe.

Moja prva nosečnost: v 33. tednu OTT 1900g, v 36. tednu 2600g, rodila 4040g in 55cm veliko pupo. Tokrat v 31. tednu imel bebe OTT 1500g, v 34. tednu pa 2250g. Jst tokrat računam na približno isto težo, tam med 3800 in 4200. Rodila sem v 41. tednu, kakšen dan čez rok.

Sm pa bl okrogla zato naj bi bil pri meni v oceni večji odkolon.

Rada bi samo javila, da sem sicer zaradi nenapredovanja poroda v 41 3/7 s carskim rezom rodila fantka, ki je imel kljub vsem napovedim, da bo velik in težak 3320 g in 52 cm, obseg glavice pa 35,5 cm.
Meritve z UZ res niso preveč relavantne, saj je nemogoče, da plod v zadnjih 5 tednih ne bi nič zrasel…
lp

Cestitke! 🙂

New Report

Close