Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s.p. trenutno brez posla, rešitev?

s.p. trenutno brez posla, rešitev?

Sestra ima s.p. svetovalne storitve, po domače je deklica za vse, tajnica, računovodkinja, kadrovik, tudi čistilka, če to rabijo. Dela veliko tudi za javni sektor, ker ima v gospodarstvu slabe izkušnje z neplačniki, se pravi za manjše javne zavode, šole in preverjene stranke iz gospodarstva.
Obeta se ji operacija, po kateri bo potreben počitek, lahko nekaj tednov, lahko manj ali več. V krizi si pomagava, jaz njej, ona meni, drugih ljudi pa si skoraj ne upava vključevati, ker hitro prevzamejo posel (beri, delajo na črno, ko spoznajo stranke) ali pa se izkaže, da je treba za njimi preveč popravljati, ker niso zanesljivi. Skratka, slabe izkušnje.
Sestra z operacijo odlaša že nekaj časa, zdaj pa je na tem, da bo morala pod nož takoj, ko bo zdravnik prost. Se pravi, na klic. Bojim se, da takrat ne bom uspela vskočiti, ker sem redno zaposlena in smo trenutno zasuti z delom. Ali kje obstaja kakšno združenje s.p, ki si pomagajo v takih izrednih razmerah? Razmišljava, da bi bila taka baza zagotovo dobrodošla, saj se vsi spopadamo s preobilico dela in pomanjkanjem strank. Kako rešujete zadeve tisti, ki ste v podobnem zosu?

Lahko jaz vskočim, sem brez službe.

Se opravičujem, vendar ne gre za oglas za zaposlitev. Sestra s svojim delom vzdržuje tri majhne otroke in se je v s.p. podala ravno zato, ker je neuspešno iskala zaposlitev vse dokler ni porabila zadnjih prihrankov. Ti verjetno iščeš službo in ne moreš izstaviti računa za opravljeno delo. Poleg tega niti ne vemo ali gre za večmesečno delo ali zgolj nekaj ur dnevno.

Vprašanje je bilo naslovljene na s.p., ki nimajo zaposlenih dodatnih oseb in so se v preteklosti že srečali s podobno izkušnjo.
Lahko pa seveda tudi ti poskusiš podobno in se ponujaš podjetjem. Hitro se boš znašla pred enakim problemom.

Jaz imam svoje podjetje. A ker imam premajhen obseg dela, delam 2 dni še za neko drugo podjetje. Delam preko svojega podjetja in jim konec meseca izstavim račun.
Daj oglas na mojedelo.com, da iščete osebo, ki ima že odprt s.p., ki bi vam v primeru večjega dela, priskočil na pomoč.
Veliko je firm, ki se srečuje s takimi problemi. To rešujejo najpogosteje s študenti ali z s.p.-ji.
Problem je, ker ti občasno potrebuješ pomoč. Torej se moraš dogovoriti z s.p.-jem, ki že ima neko svoje delo, da ti občasno, po potrebi priskoči na pomoč.
Jaz npr. imam računovodkinjo, ki jo plačam na uro, ima pa svoj s.p. in za več podjetij opravlja računovodska dela. Konec meseca izstavi račun, obračuna si število ur, ki jih je oddelala za določeno stranko.

Za takšno združenje še nisem slišala, bi bilo pa na moč dobrodošlo.
Jaz imam nekaj ljudi, ki jim absolutno zaupam in jim v času, ko dela ne morem opraviti, dam svoja naročila.
Je pa težko, ker na svojem področju poznam ogromno primerov “prevzemov” in to tudi zelo grdih. Meni se je zgodilo že kar nekajkrat, tako da zbrati v svoj krog prave ljudi, ki si medsebojno zaupamo in delujemo po moralnih in etičnih načelih je resnično težko.
Vse dobro tvoji sestri in čim hitrejše okrevanje!

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Ne obstaja nobeno združenje. A veliko firm se srečuje s podobnimi težavami. Meni pomaga mož, ki je drugače drugje redno zaposlen. Če je gužva, mi pomaga nečakinja, preko študentskega dela. Moraš zaupati ljudem, da ti res ne bi posla odnesli. V takih primerih je najbolje da si pomagaš z ljudmi, ki jih poznaš.

Evo, verjetno se sploh ne zavedaš, da si pravkar odkrila novo poslovno idejo.
Kajti problem, s katerim se sedaj ubadaš, pesti veliko malih (pa tudi večjih) espejev in deoojev.
Takšna regionalna (lokalna) združenja mikro podjetij bi resnično lahko pomenila ogromno vsem nam, ki smo občasno (prepogosto) brez dela. Pa tu ne gre zgolj za neko internetno stran (ta je sicer nujna zaradi logistične informacijske podpore samemu združenju) temveč za dobesedno en prostor, kjer bi se podjetniki srečevali in izmenjevali potrebe po delu, izkušnje, ideje, …
Jaz to vidim kot nekakšno “tržnico” oziroma “borzo dela, idej, znanj, izkušenj”, kjer bi mikro podjetniki prišli v stik en z drugim.
Sicer sem načeloma odločno proti raznim državnim intervencijam, toda če gre že toliko denarja za razne “spodbude” pa bi lahko tudi za kaj takšnega našli nekaj denarja.
Recimo sploh v manjših občinah je zagotovo kje kakšen neizkoriščen občinski prostor, ki bi ga lahko namenili za takšen namen.

Dajte premalo (pa tudi preveč) zaposleni espeji, povežite se med seboj.
Velja razmisliti v to smer, če ima kdo organizacijsko žilico za takšne stvari.

Evo, verjetno se sploh ne zavedaš, da si pravkar odkrila novo poslovno idejo.
Kajti problem, s katerim se sedaj ubadaš, pesti veliko malih (pa tudi večjih) espejev in deoojev.
Takšna regionalna (lokalna) združenja mikro podjetij bi resnično lahko pomenila ogromno vsem nam, ki smo občasno (prepogosto) brez dela. Pa tu ne gre zgolj za neko internetno stran (ta je sicer nujna zaradi logistične informacijske podpore samemu združenju) temveč za dobesedno en prostor, kjer bi se podjetniki srečevali in izmenjevali potrebe po delu, izkušnje, ideje, …
Jaz to vidim kot nekakšno “tržnico” oziroma “borzo dela, idej, znanj, izkušenj”, kjer bi mikro podjetniki prišli v stik en z drugim.
Sicer sem načeloma odločno proti raznim državnim intervencijam, toda če gre že toliko denarja za razne “spodbude” pa bi lahko tudi za kaj takšnega našli nekaj denarja.
Recimo sploh v manjših občinah je zagotovo kje kakšen neizkoriščen občinski prostor, ki bi ga lahko namenili za takšen namen.

Dajte premalo (pa tudi preveč) zaposleni espeji, povežite se med seboj.
Velja razmisliti v to smer, če ima kdo organizacijsko žilico za takšne stvari.[/quote]
Podobno idejo so že izvedli, a ni zaživelo. Šlo je za portal (ne spomnim se več imena), kjer so firme najemale druge firme v primeru potrebe in jim plačale na uro. Sploh ni zaživelo, čeprav so veliko oglaševali in so firmo zaprli.
Pri nas firme prakticirajo študente ali pa s.p.-je, da za njih delajo v primeru povečanega obsega.

Evo, verjetno se sploh ne zavedaš, da si pravkar odkrila novo poslovno idejo.
Kajti problem, s katerim se sedaj ubadaš, pesti veliko malih (pa tudi večjih) espejev in deoojev.
Takšna regionalna (lokalna) združenja mikro podjetij bi resnično lahko pomenila ogromno vsem nam, ki smo občasno (prepogosto) brez dela. Pa tu ne gre zgolj za neko internetno stran (ta je sicer nujna zaradi logistične informacijske podpore samemu združenju) temveč za dobesedno en prostor, kjer bi se podjetniki srečevali in izmenjevali potrebe po delu, izkušnje, ideje, …
Jaz to vidim kot nekakšno “tržnico” oziroma “borzo dela, idej, znanj, izkušenj”, kjer bi mikro podjetniki prišli v stik en z drugim.
Sicer sem načeloma odločno proti raznim državnim intervencijam, toda če gre že toliko denarja za razne “spodbude” pa bi lahko tudi za kaj takšnega našli nekaj denarja.
Recimo sploh v manjših občinah je zagotovo kje kakšen neizkoriščen občinski prostor, ki bi ga lahko namenili za takšen namen.

Dajte premalo (pa tudi preveč) zaposleni espeji, povežite se med seboj.
Velja razmisliti v to smer, če ima kdo organizacijsko žilico za takšne stvari.[/quote]
Podobno idejo so že izvedli, a ni zaživelo. Šlo je za portal (ne spomnim se več imena), kjer so firme najemale druge firme v primeru potrebe in jim plačale na uro. Sploh ni zaživelo, čeprav so veliko oglaševali in so firmo zaprli.
Pri nas firme prakticirajo študente ali pa s.p.-je, da za njih delajo v primeru povečanega obsega.[/quote]

Mogoče sem bil slabo razumljen.
Ne govorim o nekem internetnem portalu (ta je sicer potreben, a le kot podpora) temveč o nekakšnem “študentskem servisu” le da je za espeje.
S tem, ko si registriraš espe se potem lahko vpišeš v takšno združenje tako kot se študent lahko potem vpiše v študentski servis. Večja podjetja potem lahko tu najemajo občasno delovno silo, mikro podjetja pa si najdejo delo.
Zadeva pa mora biti čim bolj lokalna (zato internetni portali ne ustrezajo temu), kjer se ljudje med seboj vsaj malce poznajo in tako lažje najdejo stik en z drugim.
Da bo bolj nazorno kaj mislim si pojdite na google maps pogledat svojo okolico. Boste presenečeni koliko raznih espejev je registriranih v vaši neposredni bližini, pa zanje sploh ne veste.
Takšno združenje bi vse te espeje nekako spravilo iz anonime ven in jim olajšalo najti delo kadar so premalo zaposleni ali obratno kadar je dela preveč.

S kakšno dejavnostjo se pa ukvarjate?

Imam s.p. Delam za večja podjetja in s.p.je prav tako kot “deklica za vse”, a zaradi zmanjšanega obsega išem dodatno delo. Če ste iz Ljubljane ali okolice, vam z vesljem priskočim na pomoč.

New Report

Close