Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hrana v bolnici

hrana v bolnici

Pozdravljeni!

Sem Špela Šinigoj, študentka magistrskega programa Sociologija kulture na Filozofski fakulteti v Ljubljani. V magistrski nalogi z naslovom »Zdrav kruh v zdravem telesu«: Izbrani sociološki vidiki in dileme prehranjevanja in/ali zdravljenja v bolnicah v Sloveniji bom raziskovala primernost hrane v bolnicah, zato vas prosim, da izpolnite spodnjo anketo.

https://www.1ka.si/a/41249

Anketa traja od 3-5 min.

Anketo izpolnite le, če ste bili hospitalizirani (lahko tudi večkrat) od 1.1.2011 do danes. Število dni hospitalizacije ni pomembno, vendar ste morali biti hospitalizirani vsaj dva dneva in zaužiti najmanj dva obroka (npr. zajtrk in kosilo).

Za sodelovanje se vam iskreno zahvaljujem.

Rešila, uspešen študij želim, pa dober šiht po diplomi :).

Lepo si se predstavila in napisala prošnjo, zato sem se lotila izpolnjevati anketo. Prišla sem skoraj do polovice, pa še vedno ni bilo nobenega vprašanja na temo prehrane v slovenskih bolnišnicah, vse samo vprašanja o meni in mojih prehranjevalnih navadah. Če te to zanima, potem pač tako napiši, ne pa, da je naslov ankete nekaj, vsebina pa nekaj drugega. Samo moje osebno mnenje.

Tudi jaz se pridružujem dobrim željam.

Sem izpolnila v maminem imenu s ciljem, da se hrana izboljša.
Živa in zdravo predelana hrana je vir zdravja.
Industrijsko pridelana hrana brez porekla, obdlana s pesticidi in…, pač ne more biti zdrava. Zgrožena sem bila, kako neustrezna je hrana v bolnicah.
Še sam zdravnik je rekel, da se bo stanej izboljšalo v domači negi hitreje kto v bolnici.

Jaz pa sem zgrožena nad tem, s kakšno lahkoto lahko laiki govorijo o neustreznosti hrane v bolnici – da je vsa hrana industrijsko prEdelana, polna aditivov, da se pogreva…in še in še – kar ni nič res. V bolnici se večinoma uporabljajo kakovostna sveža živila (včasih kakšna zamrznjena zelenjava in konzervirana rdeča pesa). Dobavitelji so v veliki večini slovenskih proizvajalci in sezonsko tudi kmetje. V bolnišnici pa veljajo določene zakonitosti glede toplotne obdelave hrane, izbora živil za posemezne diete, slanosti, mastnosti…Hrana je za vsak obrok sveže pripravljena.

[/quote]

Torej so tam zaposleni neustrezni kuharji, ki iz najboljših sestavin skuhajo najslabše obroke.

[/quote]

Jaz se pa popolnoma strinjam z avtorico “izpolnila”.
Moja mama je po hudi operaciji dobila tudi strogo dieto – doživljenjsko. V bolnišnici, kjer je okrevala pa večinoma jedi iz sestavin, ki jih ima na listi popolnoma prepovedanega. Torej?

PODPIS! Avtorica, če imaš namen raziskovati tisto, kar pišeš v naslovu, super. Če bo še kaj od tega, še toliko bolje. Samo tale tvoja anketa pove pa kaj? Kakšne prehranjevalne navade imamo ljudje – popolnoma nič pa o prehrani v bolnišnicah. Kaj torej preučuješ?

[/quote]

Jaz se pa popolnoma strinjam z avtorico “izpolnila”.
Moja mama je po hudi operaciji dobila tudi strogo dieto – doživljenjsko. V bolnišnici, kjer je okrevala pa večinoma jedi iz sestavin, ki jih ima na listi popolnoma prepovedanega. Torej?[/quote]

Pa menda ja ne misliš, da so takšno dieto izbrali kuharji?

Jaz se pa popolnoma strinjam z avtorico “izpolnila”.
Moja mama je po hudi operaciji dobila tudi strogo dieto – doživljenjsko. V bolnišnici, kjer je okrevala pa večinoma jedi iz sestavin, ki jih ima na listi popolnoma prepovedanega. Torej?[/quote]

Pa menda ja ne misliš, da so takšno dieto izbrali kuharji?[/quote]

Česa pa ti ne razumeš?

Kaj pa ima ta anketa veze s prehrano v bolnišnicah?!?

tut jst sm izpolnila, in dejansko ni niti 1 vprašanja o prehrani v bolnišnici, razn če sem bila s hrano zadovoljna.ker sem obklukala DA ni bilo več vprašanj na to temo-neustrezna zanka.
glede na anketo, ti znam povedat rezultate.
1. tisti, ki imajo zdravstvene težave, niso zadovoljni s prehrano v bolnici
2. tisti, ki uživajo pretežno doma narejeno hrano, niso zadovoljni s prehrano v bolnici
3. anketiranci največkrat izpustijo zajtrk kot obrok

New Report

Close