Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Na testu: Hyundai i10 1,0 comfort

Default avatar

AnejFerko

Tokratne prvomajske praznike imamo na testu najmanjši Hyundai. Hyundai i10 je sodobni mestni malček, ki s simpatično barvo in prijetno notranjostjo kar kliče po mestnih dogodivščinah.

Trenutna testna poraba znaša 6,1 litra.

Z veseljem vam bom odgovoril na vaša vprašanja.

Podatki:
Motor / menjalnik: 3-valjni vrstni, bencinski 0,9 (48,5 kW / 65 KM, 95,2 Nm) / 8 st. avtomatski
Poraba po ECE: 5,1-6,0 / 3,7-4,0 / 4,3-4,7 (CO2: 98-108 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 155 km/h / 14,5 s
Dolžina / širina / višina: 3665 / 1660 / 1500 mm
Medosna razdalja: 2385 mm
Masa praznega vozila: 1008 kg
Posoda za gorivo: 40 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 252 - 1046 l

Osnovna cena vozila (hyundai i10 life): 8.990 EUR
Osnovna cena testnega modela: 9.990 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 10.410 EUR
(kovinska barva)
Default avatar

Eva33

Zanimiv avto. Zanima me kako se obnese volan. Nekje sem prebrala, da je zelo mehak?
Default avatar

AnejFerko

Eva33 je napisal/a:
Zanimiv avto. Zanima me kako se obnese volan. Nekje sem prebrala, da je zelo mehak?
Volan je res eden najmehkejših. Vrtenje je mogoče praktično samo z enim prstom. Super rešitev za mestne dogodivščine. Je pa mehak tudi pri višjih hitrostih in pri višjih hitrostih na volanu ni ravno povratnih informacij.
Default avatar

Andrejček

Kot vidimim sta v ponudbi zgol dva bencinska motorja, ali mora pride še kakšen dizelski?
Default avatar

600

kaj pa kia picanto? jo boste meli na testu? kakšna je razlika v ceni? a je i10 novejši ali isti?
Default avatar

AnejFerko

Andrejček je napisal/a:
Kot vidimim sta v ponudbi zgol dva bencinska motorja, ali mora pride še kakšen dizelski?
Ja trenutno sta v ponudbi samo dva bencinska agregata. Za enkrat nimamo informacij o dodatnih motorjih. Za mestne potrebe je bencinski motor primernejši, saj avto ni načrtovan za relacije.
600 je napisal/a:
kaj pa kia picanto? jo boste meli na testu? kakšna je razlika v ceni? a je i10 novejši ali isti?
Kia Picanto stane od 10.350 evrov dalje. Za enkrat še nimamo testnega termina. i10 je spomladi prišel povsem nov. S predhodnikom ima skupno zgolj ime.
Default avatar

Brusli

Ali ne gre pri Kiji Picanto in Hyundaiu i10 za v bistvu enak avtomobil z enako mehaniko. Po mojem gre zgolj za različno karoserijo. Ali pa se motim? Vsekakor ne more biti kakšnih omembe vrednih razlik, saj prihajata iz skupnega gnezda.