Najdi forum

posvojitev otroka

Pozdravljeni!

Na vas se obračam z vprašanjem kako posvojiti otroka. Ali je možna posvojitev iz tujih držav? Če je kdo na forumu, ki je posvojil otroka naj mi prosim pove kako dolgo to traja. Do odločitve za posvojitev otroka, sva z partnerjem prišla takrat ko so nama povedali da zanositev po naravni poti ne bo možna. Bila sem že na 2 IVF- u, vendar je rezultat negativen.

Če mi lahko pomagate z kakšno informacijo mi prosim napišite!

lp Tanja

Po moje je najbolje, da se obrnete na Center za socialno delo v vašem kraju. Kar pa se tiče posvojitve iz tujih držav pa tudi mene zanima. Ali morda kdo kaj ve o t.i. posvojitvi na daljavo? Človeku se para srce, ko ve, da je na svetu toliko sirot, na drugi strani pa toliko parov željnih otrok, pa ostajajo sami…

Tanja,

sicer ne vem, kako je s posvojitvijo, ampak sama sem bila na IVF postopku že 4x. K sreči je že prvič uspel, potem 2x ne, četrtič pa spet. Ne obupaj! Saj imaš pravico do 4 postopkov na račun zavarovalnice (jaz sem sicer vse postopke vključno z zdravili plačala sama, ker sem sla v Postojno).
Pogum, sicer je pa pravi naslov CSD ali pa društvo posvojiteljskih družin Deteljica (naslova žal ne vem), kjer ti bodo lahko postregli z ustreznimi informacijami.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za vspodbudne besede! Upam, da mi bo res uspelo vendar sva se odločila, da bova vseeno dala vlogo za posvojitev, kajti lahko se zgodi da nama na IVF ne bo uspelo!. Ta drugi postopek me je tako psihično zlomil, da ne vem kako se bom izvlekla.
lp Tanja

Draga Tanja, jaz sem bila na IVF 7 x kot nam je končno uspelo.
Zdaj imamo prekrasno hčerko in ni mi žal da sem toliko truda vložila, splačalo se je. Zato ti svetujem, če nisi že preko 40, poizkušaj znova in znova.
Več poizkusov, več moznosti.
srečno

Je morda kdo na tem forumu slišal za primer ko bi ( v Sloveniji) biološki starši hoteli otroka nazaj (eno leto imajo to pravico, pa se ne predstavljam kako je, če te tro doleti).
Se pa pridružujem spraševalkam po informacijah.

Ja, mislim, da je pred leti bil primer, ko so dojenčka vzeli nazaj nekje na štajerskem (mogoče Žalec ali tam nekje). Krive so bile pa socialne delavke. Mamica (poročena) je oddala otroka v posvojitev, njen mož pa za to sploh ni vedel. Po sedmih mesecih so morali pa posvojitelji otroka vrniti. Mislim, da se ti utrga! Na CSD sploh ne vedo, zakaj so tam.

Težava pri posvojitvah iz tujine je, da naša država nima podpisanih tovrstnih dokumentov z državami, v katerih je sirot dejansko veliko. Kar se tega tiče, je Slo. še vedno blazno zbirokratizirana, tako, da ni posvojitev iz tujine praktično nič. Sem pa že slišala, da so nekateri starši povabili kakšne mlade punce iz naših bivših republik, da so rodile tukaj, potem pa so nekako prepisali skrbništvo. To je nepreverjeno!
Dejansko to lahko pomaga le socialna služba, morda se lahko obrneš na Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, ker te v CSD preprosto odslovijo.
T.

Draga Majda!

Od kod si jemala energijo? Jaz sem sedaj poplnoma na dnu. Postopek je bil normalen, vse je bilo v najlepšem redu. Počutila sem se OK. Potem sem si naredila 11 dan test in bil je pozitiven, bila sem malce skeptična ampak zelo vesela. In potem trinajsti dan kot strela iz jasnega se je pričela krvavitev. Sprva zelo mali madež in krči takšni nenavadni. Naslednji dan sem izkrvavela malo kepici, ki ni bila strdek krvi ampak neke sluzi. Nočna mora!

Za odvzem otroka pa sem slišala tako kot je napisala Šušy.

Tanja

Tanja, bodi pogumna. Sama nisem imela težav, je pa trenutno noseča kolegica – uspelo ji je v 4 poskusu, dojenčka pa pričakuje v začetku aprila in se odlično počuti. Torej – dva neuspela poskusa še ni tako grozno. Verjamem pa, da rabiš veliko energije in potrpljenja, ter da je tudi razočaranje vsakič znova veliko. Želim ti, da ti uspe.

Draga Tanja,
ne vem od kje sem jemala energijo, res tudi jaz se danes sprašujem.
Ampak bilo je tako, šla prvič, šla drugič, šla tretjič-potem me je sesulo ful
ful in 1 leto in pol slisati nisem hotela o tem. Potem pa sem se spravila k
sebi in spet in spet in spet in evo deklico mojo, ki trenutno lepo spančka.
Zadnje tri postopke sem sla čisto zrelaksirana, kar bo pa bo, kot bi šla
na košarkaško tekmo. In tudi v sluzbo sem hodila ze 2 dan po transferju.
Nič se nisem obremenjvala in to mi je očitno pomagala.
Uspehi so to ti zagotavljam. Imam 4 prijateljice iz IVF-in 3 ze imamo otroke,
ena od njih dvojčke.
Resnično daj potrudi se in ne odnehaj, resnicno, splača se…………….
Če me zeliš še kaj vprašati, si lahko izmenjava maile.
lep pozdrav

Tudi jaz sem se danes prijavila na nov razgovor pri ginekologu, za kar prvi dan perila sploh nisem hotela slišat. Reagirala sem tako kot da to ni res, kot da se to ni zgodilo meni. Rekla sem si da dve leti ne grem nikamor, vendar želja po mali štručki je velika. Na postopke hodim v Lj doma pa sem iz štajerske tako da mi tudi pot in to vse vzame dosti energije. Edina sreča je ta da imam sijajnega partnerja, ki mi stoji ob strani in starše ki me vspodbujajo. In seveda vas na forumu, ki me vspodbujate. Spet sem začela razmišljati pa saj če je uspelo drugim potem bo še meni. Upam!

Tanja

Nikar ne obupujte pri IVF! Vsakič je malo več možnosti, da bo uspelo.

Kar se pa tiče posvojitve, se pa ne pustite tako zlahka odpraviti z izgovorom, da je to “birokratsko prezapleteno”. Staršev, ki si otroka resnično želijo, ja ne bodo zmotili birokrati?

Resnično je po svetu ogromno otrok za posvojitev, zlasti v revnih deželah, kjer jih starši ne morejo preživljati. Veliko je otrok s ceste. Na omrežju boste našle o tem številne strani. Vendar previdnost res ne bo odveč. Zlasti pri posvojitvah iz tujine lahko mimogrede padete v mrežo prekupčevalcev! Ne kupujte otrok! Otroka naj pred tem tudi pregleda neodvisni zdravnik (se pravi, izberete ga vi), po možnosti naj se opravi test na HIV (če vam ni vseeno).

pojasnjena so nova pravila romunske vlade o posvojitvah (nekatere stvari se nanašajo le na državljane ZDA) in spodaj je seznam uradnih organizacij v Romuniji. Trenutno se romunskega otroka ne da posvojiti (velja enoletni moratorij).

Otroci iz Litve.

Prav tako se lahko posvojijo otroci iz Ukrajine, Rusije, Kitajske… Vendar je resnično potrebna previdnost. Lahko se soočate z vsem mogočim: podkupljivostjo uradnikov, boleznijo otrok… Resnično je to zelo težka pot. Toda mnogim je pomagala do otroka.

Draga irena!

Hvala za popolen odgovor. Zanima me ali je v sloveniji kakšna družina, ki je posvojila otroka iz druge države? Zelo rada bi namreč navezala stike z njimi.

Hvala
Tanja

…jaz pa se oglasam kot sedaj ze odrasel posvojencek….trnjeva pot je to…najprej za starse, ki se za to odlocijo, pa tudi kot otroku mi je bilo velikokrat kar tezko….Moj predlog: ga.dr. Ela Zupancic, sicer soc.delavka,,,mislim da…….ki je celo svoje zivljenje in studij je namenila posvajanju otrok…

Upam, da vama uspe po naravni poti!

Irena je pisal/pisala:
>
>
>
> Nikar ne obupujte pri IVF! Vsakič je malo več možnosti, da bo
> uspelo.
>
> Kar se pa tiče posvojitve, se pa ne pustite tako zlahka
> odpraviti z izgovorom, da je to “birokratsko prezapleteno”.
> Staršev, ki si otroka resnično želijo, ja ne bodo zmotili
> birokrati?
>
> Resnično je po svetu ogromno otrok za posvojitev, zlasti v
> revnih deželah, kjer jih starši ne morejo preživljati. Veliko
> je otrok s ceste. Na omrežju boste našle o tem številne
> strani. Vendar previdnost res ne bo odveč. Zlasti pri
> posvojitvah iz tujine lahko mimogrede padete v mrežo
> prekupčevalcev! Ne kupujte otrok! Otroka naj pred tem tudi
> pregleda neodvisni zdravnik (se pravi, izberete ga vi), po
> možnosti naj se opravi test na HIV (če vam ni vseeno).
>
>
>
>
>
>
>
>
> pojasnjena so nova pravila romunske vlade o posvojitvah
> (nekatere stvari se nanašajo le na državljane ZDA) in spodaj
> je seznam uradnih organizacij v Romuniji. Trenutno se
> romunskega otroka ne da posvojiti (velja enoletni moratorij).
>
>
>
>
>
> Otroci iz Litve.
>
> Prav tako se lahko posvojijo otroci iz Ukrajine, Rusije,
> Kitajske… Vendar je resnično potrebna previdnost. Lahko se
> soočate z vsem mogočim: podkupljivostjo uradnikov, boleznijo
> otrok… Resnično je to zelo težka pot. Toda mnogim je
> pomagala do otroka.

Draga Alja!
Veseli me, da si se oglsila. Zanima me, kako in kdaj si izvedela, da si posvojena. Kako si to sprejela?
Včasih slišim da nekateri govorijo: tako bi ga imeli radi KOT da je naš. Tega ne razumem. Saj JE vaš otrok (ali je res potrebna biološka povezava?) Enako velja obratno. Si imela svoje starše vedno za svoje, kljub temu, da niso biološki? Tako razmišljam sama, vendar me zanima, kaj o tem misliš ti.

Morda veš s čem konkretno se ukvarja dr.Zupančičeva, kje se jo lahko dobi in v kakšnih primerih se lahko obrne nanjo?
Hvala in lep dan!

Po mojih informacijah je dr.Zupančičeva že upokojena, delala pa je na Centru za socialno delo v Ljubljani.

New Report

Close