Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a je takšno življenje sploh življenje?

a je takšno življenje sploh življenje?

Krpaš iz meseca v mesec – položnice ti požrejo vse, hrano moraš kupovat po delčkih (kruh, jajce, moka,…), kaj konkretnega nimaš za v lonec. Še sadja si ne moreš privoščiti.
20. ti zmanjka financ, do 1. je še daleč. Takrat živiš od lufta!
Vsak dan jem prežganko, juho v kocki – s kruhom, sam kruh – če je le, ali pa samo vložen kozarec zelenjane – brez vsega.
Povejte mi tisti, ki tako “fretate” kot jaz – kako si pomagate? Za delo nisem več sposobna – starost in bolezen.

vsak dan policija zapre enga slovenceljna podkupljenega, normalno da so ljudje lačni, če pa je vse pokradeno

Čist tko, kot ideja – ameriški upokojenci se izseljujejo v J Ameriko (Panama itn) kjer s svojimi pokojninami prav lepo spodobno živijo. Si razmišljala, da prodaš vse kar imaš in greš nekam na Balkan, kjer pa bi s svojo pokojnino bolje živela kot tu?

kaj pa kje kaka pomoč v zameno za kako hrano, plačilo položnic? Je izvedljivo? RK, karitas sem in tja pomagajo, sam udežev ne zmorejo. Iz kje pa si, če ni prevelka skrivnost?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ne, ni, če ti odgovorim. A res nikjer ne vidiš nobene rešitve tvojega stanja? Lahko opišeš kaj si že naredila, da bi se to spremenila? Kaj bi želela narediti pa ne moreš? Kaj si želiš,da bi imela?

Kaj pa naj prodam, če so mi po smrti moža otroc pobrali vse? Sem v najemu, kjer stane najemnina. Ja, tudi takšni so postali, ker izgubljajo službe.
RK ne zmore, je že v našem mestu preveč pomoči potrebnih.

En kolega mi je zadnjič pravil, da sta tam blizu njega dve starejši gospe najeli hišo, imata vrt, živita skupaj, si delita najemnino in stroške (ki znajo biti v hiši kljub večji kvadraturi precej nižji od stanovanja), celo avto imata (enega obe skupaj) in živita kot bubici. Zadovoljni, srečni, gurata veliko bolje kot prej.

Dejansko smo tako živeli v študentskih časih, kasnje dva para supaj, kasneje celo tako z eno mamico ko sva se obe ločevali. Sedaj diham na svojem, če pa kdaj še pride tako pa nimam predsodkov.

ALI SI UPOKOJENA, IN KOLIKO IMAŠ PENZIJE.

Kaj pa naj prodam, če so mi po smrti moža otroc pobrali vse? Sem v najemu, kjer stane najemnina. Ja, tudi takšni so postali, ker izgubljajo službe.
RK ne zmore, je že v našem mestu preveč pomoči potrebnih.[/quote]

Otroci so ti vse pobrali po smrti moza? Bodi taka kot so oni in se preseli v dom za starostnike in naj ti zacnejo otroci vracat z doplacilom.

Barca prvič se s teboj strinjam in s tvojim odgovorom tej zgoraj napisani temi, točno tako bi morala narest, kot so oni njej, samo jaz težko verjamem vsem ki tu jamrajo, tisti ki res nima in je ubog ne bo jamral.

Kaj pa naj prodam, če so mi po smrti moža otroc pobrali vse? Sem v najemu, kjer stane najemnina. Ja, tudi takšni so postali, ker izgubljajo službe.
RK ne zmore, je že v našem mestu preveč pomoči potrebnih.[/quote]

Otroci so ti vse pobrali po smrti moza? Bodi taka kot so oni in se preseli v dom za starostnike in naj ti zacnejo otroci vracat z doplacilom.[/quote]

to funkcionira samo, če človek ni več sposoben sam skrbeti zase in je dom nujen.
dokler pa lahko skrbiš zase, pa noben csd ne bo prisilil otrok ali občine, da bi plačevali zate, ker gre v tem primeru v bistvu samo za prebivališče, ne pa za oskrbo.

ne gre tako enostavno, kot si eni predstavljate.

Po moje je dovolj tri mesece jamranja pri zdravnici, ki pozna tvoje težave.Najprej malce na psihiatrijo, nato pa v dom. Vsaj slišala sem že za take in podobne zgodbe. Pa saj ni čudno, da ljudem v tej državi poči film.

če hočeš, se oglasi na
[email protected]

Kaj pa naj prodam, če so mi po smrti moža otroc pobrali vse? Sem v najemu, kjer stane najemnina. Ja, tudi takšni so postali, ker izgubljajo službe.
RK ne zmore, je že v našem mestu preveč pomoči potrebnih.[/quote]

Ne razumem kako so ti lahko otroci pobrali vse po smrti moža? Ja kakšne otroke te imaš, kako vzgojene? sicer pa tega ne verjamem, ker po možu ti pripada polovica. Najboljše, da najdeš kakega vdovca in združita svoje penzije ali kaj že imata. Jamranje ti ne bo pomagalo, malo se znajdi sama.

Kaj pa naj prodam, če so mi po smrti moža otroc pobrali vse? Sem v najemu, kjer stane najemnina. Ja, tudi takšni so postali, ker izgubljajo službe.
RK ne zmore, je že v našem mestu preveč pomoči potrebnih.[/quote]

Ne razumem kako so ti lahko otroci pobrali vse po smrti moža? Ja kakšne otroke te imaš, kako vzgojene? sicer pa tega ne verjamem, ker po možu ti pripada polovica. Najboljše, da najdeš kakega vdovca in združita svoje penzije ali kaj že imata. Jamranje ti ne bo pomagalo, malo se znajdi sama.[/quote]

Pa saj na tem forumu se ne dela drugega kot jamra. Zakaj ona ne bi smela??
A ti pa lahko, ker mož skriva mobitel in sumiš, da ima ljubico, pa sosedova Micka tudi lahko, ker se ji zdi, da ima predelo rit, pa…..

Kaj pa naj prodam, če so mi po smrti moža otroc pobrali vse? Sem v najemu, kjer stane najemnina. Ja, tudi takšni so postali, ker izgubljajo službe.
RK ne zmore, je že v našem mestu preveč pomoči potrebnih.[/quote]

Ne razumem kako so ti lahko otroci pobrali vse po smrti moža? Ja kakšne otroke te imaš, kako vzgojene? sicer pa tega ne verjamem, ker po možu ti pripada polovica. Najboljše, da najdeš kakega vdovca in združita svoje penzije ali kaj že imata. Jamranje ti ne bo pomagalo, malo se znajdi sama.[/quote]

Po možu ji pripada enak delež kot otrokom in nič več.
Ja, najboljš, da postane do konca življenja sužnja zagrenjenemu vdovcu in ga rihta od spredaj in zadaj, nakar jo bodo spet njegovi otroci vrgli na cesto in bo spet ostala brez vsega.

Dokler se ti zdi, da ješ poceni, ko kupuješ kocke, boš res bolj ali manj lačna, ja.

To je zaradi takih ljudi ki nam vladajo

Če si pustiš, da ti otroci poberejo vse, si si sam kriv. Nimaš kaj jamrat.

Avtorica PROSIM,

zanime me,če se je javila ta gospa,ki je odprla to temo?
Ne mislim kaj slabega,le vedela bi rada,če je sprejela pomoč,oz.če je bil post sploh resničen?

Mislim vi ste pa res neverjetni! Na tem forumu ni drugega kot slaba volja, nevoščljivost in pesimizem. Človek, ki rabi nekaj motivacije in dobrih besed se mora ogniti tega foruma, res. Ženska je v neprijetnem položaju, vi pa tako. A ko pa ni bilo socialne par dni nazaj pa jok in stok. Da vas ni sram. Želim vam, da vaše lene riti še tega ne dobijo. Lenobe smrdljive.

blabliblu : Amen.

Na nobenem forumu ne najdeš toliko škodoželjnih tipov brez čuta za sočloveka. Spravljate se na žensko, ki je iskala malo uporabnih predlogov in nekaj tolažbe, vi pa ji očitate, da si je sama kriva, da si je z otroki razdelila dediščino, kupovanje jušnih kock da je drago (3€?), da naj se znajde sama (zakaj pa piše tu?). Na desni strani imate gnile teme kot so “ljubica sem”, “zdravnik predlaga seks, žena pa noče” pa se tam izživljajte.

Gospe pa predlagam, da pove otrokom, kako slabo ji gre, če že dalj časa niso v stiku (če imajo kaj človeškosti, bodo že nekaj pristavili). Če ima še internet, je res dobra ideja prejšnje sogovornice, da si deli stanovanje z drugo upokojenko in bosta živeli skupaj v cenejšem. Obstajajo tudi ročna dela z naročili prek znancev. V trgovinah imajo zunaj tudi nakupovalne vozičke s hrano, da si lahko ljudje v stiski vzamejo, ampak glede na njeno trenutno prehrano bi rekla, da bi morala dobiti takoj dovoljenje za prehranske pakete.

Jušne kocke sem jaz komentirala. In ja, če nimaš, je to brezvezen strošek. Ker verjetno ne kuha juhe le iz vode in kocke? In če ne, se da juho začinit drugače oz. bolje za teh 3 eur, ki jih omenjaš. Oziroma za 3 eur se da tudi kaj bolj hranilnega naredit in pojest.

New Report

Close