Najdi forum

pozdravljeni
Že nekaj časa resno premišljujem o možnosti psihoterapije. Svojega življenja sploh nimam več pod kontrolo. Vsaka stvar me vrže iz tira in nasploh sem povsem labilna. V službi od mene zahtevajo zmeraj več za enako plačo kot prej. Že davno so minili časi, ko sem lahko po pretečenih 8ih urah zapustila pisarno. Zdaj je filozofija firme taka, da mora biti delo opravljeno. Nadure se mi seveda ne štejejo. Ko pridem cela utrujena domov sem se zmožna samo še zvrniti na kavč. Vendar si tega ne morem privoščiti. Čaka me družina za katero je potrebno poskrbeti, gospodinjski opravki… Z možem sploh nimava več časa zase. Živiva kar drug mimodrugega.
Skratka ne vem več kje se me glava drži. Želim si mirnejšega življenja in slišala sem, da mi lahko psihoterapija pri tem pomaga. Ne verjamem v pomiritev na način, da bi šla jesti neke tablete, ki jih zdaj neprestano oglašujejo na tv-ju.
prosim vas za iskreno mnenje o vsem tem

Že nekaj časa se mi neprestano pojavljajo prehladi in viroze. Skorajda se ne spomnim kdaj sem bila par tednov skupaj zares zdrava. V službi si ne morem privoščiti vzeti bolniške, ker imam že tako ali tako ogromno dela, ki bi me samo počakalo, da pridem nazaj, do takrat bi se ga pa nabrala nova gora, ki je nikakor nebi mogla obvladati. Majhnih otrok nimam, tako da prenašanje bacilov iz vrtca odpade. Pri različnih zdravnikih sem že bila na preiskavah pa niso našli ničesar in so mi samo rekli naj se redno rekreiram in zdravo prehranjujem kar pa že itak počnem. Ali gre za stres? Ali se da to kako pozdraviti?

Pozdravljeni,
Ze dvakrat sem pristala na urgenci ker mi je mocno razbijalo srce. Pulz je bil 150. Dvakrat so ki opravili krvne preiskave. Vse je v mejah normale. Tudi scitnica je ok. Predpisali so mi helex pomirjevalo po potrebi. Bila sem tudi pri kardiologu. Tudi tam preiskave niso pokazale da bi bilo kaj narobe. Ko sem bila prejsnji teden na preiskavah v bolnici so mi napisali po diagnozo Sinusna tahikardija in pa Sindrom nevrastenikum. K osebmi zdravnici grem komaj jutri ker je bila do zdaj odsotna. Ko sem bila na zanje pri njej mi je priporocala jemanje antidepresiva Citafort. Vendar sem se takrat odlocila da bi se raje probala urediti tezave na drug nacin. Naj povem da je vedno huje. Vednobsem utrujena. Slabo mi je. Vse me vrze iz tira.
Zanima me Vase mnenje kaj naj naredim, da bodo tezave minile.

Živjo. Ne vem sicer če pišem pod pravo kategorijo, ampak vseeno. Moja težava s stresom je sledeča. Že nekaj časa sem predsednica v nekem dokaj dejavnem društvu. Dela je kar nekaj pri tem, pa to me ne moti toliko, kot to, da želi določena oseba vedno imeti vse prav, če ni po njeno je veliko slabe volje in rata tisto kar je bilo včasih užitek, sedaj že skoraj muka. Pogovori o tem kako bi bilo boljše delati, kdaj neuveljavljati svoje, so že nekajkrat bili in nekaj časa so zadeve ok, potem pa je vse po starem, je hitro vzkipljiva in zelo dominantna oseba. Enostavno več ne vem kako delati v društvu, čeprav se z ostalimi razumem dobro, vendar pa mi ta določena oseba jemlje zelo veliko energije in mi povzroča velik stres. ta oseba dela z vsemi enako. Ker je to moja prostovoljna dejavnost, razmišljam da enostavno pustim vse in se izpišem iz društva. Je pa težava da lahko s tem društvo tone navzdol, vendar še vedno pa menim da je tudi moje počutje pomembno Naj še omenim da sem blizu 30 let. Prosila bi za kakšen nasvet, kaj naj storim.

New Report

Close