Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meso je problem

Meso je problem

Izšla je knjiga: Meso je problem!
Avtor Rip Esselstyn pravi: “Ljudje po vsem svetu se vedno bolj iskreno zanimajo za prehrano in ohranjanje zdravja. Zakaj? Zato, ker je rešitev tako enostavna. Rastline zdravijo. Rastline nahranijo. Rastline negujejo. Ko boste prebrali naslednja poglavja, boste potem zlahka premagali in prekosili vse tiste, ki jih srečujete dan za dnem, in so zaljubljeni v meso, rastlin pa se bojijo. Pridružite se mi pri revoluciji zdravega prehranjevanja z močjo rastlin!”
Po branju te knjige boste zmagali v vsaki debati z najbolj zagrizenimi mesojedci.
V njej so zbrana dejstva, s katerimi se lahko postavite po robu nesmiselnim trditvam in zgrešenim mitom iz ust pametnjakovičev, ki izjavljajo Če ješ rastline, ne moreš dobiti zadosti beljakovin, ali Ne moreš dobiti zadosti vitaminov in podobno. Spoznali boste resnico o beljakovinah, dejstva o
vitaminih in mite, povezane z mesom. Ko boste prebrali to knjigo, boste dejansko obvladali vse odgovore, potrebne za zmago v debati z mesojedci. In bolj kot kdajkoli boste prepričani, da je vaša rastlinska prehrana zakon!

Zakaj bi pa kdorkoli zelel prepricevat prepricane?

spet nakladanje vsevednega :))

dejstvo je da je zelenjava iz lidla prav tako nezdrava kot meso, ki ni direkt od kmeta

verjetno si sposoben razumet napisano

vsako enostransko prehranjevanje je škodljivo.
In po naravi je človek vsejed… Torej v pravi meri vse po vrsti…in je človek zdrav…

Zakaj bi se kdo hotel prepirati in za vsako ceno nekoga poraziti? Že tale uvodni odstavek je zapisan tako odbijajoče… A ne bi energije raje pšorabili za kaj bolj koristnega? Brez veze.

To je tipičen lažni mit, ki absolutno ne drži . Prava mera je samo ena: 0 živalskih beljakovin.

Ne gre za prepir, ampak za osveščanje. Nihče se ne prepira.

Ne gre za prepir, ampak za osveščanje. Nihče se ne prepira.[/quote]
Da se človek ozavesti, mora sam priti do določenih spoznanj in izkušenj.
Na silo ne gre, ker naletiš na upor, saj drugi dobi občutek, da ga v nekaj siliš.

To je tipičen lažni mit, ki absolutno ne drži . Prava mera je samo ena: 0 živalskih beljakovin.[/quote]

če si v to prepričana,potem dobro zate! 🙂
lp K!

[/quote]

Preberi še knjigo T. C. Campbell: KITAJSKA ŠTUDIJA;)
Vse lepo piše…

Meso velja v zavesti ljudi za odličen vir beljakovin, a to nikakor ne drži – ne po vsebnosti na sto gramov živila ne po presnovljivosti. Bistveno bolj kvaitetne in za človeka uporabne so rastlinske beljakovine, ne mesne, o tem že vrabci na strehi čivkajo.

Če to verjameš, verjemi. Ti ne oporekam. Škoda energije za prepričevanje, kar bi veljalo tudi zate.

To je res, vsak je svoje sreče kovač.

Važno, da je izšla knjiga, ki norce uči preglasiti pametne. Boste zmagali v vsaki debati z mesojedcem. Buaahahaha saj niste resni. Nič več kreganja med levimi in desnimi, zdaj bodo vojno začeli vegiji. 😀

PS: Kaj je narobe z zelenjavo iz Lidla? Kolikor je meni jasno, so njihovi standardi strožji, kot Mercatorjevi.

Preberi še knjigo T. C. Campbell: KITAJSKA ŠTUDIJA;)
Vse lepo piše…[/quote][/quote]

mene je življenje naučilo,da ne gledam enostransko. Po eni prebrani knjigi,ki je napisana z namenom,da uveljavi svojo teorijo,bi rekla,da ne bom spremenila mnenja. Če bi jih na temo prehrane prebrala vsaj 10 toliko in knjige različnih tem,vidikov,avtorjev,šele takrat bi si lahko izoblikovala stališče,za katerim bi lahko trdno stala.
Dokler gledaš in razmišljaš enostransko-v smeri samo jaz imam prav,vsi drugi se motijo-oz. samo moja teorija je pravilna,hodiš po svetu z plašnicami na glavi…

lp

Ta študija je dosedaj največja znanstvena študija o človeški prehrani glede na velikost pregledane populacije in čas trajanja in njeni izsledki so absolutno znanstveno veljavni in neovrženi in so v prid rastlinske prehrane.


Ne bodo, vegetariajci so miroljubni.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Ne bodo, vegetariajci so miroljubni.[/quote]

I see, i see everything!

Ta študija je dosedaj največja znanstvena študija o človeški prehrani glede na velikost pregledane populacije in čas trajanja in njeni izsledki so absolutno znanstveno veljavni in neovrženi in so v prid rastlinske prehrane.[/quote]

Koliko knjig na temo enostranske-rastlinske hrane si prebrala?
Koliko knjig na temo raznolike hrane si prebrala?
Koliko različnih avtorjev si predelala?
Si dobila vpogled v ozadje?
Si se poglobila v to,kdo je naročnik študij?
Si naredila sama kakšno primerjavo,graf ali vsaj nepristransko poskusila oceniti vsebino vsake prebrane knige?
Si poskusila odmisliti vse kar si prebrala in si v glavi ustvariti čisto svoje mnenje,kot rezultat poglobljenega nepristranskega razmišljanja?

Jaz že dolgo ne gledam na svet črno belo,ne vzamem za suho zlato vsega kar mi še tako zveneč naslov knjige,ali njen avtor želi dopovedovati-ker se VEDNO za vsem skrivajo še kakšni globlji interesi…
Običajno so za študijami,kot si sama omenila mogotci in korporacije,ki peljejo vodo na svoj mlin,lepo zavajajoče predstavljajo najnovejša odkritja pod imeni slavnih znanstvenikov in raziskovalcev-za pravo ceno seveda-ker so pač sposobni plačniki in naročniki…

Ampak glej,če si sama prepričana,potem ok,mene ne moti,dokler mi nekdo po vsej sili ne želi dokazovati samo svojega prav…
odprta sem za vse,sprejemam kompromise,enostranskosti v življenju ni…


Kaj pomagajo standardi, če jo vsi vozijo večinoma iz Italije in nekaj iz Španije, le različne napise imajo na svojih kamionih. 🙂


Jaz sem prebral ogromno knjig. Takšnih in drugačnih, da sem dobil čim širšo in realno sliko o sami družbi in družbeni miselnosti.
In res, vsak ima po svoje prav. ampak je bistveno iz kakšnih temeljev kdo izhaja, na katerih potem gradi svoj prav.

Ogromno prebrala. Ampak izhajam iz lastne prakse na lastnem počutju in zdravju. pa tudi vidim, kaj se dogaja z drugimi. Veliko znancev vsejedcec/mesojecev je hudo bolnih ali pa so že pokojni. Moraš biti dobrsedno slep da tega ne sprevidiš

Težka je borba proti mesni industriji in z njo povezano farmacijo v ozadju, proizvajalci krmil, korporacijami, ki prodajajo iluzijo okusa s pomočjo kemikalij…marketing imajo zelo močan in vsi, ki v tej verigi služijo, prepričujejo…obstaja globoka zakoreninjenost katero vztrajno vzdržuje pranje možganov s strani korporacij…začne se že od malih nog.

»Knjiga je revolucionarna! Razprši vse mite o prehrani, ki v naši družbi povzročajo bolezni in zmedenost. Pri podajanju informacij, ki vam bodo rešile življenje, je Rip direkten, jedrnat in skrben. Oborožite se z znanjem in z recepti za slastne rastlinske jedi!« – LINDSAY S. NIXON, BLOGERKA IN AVTORICA SERIJE KUHARSKIH KNJIG THE HAPPY HERBIVORE

ah, dej no dej.
Koliko je znanstvena in “neovržena”, lahko začneš brati tukaj[/url], če nimaš veliko časa, če pa ga imaš in te zares zanima, kar dvomim, glede na tvojo zaslepljenost, potem pa si preberi tole[/url].

Vsak ima pravico, da se prehranjuje tako, kot mu ustreza, napačno ali ne, to ni na ostalih, da sodimo.
Vsako vsiljevanje pa ima vedno samo eno reakcijo – upor.
Veš, katera resnica pa absolutno velja?
Spremeni se in svet okoli tebe se bo spremenil, drugih pa nikoli ne moreš spremeniti tudi če si ne vem kako želiš.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Meso je problem samo za manjše število veganov in vegetariancev, za vsejedce meso nikoli ni problem ravno tako ne sadje, zelenjava, oreški ter vse ostalo kar ponuja narava.

New Report

Close