Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je Bog a ga ni?

A je Bog a ga ni?

Kaj pravite?

Ni ga samo mi smo in mi kvarimo svet ne hudič ali bog…

(To je moj podpis) Lepo se začne kajne? http://pokukaj.si/ https://www.facebook.com/zlatka.virag.5?ref=tn_tnmn Drevo je tu drevo je tam posekaj ga naslednji dan

Če je hudič, ki vodi našo državo, potem je logično, da je tudi Bog.

nova
Uredništvo priporoča

samo vi.

Preberi zgodbo in premisli:

Ali Bog obstaja?

Neki moški je šel k frizerju. Med tem, ko je frizer poskrbel za njegovo novo frizuro, sta se pogovarjala. O vsem mogočem, tudi o Bogu.
Frizer reče:
“Jaz ne verjamem, da Bog obstaja.”
“Zakaj tako mislite?” ga vpraša gospod.
“Veste, dovolj je, da greste na ulico in takoj razumete, da Bog ne obstaja. Povejte mi, če bi Bog obstajal, ali bi bilo toliko ljudi bolnih? Ali bi bilo toliko zapuščenih otrok? Če bi Bog obstajal, ne bi bilo niti trpljenja niti bolečine. Ne morem si zamisliti Boga, ki bi dovolil vse te stvari.”
Moški pojasnjuje svoje misli, ki so drugačne od frizerjevih, toda kmalu utihne, saj vidi, da frizerja ne more prepričati …
Frizer končna s svojim delom in gospod zapusti salon. Takoj ko stopi iz salona, vidi na ulici človeka z dolgimi skuštranimi in umazanimi lasmi in neobrito brado, izgledal je umazan in zanemarjen.
Pa se gospod vrne v salon in reče frizerju: “Veste kaj: frizerji ne obstajajo.”
“Kako lahko to rečete?” vpraša presenečeni frizer. “Jaz sem tukaj in sem frizer in pravkar sem vas ostrigel in obril!”
“Ne!” vzklikne gospod. “Frizerji ne obstajajo, ker če bi obstajali, ne bi bilo ljudi z umazanimi dolgimi lasmi in neobritimi bradami, kakor je ta človek na ulici.”
“Ah, toda frizerji vseeno obstajajo! To se dogaja, ker ljudje ne prihajajo k meni!”
“Točno,” zdaj pritrdi gospod. “Natančno tako! Bog tudi obstaja! Slabe stvari se dogajajo, ker ljudje ne grejo k Njemu in ker ga ne poslušajo in ne prosijo za pomoč!
Zaradi tega je toliko trpljenja in bolečin na svetu.”
http://eiexlhtfwz.ednevnik.si/entry.php?w=odsrcadosrca&e_id=79394

Za mnoge je, zate ga mogoče ni. Nikoli ne veš kaj se ti skriva pod tvojo oblo. Še cel nerazvit svet.

Kjer prebiva dobrota ljubezen -tam je Bog

Vsak se mora sam odločiti ali je ali ni!
V obeh primerih ni nič narobe, dokler se ne pojavijo provokatorji.

Ti jaz povem zagotovo drži tako brez hecov .BOG si ti sam in JAZ sam in vsak posameznik je BOG
za svoje življenje samo ljudje se te odgovornosti nočemo sprejeti .In zmeraj oiščemo neke bogove ,figure sreče ,amulete ,in druga razna sranja .

Še enkrat BOG si sam ti zase .IN BOG smo mi vsi v svoji realnosti in svojem življenju .

Preberi zgodbo in premisli:

Ali Bog obstaja?

Neki moški je šel k frizerju. Med tem, ko je frizer poskrbel za njegovo novo frizuro, sta se pogovarjala. O vsem mogočem, tudi o Bogu.
Frizer reče:
“Jaz ne verjamem, da Bog obstaja.”
“Zakaj tako mislite?” ga vpraša gospod.
“Veste, dovolj je, da greste na ulico in takoj razumete, da Bog ne obstaja. Povejte mi, če bi Bog obstajal, ali bi bilo toliko ljudi bolnih? Ali bi bilo toliko zapuščenih otrok? Če bi Bog obstajal, ne bi bilo niti trpljenja niti bolečine. Ne morem si zamisliti Boga, ki bi dovolil vse te stvari.”
Moški pojasnjuje svoje misli, ki so drugačne od frizerjevih, toda kmalu utihne, saj vidi, da frizerja ne more prepričati …
Frizer končna s svojim delom in gospod zapusti salon. Takoj ko stopi iz salona, vidi na ulici človeka z dolgimi skuštranimi in umazanimi lasmi in neobrito brado, izgledal je umazan in zanemarjen.
Pa se gospod vrne v salon in reče frizerju: “Veste kaj: frizerji ne obstajajo.”
“Kako lahko to rečete?” vpraša presenečeni frizer. “Jaz sem tukaj in sem frizer in pravkar sem vas ostrigel in obril!”
“Ne!” vzklikne gospod. “Frizerji ne obstajajo, ker če bi obstajali, ne bi bilo ljudi z umazanimi dolgimi lasmi in neobritimi bradami, kakor je ta človek na ulici.”
“Ah, toda frizerji vseeno obstajajo! To se dogaja, ker ljudje ne prihajajo k meni!”
“Točno,” zdaj pritrdi gospod. “Natančno tako! Bog tudi obstaja! Slabe stvari se dogajajo, ker ljudje ne grejo k Njemu in ker ga ne poslušajo in ne prosijo za pomoč!
Zaradi tega je toliko trpljenja in bolečin na svetu.”
http://eiexlhtfwz.ednevnik.si/entry.php?w=odsrcadosrca&e_id=79394%5B/quote%5D

Res huda zgodbica, čeprav ena velika manipulacija, ampak mi je res všeč 🙂
Drugače pa, frizerja vidimo boga pa ne vidimo že zaradi tega zgodba izgubi pravi smisel 🙂
Mislim pa da je veliko staršev in ljudi, ki prosijo boga za svojebolane otroke ali bolane hišne ljubljenčke da preživijo, pa kaj dosti ne pomaga, sem bil sam eden izmed njih 🙂
No drugače pa nimam nič proti tistim ki verjamete v boga, sam pravim raje v boga verjeti, kakor pa v nič.Sam ne verjamem v boga, verjamem pa v “nekaj” 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ [b][i]>>> Nasmeh je najkrajša razdalja med ljudmi <<<[/i][/b] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ [img]http://shrani.si/f/3M/to/IrHmRpg/mickeeena.jpg[/img]

Bog je, če v njega verjameš, če ne, ga pa ni. Tako preprosto je to.

Verjamem v obstoj neke višje univerzalne in povezovalne sile, prisotne tudi v vsakem od nas, ki nam je vsaj na tej stopnji zavesti še nedoumljiva in z racionalnim umom nerazložljiva. Lahko jo imenujemo Bog, lahko energija ali drugače. Bogove različnih religij dojemam kot personifikacijo te višje sile. Prav zaradi nerazumevanja bistva te sile so ljudje “izumili” božanstva in jim pridali lastnosti, ki so velikokrat izkrivljena podoba te sile in vseobsegajočih zakonov stvarstva.

Kakšno bedno in provokativno vprašanje ane.

Ta je malo lovska.

že od otroštva-Vem da Bog je pa se naj kliče Allah ali God ali Bog…..Bog je en sam jaz verujem in verjamem. Ostali pa kakor kdo hoče.

Odkar vem zase vem da bog NE OBSTAJA. Izmislili so si ga ljudje ki so imeli preveč časa in denarja da v vsakem kraju stoji najmanj ena cerkev. Kdor misli da bog resnično obstaja na napiše praktično preverljivo razlago kdo oz. kaj je bog. Hodenje v cerkev je pa samo potrata časa in izpiranje možganov.

Zame obstaja in nimam potrebe te prepričevati te o tem. Če ti ne verjameš, pač zate ne obstaja.


Ni me!

Tisti,ki verjamete v obstoj boga ali po vašem mnenju potem obstajajo tudi drugi,buda,alah…pa čeprav v njih ne verujete?

Alah ni drug bog kot Bog, ampak isti. Muslimani Alaha gradijo na Svetem pismu, enako kot kristjani, samo dopolnjujejo s Koranom.

Jaz pa želim, da mi razložite, ali lahko življenje umre? Živi samo par celic in kosti ali je v ozadju kaj več? Jaz verjamem, da je nekaj več, nekaj večnega. Ne verjamem v cerkev, verjamem pa v obstoj ljubezni.

Bog je.
Katera resnica je prava in v kakšnem stanju, pa težje vprašanje.

Vsak od nas v življenju nekaj išče, išče nekaj več, in ko to najdeš …….. si našel Boga. Bog je.

Verjamem v Boga! Človek namreč ne živi samo od kruha!
Življenje brez Boga se mi zdi brez-smiselno. Kako žalostno je na civilnih pogrebih, kakšna žalost, nobenega upanja.
Če verjameš v Boga, je življenje vseeno lažje. Imaš upanje, da se s smrtjo življenje ne konča, pač pa spremeni. Vsem želim veliko vere, upanja in ljubezni!

Po mojem ga ni.
Če pa j, je pa žleht.

New Report

Close