Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Nakup skupnega stanovanja, on brez denarja

Default avatar

strahvmeni

Stara sva 35 pa razmišljava o nakupu skupnega stanovanja. Oba živiva doma, v hiši. Oba plačujeva stroške, delava doma. Plači oba nekaj manj kot 1000€. Težava pa je v tem, da imam jaz denar za pol stanovanja privarčevan (varčujem že leta, namesto najemnine dajem na stran, živim precej skromno) on pa nima nič denarja.
Če dava vsak pol za stanovanje. Dam jaz gotovino, on vzame kredit. Samo potem mu ostane od plače bolj malo, torej bi ga morala jaz podpirat.
Saj vem, da zgleda preračunljivo, ampak moja mama je nasankala. Dala je v stanovanje vse svoje prihranke, oče ni nič imel, nazadnje pa ga je še preživljala, čeprav je imel on večjo plačo. Zaživela je šele ob ločitvi.
Bojim se, da bi se mi zgodilo isto kot mami, zato sem skeptična glede denarja.
Default avatar

kot foter

kupita stanovanje, ti pa s tistim denarjem, ki si ga sedaj dajala na stran, začneš malo uživat.
Default avatar

enostavno....

zakaj komplicirat? vzameta kredit, vsak pol,ti se vpišeš v ZK kot lastnik 3/4, on 1/4...
Default avatar

sonček je.

Kaj pa če bi bilo takole: pol stanovanja (plačano v gotovini) je avtomatično tvoje, za drugo polovico vzamet kredit oba in jo odplačujeta. Ti imaš 3/4 lastniški delež, on 1/4.
Default avatar

enostavno....

enostavno.... je napisal/a:
zakaj komplicirat? vzameta kredit, vsak pol,ti se vpišeš v ZK kot lastnik 3/4, on 1/4...
mogoče nisem bila najbolj jasna...ti daš nenar za pol, za drugo pol pa vsak pol kredita...spišeta se pa tko,kot sem v prejšnjem postu napisala
Default avatar

His_Majesty

Ob morebitni razvezi vpis v ZK ne bo kaj dosti pomagal, če sta to premoženje (torej stanovanje) pridobila v časa trajanja njune zveze (izvenzakonske skupnosti), zato je tvoj predlog zanič. V primeru razveze se deli 50/50...
Default avatar

brklc

NE NE NE in še enkrat NE!!!

Namest v nakup fleta pejd raj v nabavo novga dedca.
Default avatar

nope.

His_Majesty je napisal/a:
Ob morebitni razvezi vpis v ZK ne bo kaj dosti pomagal, če sta to premoženje (torej stanovanje) pridobila v časa trajanja njune zveze (izvenzakonske skupnosti), zato je tvoj predlog zanič. V primeru razveze se deli 50/50...
ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.
Default avatar

enostavno....

nope. je napisal/a:
ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.
tao je..
Default avatar

najemnina!

mogoče nisem bila najbolj jasna...ti daš nenar za pol, za drugo pol pa vsak pol kredita...spišeta se pa tko,kot sem v prejšnjem postu napisala
Potem pa ji on še plačuje delno najemnino za sorazmerni del stanovanja, ki ni v njegovi lasti, bo pa v njem živel, ker ni polovični lastnik nepremičnine?
Default avatar

His_Majesty

nope. je napisal/a:
Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar...
Default avatar

saj nista

nope. je napisal/a:
Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar...
nista v izvenzakonski zvezi
vsak od njiju živi na svojem domu, če prav razumem.
izvenzakonsko zvezo bosta z nakupom stanovanja šele ustanovila
Default avatar

hm,

strahvmeni je napisal/a:
Stara sva 35 pa razmišljava o nakupu skupnega stanovanja. Oba živiva doma, v hiši. Oba plačujeva stroške, delava doma. Plači oba nekaj manj kot 1000€. Težava pa je v tem, da imam jaz denar za pol stanovanja privarčevan (varčujem že leta, namesto najemnine dajem na stran, živim precej skromno) on pa nima nič denarja.
Če dava vsak pol za stanovanje. Dam jaz gotovino, on vzame kredit. Samo potem mu ostane od plače bolj malo, torej bi ga morala jaz podpirat.
Saj vem, da zgleda preračunljivo, ampak moja mama je nasankala. Dala je v stanovanje vse svoje prihranke, oče ni nič imel, nazadnje pa ga je še preživljala, čeprav je imel on večjo plačo. Zaživela je šele ob ločitvi.
Bojim se, da bi se mi zgodilo isto kot mami, zato sem skeptična glede denarja.
čak' mal', pri taki plači in teh letih pa nima nič prišparanega?
mogoče je pa vse vložil v gradnjo hiše ali nakup stanovanja!!!
Default avatar

nope..

nope. je napisal/a:
Daj še enkrat premisli kaj pišeš, no. Ja, premoženje ustvarjeno V ČASU TRAJANJA ZVEZE: Onadva pa trenutno nista v zvezi!
Default avatar

His_Majesty

saj nista je napisal/a:
nope. je napisal/a:

nista v izvenzakonski zvezi
vsak od njiju živi na svojem domu, če prav razumem.
izvenzakonsko zvezo bosta z nakupom stanovanja šele ustanovila
Aaa, jaz sem to razumel kot da živita skupaj doma (sem na hitro prebral). Če živita vsak zase potem res ne bo težav...
Default avatar

brklc

Lj, solastništvo je tko: tip k pri 35 nima za pol fleta, je tema... poleg tega, če nardi pufe in je izvršba, kdo bo (prisiljen) kupiti delež ki se bo prodajal na dražbi????

Dj ženska mal z glavo misl, pa mal mn s srcem čuti...
Default avatar

lahko sta v zvezi

nope.. je napisal/a:
nope. je napisal/a:

Daj še enkrat premisli kaj pišeš, no. Ja, premoženje ustvarjeno V ČASU TRAJANJA ZVEZE: Onadva pa trenutno nista v zvezi!
za izvenzakonsko skupnost ni nujno, da sta skupaj prijavljena, niti da živita na istem naslovu.
nekam kilavi temelji za skupno življenje, ampak pri 35 že tika taka
Default avatar

6532

Jaz se teh for ne bi šla. Ker bo večna tema pri vaju "doma" DENAR.
Default avatar

Poroka?

Če bi to bila zrela zveza in ljubezen na mestu, bi se lepo poročila in ne bi bilo važno, kdo kaj financira.
Default avatar

Bedno

Če moraš tako kalkulirati in razmišljati, to ni prava ljubezen in ta zveza je en sam račun.
Ker situacij, ko ne bo mogoče deliti na pol čisto pravično, bo mnogo in še več potem, ko pridejo otroci.