Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Blokiran TRR – Barca pomoč, mnenje

Blokiran TRR – Barca pomoč, mnenje

Žal imam že nekaj časa blokiran TRR. Zdaj pa končno dobim neko nakazilo kot honorar in sedaj mi bodo vse pobrali iz računa, jaz pa rabim za preživetje.
Pa sem razmišljala, da bi odprla še en trr na drugi banki – a je tam potem tudi blokada ali samo na tem, ki je že odprt in kamor je tudi fizično prispela izvršba?

Banke se med seboj obveščajo in tudi če ti bo uspelo odpreti nov račun, bo takoj blokiran

Obstaja aplikacija sisbon (si lahko pogledaš na netu), mislim, da tam vsaka banka lahko preveri, kaj počneš pri drugih bankah. Sem ravnokar videla, da je šla pred kratkim moja banka gor pogledat, preden so mi odobrili limit. Mislim pa, da obstajajo neka pravila, da neka sredstva za preživetje ti pa morajo pustit… samo ugibam, hvala bogu nimam teh izkušenj.

Probaj se zmeniti naj nakažejo komu drugemu, ki nima blokiran račun.

Jaz sem banki napisala neko izjavo, da so ti prilivi na poslovni račun moj edini vir prihodkov, kar potem pomeni, da na banki lahko dvigneš cca 500 EUR (zajamčen dohodek?), ko dobiš priliv in ti ne poberejo vsega.
Vprašaj na svoji banki.

Ne smejo ti vsega pobrati. Minimalna plača ali nekaj takega ti mora v mesecu ostati. Ko dobiš priliv ti ga ne bodo pobrali brez tvojega dovoljenja, če ne bo presegal minimalne plače. No, nekaj takega so zneski, ne vem točno koliko mora ostati, nekaj zagotovo. Vse kar je nad minimalno plačo pa bo žal šlo. Če se da se daj zmeniti, da gre honorar na nek drugi račun, seveda če gre za višje zneske.

New Report

Close